Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. September , 2024, 16:30:44
Strán: [1] 2 3 ... 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marosov homemade preamp  (Prečítané 54563 krát)
0 užívateľov a 45 Hostí prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« kedy: 28. Júl , 2008, 19:41:01 »

Cest praci  Zdravíčko

No ako som uz v teme o EQ naznacil, tak som sa rozhodol si postavit novy preamp. chcem skusit nieco ine okrem Soldana a kedze som aj doma ponachadzal suciastky, tak si vravim preco nie. Preamp vychadza z Mark IIC+ a Mark IV ( z kazdeho som nieco pouzil  :) ). Tak isto som tam aj niektore veci doplnil, alebo odobral. samotny preamp dva kanaly: cisty a skresleny. prepinacom si bude mozno este jeden z tychto kanalov zvolit ako Crunch. na footswitch-ci budem mat 4 tlacidla a to: Lead ( zapne lead kanal ), clean ( zapne skresleny kanal ), Loop ( zapne/vypne efektovu slucku ), a Vol. Boost ( zvysenie hlasitosti pri solach, alebo kedy bude potreba ). prepinanie kanalov bude riesene cez mikroprocesor. zvolil som ho preto, pretoze to bude jednoduchsie z hladiska ovladacich prvkov ( nemusim pouzivat prepinace, spinace ktore si "pamataju" polohu ), ale klasicke tlacidla ako su napriklad na klavesnici. a druha vec je samozrejme fakt, ze keby som potreboval nieco narychlo zmenit, tak nepotrebujem prekopavat logiku, ale iba zmenim software. samotne prepinanie bude riesene pomocou rele ( konkretne asi 7-8 ).



http://img382.imageshack.us/img382/1931/prednypanel1zj6.jpg

toto je asi navrh predneho panela ( paint rulez  Zdravíčko ). asi vsetko na nom je zname a to "vol. boost" som tam pridal. tymto potenciometrom si mozete nastavit o aku hlasitost stupne povodna hlasitost - ten skok v hlasitosti moze byt aj od nula po maximum a ovlada sa to ako som uz spominal na FS, ale aj rovno na hlave.
Takisto v preampe bude Speaker simulator, aby sa dalo hrat aj do linky. mozno vystup na sluchatka - to este zvazim  :)

tak ma este niekto nejake pripomienky ? o stavbe budem priebezne informovat  :)

Schemu uz navrhnutu mam, teraz momentalne makam na doske a potom zacnem osadzat. tichucko dufam, ze to pojde, ak nie ma jebne asi  :) btw. su schemy na Mark funkcne ?  ha ha ha
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1 kedy: 28. Júl , 2008, 19:49:41 »

a prečo nemaš presen a depth??? to su dost podstatne funkcie nie? aj ked tam maš ten geaf. EQ presen a depth by mali byz Som frajer

a ešte do predneho panela nejake mody  by som dal nie??,aby bola multifunkčnost jak hovado
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #2 kedy: 28. Júl , 2008, 19:55:55 »

hm ? presence a depth su v koncaku, toto je preamp. a ake mody mas na mysli ? :)
Zaznamenané

Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 28. Júl , 2008, 20:01:06 »

super Mario, ked to budes mat hotove, tak sem hod schemu a navrh plosaku  Som frajer
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #4 kedy: 28. Júl , 2008, 20:10:21 »

dik :) jasne, schema uz je. plosak zacnem asi zajtra bude to kapanek huste. len teraz mam dilemu, ci lampy umiestnim na plosak normalne postojacky, alebo ich dam na iny plosak a poleziacky budu a s tym hlavnym plosakom sa prepoja cez kable. lebom mam patice do dosky, tak rozmyslam. nejaky nazor ?
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #5 kedy: 28. Júl , 2008, 20:12:53 »

ale da sa aj v preampe vymyslet nei? ved presenc  byva  normalne....
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #6 kedy: 28. Júl , 2008, 20:13:08 »

ale da sa aj v preampe vymyslet nei? ved presenc  byva  normalne....

naco ? nechcem  :)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #7 kedy: 28. Júl , 2008, 20:33:22 »

tak aspon enjake mody tam anšupaj nech emniš drive distortion a podobne...... :)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #8 kedy: 28. Júl , 2008, 22:21:03 »

tak aspon enjake mody tam anšupaj nech emniš drive distortion a podobne...... :)

Tipek, ty pijes, ze ? sak to tam mam !  Popiskujem si
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #9 kedy: 29. Júl , 2008, 21:21:44 »

Inac chalani teraz ma skoro jeblo, co som sa dozvedel. v navrhu som pouzil na prepinanie rele v domneni, ze ked premostim vyvody rele tak aby neboli vo vzduchu sa zabrani pukaniu a ...koko*t barani... ked to tak musim povedat Smútim

mate s tym niekto skusenosti ? na cievku som dal aj v zavernom smere diodu a cez kontakty odpor....naozaj to nezabrani pukaniu ? teraz mi to jeden typek povedal.
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 29. Júl , 2008, 21:41:07 »

Inac chalani teraz ma skoro jeblo, co som sa dozvedel. v navrhu som pouzil na prepinanie rele v domneni, ze ked premostim vyvody rele tak aby neboli vo vzduchu sa zabrani pukaniu a ...koko*t barani... ked to tak musim povedat Smútim

mate s tym niekto skusenosti ? na cievku som dal aj v zavernom smere diodu a cez kontakty odpor....naozaj to nezabrani pukaniu ? teraz mi to jeden typek povedal.

Treba oproti kontaktom relé a zemi dať odpory, tak 2 až 5 mega, to pomôže. To, čo praská, je jednosmerná zložka, teda jej rozdiel medzi kontaktami po prepnutí, a toto ju zvedie k zemi a pritom moc neovplyvní užitočný signál. A samozrejme rekuperačná diódka v závernom smere paralelne na vinutie relé musí tiež byť, ak nie je, tak to vytvára špičky aj 10x väčšie ako spínacie napätie a to sa má potom tendenciu indukovať kadekde...
« Posledná zmena: 29. Júl , 2008, 21:42:45 od Predator » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #11 kedy: 29. Júl , 2008, 22:06:04 »

a nechat tam aj ten premostovaci ? cize iba dam odpory z kontaktov rele na zem, hej ? ak to pojde poslem Ti bednu piva !  Na zdravie!
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #12 kedy: 30. Júl , 2008, 00:19:46 »

Daj tie lampy na plosak ak mas socket, cisto pre frajerinu a pohodlie pri manipulacii Som frajer.

Inak, neviem do ktorej temy to supnut, ale vcera som na nete narazil na taku foliu, ze si vytlacite na laserovke nieco, prezehlite, potom tam date tu foliu, prezehlite a ono to nejako zreaguje s tonerom a mate potlac. (dobre na predne panely, kl. slova "toner reactive foil", ale cenu netusim)
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 30. Júl , 2008, 01:27:06 »

HEntie odpory o zem v signalovej ceste by mali pomoct. AK nepomozu oddelit este signalovu cestu kondikom (ak tak niekde nemas)....
A ak to chces uplne prisne tak z toho mikroprocesora vyved jeden mutovaci vystup ktory to cez FET cele zamutuje napr spoji signal o zem za master potakom alebo tak.
Po prepnuti kanala (slapnuti na pedal) sa signal zamutuje hned a na prepnutie rele mozes nastavit male spozdenie cca 20ms (pri hre si to rozhodne nevsuimnes) A signal odmutovat dalsich 10msek po prepnuti...
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #14 kedy: 30. Júl , 2008, 08:54:21 »

nooo to znie velmi mudro a asi by to bolo aj jednoduchsie, ako sa babrat s odpormi o zem s neistym koncom. dam to asi tak. diky moc  :)

a nebude ten FET zrat nejaky signal ? ani nie ze ? on sa sprava ako "odpor" vlastne, takze mi tam nema zavadzat ziadne rusenia. a nebolo by ho lepsie umiestnit da mriezky poslednej triody ? ta lampa je uz za sluckou a nemam tam za nou uz ziadne prepinanie. pracuje ako buffer uz na vystup. alebo to dat uplne na vystupe ?

Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 23 otázok.