Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 16:40:29
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marosov homemade preamp  (Prečítané 54708 krát)
0 užívateľov a 64 Hostí prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #90 kedy: 17. September , 2008, 21:01:40 »

cin sa lahsie rozteka, nezrni sa a lepsie zaleje kontakt a je pekny leskly :)
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #91 kedy: 17. September , 2008, 21:02:40 »

a ako s nou pracovat ? namocim koniec pajky do kolofonie potom cin ? abo ako ...dajako speci mixovat ? abo co
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #92 kedy: 17. September , 2008, 21:10:06 »

normalne chytis pajkovacku, zapnes namocis do kolofonie a potom zoberes cinu a letujes :) a ako vidis ja to robim naopak ako poweredby. co to znamena, ze to je jedno  :) niekedy chytim drot, naberm cin a pocinujem ho priamo tak, ze polozim aj drot, aj hrot pajkovacky na kolofoniu.
« Posledná zmena: 17. September , 2008, 21:18:46 od mario bross » Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #93 kedy: 17. September , 2008, 21:14:34 »


normalne chytis pajkovacku, zapnes namocis do kolofonie a potom zoberes cinu a letujes :)

presne tento postup som vypozoroval aj ked mi rasto preletovaval v starom boxe repro. potom ked som chcel nieco doma teoreticky vybaveny letovat,tak som sa fotra opytal ze kde ju mame, foter vysmial ze sak idem letovat a nie hrat na husle. potom som prisiel na to ze ten 300 rocny cin co mame doma ju uz obsahoval. odvtedy mam k letovaniu total odpor.
Zaznamenané

o-yep sro
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #94 kedy: 17. September , 2008, 21:21:56 »

pista, ja mam tiez taky novsi cin aj s kolofoniou vo vnutri a letuje sa mi s nim super. pri plosakoch ani kolofoniu nepouzivam - iba sem tam na vacsie spoje. a potom este "externu" kolofoniu pouzivam pri kablikoch, ockach a tak... ten lak kolofonie na plosaku sposobuje aj to, ze sa potom na to dobre letuje a obmedzia sa studene spoje.
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #95 kedy: 17. September , 2008, 23:35:39 »

Kolofonia ma zabranit oxidacii. Spravny postup (aspon logicky) je ten, ze najprv kolofonia potom cin. Inak tam totiz ten cin nemusi drzat, hlavne ked hrot/kopytko moc prehrejete, zoxiduje a potom by to bez kolofonie neslo. Spravne roztaveny cin sa ma spojom preliat, leje sa ako voda, nesmu tam byt gulicky, spicky pri oddialeni spajkovacky ani nic podobne, vychladnuty spoj je pekny matny (myslim ze zavisi od obsahu olova).
Ten kolofoniovy lak sa myslim nepouziva koli tomu, ze kolofonia pomalicky rozoziera med, ale nejsom si isty.

Co sa tyka samotneho spajkovania, s trafopajkou som to robil tak, ze som prilozil ku kolofonii, kratko stlacil, pustil atd., az sa to zacalo tavit, ziadna pretavena kolofonia...

a aby som nezabudol :)...mario pekna praca, najviac sa mi paci ako uhladne a rovno mas tie suciastky
« Posledná zmena: 17. September , 2008, 23:39:09 od lenivy » Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #96 kedy: 18. September , 2008, 07:39:43 »

Kolofonia ma zabranit oxidacii. Spravny postup (aspon logicky) je ten, ze najprv kolofonia potom cin. Inak tam totiz ten cin nemusi drzat, hlavne ked hrot/kopytko moc prehrejete, zoxiduje a potom by to bez kolofonie neslo. Spravne roztaveny cin sa ma spojom preliat, leje sa ako voda, nesmu tam byt gulicky, spicky pri oddialeni spajkovacky ani nic podobne, vychladnuty spoj je pekny matny (myslim ze zavisi od obsahu olova).
Ten kolofoniovy lak sa myslim nepouziva koli tomu, ze kolofonia pomalicky rozoziera med, ale nejsom si isty.
Nieco na tom bude ,lebo na stare dosky co som volakedy vyrabal,sa uz blbo letuje.
Aspon teda letovalo,lebo som uz dlho nemal nic podobne v paprcach.
Casom ta kolofonia asi poprasla a med pod nou zoxidovala.
Ja som si volakedy plosaky na tenko pocinovaval wellerkou a to je asi najlepsia povrchova uprava,lebo sa na to da letovat furt.
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #97 kedy: 18. September , 2008, 12:19:38 »

a ako s nou pracovat ? namocim koniec pajky do kolofonie potom cin ? abo ako ...dajako speci mixovat ? abo co
Ked mam cin s kolofoniou, tak letujem tak, ze prilozim pajkovacku k letovanemu miestu a po miernom nahriati prilozim cin (drzim v druhej ruke). Ked sa tam pajkovacka nedrzi dlho, tak su spoje krasne leskle. Ked chcem pouzit navyse kolofoniu, tak si dam kusok na hrot pajkovacky a pajkujem jednako.
Zaznamenané

eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #98 kedy: 18. September , 2008, 15:58:04 »

a aby som nezabudol :)...mario pekna praca, najviac sa mi paci ako uhladne a rovno mas tie suciastky
no takto uhladne a rovno by mali byt suciastky na kazdej DPS ... ked vidim hociako poohybane a pokryvene vyvody ...tak sa mi rozum zastavuje
Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #99 kedy: 18. September , 2008, 20:45:43 »

Tak napr. ja nemam stojanovu vrtacku, staci aby to nebolo uplne rovno vyvrtane a potom nech sa snazis akokolvek, uz to nevyzera bohvieako.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #100 kedy: 18. September , 2008, 20:49:13 »

ani ja nemam stojanovu, ale normalnu do ruky :)
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #101 kedy: 18. September , 2008, 20:59:07 »

ani ja nemam stojanovu, ale normalnu do ruky :)
Aj ja mam taku malu rucnu. S nou to ide naozaj dobre a rychlo. Len mi vzdy vadil vypinac na nej, pretoze mi z neho trpol prst, tak som si spravil nozne ovladanie.
Zaznamenané

eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #102 kedy: 18. September , 2008, 21:18:31 »

Ja vrtam s akumulatorovu vrtackou, akurat, ze uz akumulator dosluzil ...takze ide na trafo  :) ...ale vyvrtat krivo dieru sa mi este nepodarilo ...a ani vrtaky sa nelamu ... ojamkovane to je samozrejme, no problem :)
skor som myslel plosaky, ktore su kadejako navrhnute ...a suciastky krivo poukladane a krivo poohybane vyvody...co posobi dost neesteticky
Zaznamenané
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #103 kedy: 18. September , 2008, 21:25:55 »

jasne bez jamkovania to nema vyznam Na zdravie! ale tie nove fotocitlive DPS su z nejakehoo cudneho cuprexidu a pri silnejsom udreti jamkara sa prasknu ?§!.
ved udieras na med ...a vsetko s citom ..
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #104 kedy: 18. September , 2008, 21:29:50 »

poweredby: myslis uz naletovane suciastky ? oki hodim :)

A k jamkovaniu, ja nejamkujem. ked robim plosak, tak v Eagli su uz na pinoch na suciastky prednaznacene dierky. cize tam kde ma byt ta dierka, tak sa mi plosak vylepta a to sluzi ako "jamka". :)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 23 otázok.