Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 16:32:56
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marosov homemade preamp  (Prečítané 54593 krát)
0 užívateľov a 48 Hostí prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #45 kedy: 15. August , 2008, 17:49:11 »

no takze, hlavny plosak sa uz vyraba fotocestou. pre informaciu, aby aj ostatni vedeli o com to je. zobral som plosak a dobre som ho vycistil, aby nebol mastny a "zatapkany". mne sa dost dobre osvedcil klasicky prasok na riad a hubka k tomu ( teraz ked je novy cilit BANG, tak neni uz naozaj problem ). potoms a to nastrieka Positivom 20. to je fotocitlivy sprej. necha sa to 24 hodin zatvrdnut a potom sa az moze pokracovat. takze ked uz mam navrhnuty plosak na kompe, tak si to vytlacim na priesvitnu foliu ( ako na meotari ). tuto foliu polozim na plosak a potom osvietim UV svetlom. tam, kde je toner, tak tam sa to neosvieti a tam kde nie, tak tam sa to osvieti  :) potom sa to da do vyvojky ( roztok NaOH ) a osvietene casti sa tam rozpustia, cize na plosaku ostane taky obrazec, ako je aj predloha. potom sa to cele vylepta a je to :) cize nieco ako fotografie.

no dalej som pri navrhu zdroja a tam mam dilemu. jedna sa o to, ci budem mat 4 alebo 5 sekundarov. jeden sekundar je na anodove napajanie ( dam 285V/20mA ), dalsi je 22V/100mA a to bude na ten EQ, dalsie je zhavenie 12V/1.5A ( dam ho jednosmerne stabilizovane ). a tu uz prichadza k veci:
- potrebujem napajat procesor a rele. tieto veci nechcem dat na jednu vetvu, ale zvlast. tie rele ( bude ich 7 ) predsa len produkuju nejake spicky napatove, tak sa bojim. takze je moznost, ze procesor budem napajat z vetvy na zhavenie, ale ci tam nebude nanasat nejake ruchy. tak isto zas mozem rele napajat z vetvy na zhavenie, ale zas tam tiez spicky mozu nastat. takze rozmyslam, ze spravim zvlast vinutie pre procak a zvlast este pre rele, co sa mi zas javi az moc  ha ha ha tak co vy na to ? :)
« Posledná zmena: 15. August , 2008, 21:41:56 od mario bross » Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #46 kedy: 15. August , 2008, 20:10:31 »

Aj si to tou fotocestou robil, ci este len budes? Ja som mal plosak s orginal fotocitlivou vrstvou. Bohuzial mi vzdy ten roztok NaOH zmyl cely lak. Pritom som po osvieteni videl cesticky.
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #47 kedy: 15. August , 2008, 21:15:30 »

Brrr. Uz len napisane to vyzera na kopec roboty. Preto som fotocestu nemal nikdy rad.
Inak niekto niekde tvrdil, ze to ide aj cez obycajny papier (teraz neviem ci nie pauzovaci), ze prepusta UV. Bolo by treba pozriet cez kameru..
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #48 kedy: 15. August , 2008, 21:41:14 »

Aj si to tou fotocestou robil, ci este len budes? Ja som mal plosak s orginal fotocitlivou vrstvou. Bohuzial mi vzdy ten roztok NaOH zmyl cely lak. Pritom som po osvieteni videl cesticky.

ja som fotocestou robil uz kopu krat, len teraz nemam doma UV a kamos ma, tak preto u neho. no ja si plosne spoje striekam tym fotocitlivym lakom sam, ale zo skusenosti viem, ze uz originalne nastriekane plosaky od vyroby, maju ten lak pevnejsi a kvalitnejsi. mozno si len dal silny NaOH ( dava sa tak 3%, ale ja to riedim od oka ), alebo si to prexponoval.

Brrr. Uz len napisane to vyzera na kopec roboty. Preto som fotocestu nemal nikdy rad.
Inak niekto niekde tvrdil, ze to ide aj cez obycajny papier (teraz neviem ci nie pauzovaci), ze prepusta UV. Bolo by treba pozriet cez kameru..

da sa to, ale co som robil na pauzak, tak vies v com bol problem ? ze je mliecny a rozptyluje svetlo a tym padom mas slaby kontrast. po vyleptani tie cesticky boli roztrasene a neostre - nebol som s tym spokojny. dalej sa pouziva aj taky sprej - Transparent - ten funguje tak, ze si vytlacis predlohu aj na bezny kancelarsky papier, nastriekas to tym sprejom a on to spriesvitni a zaostri ( nieco ako ked kvapnes olej na papier, ale tento sprej nezanechava flaky ). koniec koncov, takto to robim aj teraz.
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #49 kedy: 15. August , 2008, 22:32:47 »

Skusal som rozne casy ozarovania. Obrazec bol vzdy vidiet, ale pri vyvolavani bol stale v prdeli. Aj ked som pouzil na roztok asi tak par kvapiek NaOH, vzdy mi zmizol cely lak. Niekde som cital aj o tuhom NaOH. Ja mam tekuty.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #50 kedy: 15. August , 2008, 22:36:22 »

no ja poznam ciste NaOH a to je granulovane a to si potom riedis. hm, a cez co si to presvedcoval ?
Zaznamenané

Hop377
nováčik
*
Príspevkov: 63


« Odpoveď #51 kedy: 16. August , 2008, 06:52:07 »

Ja davam do litra vody kavovu lyzicku granulovaneho NaOH a nemam problem ani s doma striekanymi, alebo firemnymi foto doskami. Ale je fakt, ze lak firemnych  doskach sa mi zda byt lepsi.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #52 kedy: 16. August , 2008, 12:08:04 »

a k tomu zdroju si co myslite ?

no dalej som pri navrhu zdroja a tam mam dilemu. jedna sa o to, ci budem mat 4 alebo 5 sekundarov. jeden sekundar je na anodove napajanie ( dam 285V/20mA ), dalsi je 22V/100mA a to bude na ten EQ, dalsie je zhavenie 12V/1.5A ( dam ho jednosmerne stabilizovane ). a tu uz prichadza k veci:
- potrebujem napajat procesor a rele. tieto veci nechcem dat na jednu vetvu, ale zvlast. tie rele ( bude ich 7 ) predsa len produkuju nejake spicky napatove, tak sa bojim. takze je moznost, ze procesor budem napajat z vetvy na zhavenie, ale ci tam nebude nanasat nejake ruchy. tak isto zas mozem rele napajat z vetvy na zhavenie, ale zas tam tiez spicky mozu nastat. takze rozmyslam, ze spravim zvlast vinutie pre procak a zvlast este pre rele, co sa mi zas javi az moc  ha ha ha
Zaznamenané

eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #53 kedy: 16. August , 2008, 16:07:50 »

No ja to planujem dat z jednej vetvy ...symetricke napajanie +-12V na operacny zosilnovac, na speaker sim. a dalej z toho este 5V stabilizovanych na napajanie tych integrovanych obvodov (40XX a 74XX ...ako som daval schemu v druhej teme). A z toho taktiez rele. Dufam, ze to nebude vyrabat take spicky. Ved konieckoncov na to je tam ta dioda na relatku ...a tusim aj kondik sa dava 100n. A keby vyrabalo spicky, tak by mohlo pomoct to dat z jednej vetvy, ale cez 2 osobitne stabilizatory pre IO a pre rele.
« Posledná zmena: 16. August , 2008, 16:08:31 od eter » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #54 kedy: 16. August , 2008, 17:28:43 »

uz to mam inac poriesene, vecer ked pridem hodim schemu zdroja.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #55 kedy: 17. August , 2008, 15:06:57 »

no tak navrhol som pomerne jednoduchy zdroj na to. su to tri casti, kedze mam nakoniec 3 sekundarne vinutia. to prve je symetricke napajanie +-15V ( kvoli EQ, speaker simu a celkovo je to dobre mat v preampe ). a mam v plane zvysit ten prud na 200mA, nech je dobra rezerva. dalsia cast vedla toho je anodove napajanie. toto anodove napajanie sa spina cez rele. od spinaca na sasi som upustil, kedze som nemal doveru v tom, kedze to moze prerazit. a to cele pod tym, je napajanie zhavenia, relator a procesora. pre procesor je ten spodny stabilizator. tie diody su tam ochranne a pre istotu, aby nedochadzalo k ruseniu ( a mozno su aj zbytocne, ale mam lepsi pocit, ked su tam  :) ). nachadza sa tu aj spinac STB - co je stand by. tento spina pripina procesor a zopina anodove napajanie. procesor preto, pretoze pri nazhavovani, je celkom slusny odber a napatie poklesne, takze by to mohlo na procesore zahaluzit. ked zopnem po nazhaveni spinac STB, tak mi pripoji uP a zaroven ropne rele a to zopne anodove napajanie...tu je schema:



* zdroj.JPG (75.56 KB, 1223x616 - prehliadnuté 509 krát.)
Zaznamenané

Hop377
nováčik
*
Príspevkov: 63


« Odpoveď #56 kedy: 18. August , 2008, 07:06:15 »

Ten kondezator C5 ma aku funkciu? Trafo na zeravenie by si mal poucit aspon 14V. Medzi kondenzator C1 a C2 do serie so spinacom daj nejaky mensi odpor, inak sa ti budu opalovat kotakty spinaca.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #57 kedy: 18. August , 2008, 07:39:19 »

Koľko vlastne bude v tom preampe elektróniek?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #58 kedy: 18. August , 2008, 08:14:56 »

To anodove by som spinal esta v striedavej podobe a lepsie filtroval.
Medzi tie dva velke kondiky by som supol cievku , alebo aspok 1kilovy odpurek.
Quad preamp ma az 3 stupnovy kaskadovy filter a az potom je to vetvene pre jednotlive stupne.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #59 kedy: 18. August , 2008, 10:12:30 »

no tazke postupne:

- hop377: naco 14V trafo ? ked to usmernim a odfiltrujem, tak tam budem mat na vystupe 16.8V. z vystupu zhavenia potrebujem tahat 12.6V, cize mam rezervu 4.2V a to celkom staci, ci nie ? a trafak dam navinut tak, aby boli tie napatie pri zatazeni, aby som mal tvrdy zdroj. a k tomu rele - nebolo by ho lepsie premostit kondenzatorom ?

- ffamp: budu tam 3 elektronky :)

- brdo: preco uz v striedavej casti ? nebude tam potom spicka velka pri nabijani tych kondenzatorov ? ja som to tak dal zamerne, ze nech uz aspon jednu sekciu mam nabitu a az potom pripnem dalsiu. ten 1k odpor tam mozem dat, ale tlmivku sa mi navijat moc nechce ha ha ha cisto teoreticky. keby som to spinal v striedavej casti, za tym by siel kondik 220uF, potom 1k odpor, a potom tie zvysne dva kondiky s 1k odporom -> bolo by to lepsie ?
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.