Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 12:27:42
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Precvičenie  (Prečítané 7539 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #30 kedy: 22. Január , 2008, 12:47:09 »

zaujimavá myšlienka :) ...funguje to aj v praxi? ...dá sa trebárs dosiahnuť viac "dvojfázovým" cvičením ako cvičením v kuse?

Ja si myslim ze u mna to funguje. Cvicievam flamencove techniky 2-3 krat denne, kazdu techniku 5-10 minut. Problem je ten, ze ich je tak vela, ze sa na vsetky velakrat ani nedostane. Kedysi som to robil tak ze som mal listok, kde bol zoznam vsetkych technik, co musim cvicit ale za chvilu bol taky dlhy,ze sa na listok nezmestil. Niekedy treba hladat aj najucinnejsi sposob cvicenia napr. na picada som nevedel poriadne co pomaha, neslo mi napriklad robit prechody ked ukazovak hra nizsiu strunu. Nakoniec som si vymyslel vlastne cvicenie a za mesiac sa to zlomilo a to som fakt necvicil viac ako 10 minut vkuse.

inak konecne mas dobru ikonu :-).
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 22. Január , 2008, 14:03:17 »

Tak ako Prasito povedal. Nieco na tom bude. Ked sa ucis nejaku novu techniku(alebo nieco nove, technicky narocnejsie) tak okrem toho, ze si na to musi zvyknut hlava, musia si aj prsty na to zvyknut.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 23. Január , 2008, 14:33:32 »

ano prasito ma pravdu, ale hovorit ze cvicit vela hodin nema zmysel je tak trochu alibizmus. A zvlast ked hra flamenco, NIKDY z nikoho nebol a ani nebude flamencovy gitarista za dve hodinky cvicenia denne, je to najtazsia gitara a okrem techniky treba aj rytmus cvicit , kedze tam nezijeme. A to tiez zabere par hodin denne, ja ked si to ratam tak minum co cvicim je tych 5 hodin asi, samozrejme ne vzdy to vyde. A vobec nemam pocit ze som nejaky pretekar, alebo co. Je pravda, ze niektori ludia maju problemy ked dlho cvicia, ale zial nie kezdy sme rovnaky. JE rozdial samozrejem sedet za pocitacom kukat internet a popritom si brnkat a, alebo sedet hodiny nad kompasom alebo nejakymi vecami co prave hram. Ani paco de lucia , ani Gerardo nunez, ani Vicente Amigo nehrali dve-tri hodiny denne, hrali 10-12 a aj z velekej casti su tam kde su vdaka tomu kolko nad tym stravili :)
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #33 kedy: 23. Január , 2008, 15:33:29 »

ano prasito ma pravdu, ale hovorit ze cvicit vela hodin nema zmysel je tak trochu alibizmus. A zvlast ked hra flamenco, NIKDY z nikoho nebol a ani nebude flamencovy gitarista za dve hodinky cvicenia denne...

tak to si mozu dovolit hadam len ti mladsi,co na to maju cas.  Bavím sa skvele  Ja ako 37 rocny amater-zaciatocnik z vlastnej skusenosti by som povedal, ze poctive kazdodenne cvicenie rozlozene na viac sedeni hoci aj kratsich prinesie uspokojujuce vysledky. Teda ze nejake vysledky mam a cvicim poctivo by sa dalo polemizovat  :) ale ked to zoberiem s odstupom cca 2 roky dozadu, tak pokrok je zrejmy. To som ani este netusil, ktory je Meola, ktory Lucia a ktory Laughlin  Fuuha zíram

K tomu uceniu, vyplyva to z podstaty nervovej sustavy. Na novy pohyb je treba nove spojenie neuronov a to je proces akehosi rastu teda relativne pomaly. Nove veci sa spravidla cvicia pomaly, aby si eliminoval chyby, ktore by sa inak iba fixovali. Takisto pomalym cvicenim sa da sustredit lepsie na uvolnenost svalov, mnohe su podvedome napate alebo aktivovane v nespravny moment a posobia proti spravnemu pohybu tym sa moze zdat, ze nedokazes hrat rychlejsie. 
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 23. Január , 2008, 18:37:22 »

ano sak ja som nevravel ze sadnut o osmej rano za gitaru a skoncit o tretej poobede :)
Jaj tak to ano, ty uz mas ine povinnosti, to hej teda. Žmurk
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #35 kedy: 05. Apríl , 2008, 12:47:33 »

Nove veci sa spravidla cvicia pomaly, aby si eliminoval chyby, ktore by sa inak iba fixovali. Takisto pomalym cvicenim sa da sustredit lepsie na uvolnenost svalov, mnohe su podvedome napate alebo aktivovane v nespravny moment a posobia proti spravnemu pohybu tym sa moze zdat, ze nedokazes hrat rychlejsie. 
Tak pod toto sa podpisujem.Asi najdolezitejsia vec, co bola v tejto teme spomenuta.
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 09. September , 2008, 20:47:24 »

Helou, mám taký problém. Na pravej ruke ma začalo bolieť v oblasti dlane. Konkrétne keď sa snažím prostredník a prstenník vystrieť a musia prekonať nejakú silu. Na ostatných prstoch to vypadá OK. Ťahá sa to už asi 2 týždne a nejak extra to neprechádza. Vtedy som asik trošku viac trénoval. Možno je to aj prechladnuté... Nemáte niekto s niečím podobným skúsenosti? Čo by mohlo pomôcť?
Díík
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
FUGAS
nováčik
*
Príspevkov: 45


HARDCOREMETAL


WWW
« Odpoveď #37 kedy: 10. September , 2008, 22:09:48 »

Hmm... Gitarová debka Je mi do plaču Tak to je už trocha dosť na city. Hrám už celkom dobre, ale najdú sa také dni, keď to prosto nejde Nechajte ma vydýchať. Nie je to krivosťou rúk, ale na 75% to má psychický podtón ?§!.... Poznám to. Mne na to pomáha, že hrám to, akú mám náladu... Keď som naštvatý KATAKLYSM, Lamb Of God, a pod. Keď mám debku Avenged Sevenfold, Bullet For My Valentine, Killswitch Engage. Keď som vyhepenný Bavím sa skvele z niečoho, tak niečo veselšie cca Metallica, Trivium, možno aj trocha PuNk. Ale keď si vybrnkávam niečo podobné, ako Soundtrack k filmu Pirati z karibyku, Slovenskú Hymnu a takéto podobné prkotinky, tak to je už so mnou práve úbohe Nezahrávaj sa...
Zaznamenané

zarábaj si na nete...PENIAZE ISTÉ...chodia aj šekom       http://www.klikacka.sk/registracia/?odporucatel=Fugas
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 11. September , 2008, 21:01:51 »

díky chalani za všetky rady, bolesť postupne opadá, už je to vcelku fajn.  Na zdravie!
Díky aj Tebe Fugas, možno to prešlo aj kôli rozmýšlaniu súvistlostí Tvojho príspevku s témou, dííík  Je to frajer
« Posledná zmena: 11. September , 2008, 21:05:48 od brmbolec » Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 23 otázok.