Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 09:43:12
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: bolest klbov  (Prečítané 9740 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bFooz
nováčik
*
Príspevkov: 28



« kedy: 29. Júl , 2008, 18:08:20 »

caute, nikde som temu o bolesti klbov nenasiel, tak zakladam.
pred par dnami ma zacali boliet klby (hanky). po forach som sa docital, ze na bolest klbov treba jest zelatinu, ze s tou sa spevnuje chrupavka, tak som ju zacal jest kazdy den. jasne, ze efekt to bude mat az za nejaky cas.
mna trapi to, ze sa teraz bojim hrat, aby sa to nejak nezhorsilo. nie je to nejaka silna bolest, su to iba take mierne "priznavky", boli to cely den. ked hram, tak sa bolest nezvacsuje a ani po hrani sa nezvacsi.
paradoxne je, ze som mal struny hybridne .10 .11 ,na tych som hraval asi rok, a pred tyzdnom som si ich zmenil na sadu .10. a v podstate s tou zmenou prisla aj ta bolest.
vedeli by ste mi poradit ak mate niekto skusenosti s takym niecim?
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 29. Júl , 2008, 18:25:53 »

Precitaj si tento prispevok a kludne aj celu temu, je to cca to iste: http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,61592.msg70344.html#msg70344
Zaznamenané

RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #2 kedy: 14. August , 2008, 08:29:02 »

Hanky? To pocujem 1.x :) na ktorej ruke ta bolia?Ale predpokladam ze na lavej (teda ak si pravak), vravis ze to boli mierne a v jednom kuse? Klby neviem, ale slachy to nebudu. Keby to boli slachy tak to boli iba ak natiehnes prsty. A pochybujem ze to spravi zelatina :) asi bude chybat skor niejaky vitamin...
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #3 kedy: 14. August , 2008, 10:47:58 »

caute, nikde som temu o bolesti klbov nenasiel, tak zakladam.
pred par dnami ma zacali boliet klby (hanky). po forach som sa docital, ze na bolest klbov treba jest zelatinu, ze s tou sa spevnuje chrupavka, tak som ju zacal jest kazdy den. jasne, ze efekt to bude mat az za nejaky cas.
mna trapi to, ze sa teraz bojim hrat, aby sa to nejak nezhorsilo. nie je to nejaka silna bolest, su to iba take mierne "priznavky", boli to cely den. ked hram, tak sa bolest nezvacsuje a ani po hrani sa nezvacsi.
paradoxne je, ze som mal struny hybridne .10 .11 ,na tych som hraval asi rok, a pred tyzdnom som si ich zmenil na sadu .10. a v podstate s tou zmenou prisla aj ta bolest.
vedeli by ste mi poradit ak mate niekto skusenosti s takym niecim?
neboj sa, ktoru "zelatinu" to presne beries? ja jem pravidelne colafit koli klbom, hlavne teda koli sportu, ale mal som vyklbeny prst, a odkedy to zerem ma ten klb uz vaznejsie nebolel, cize pomaha to, aj ked uz to zerem nejaky 4. mesiac asi
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #4 kedy: 14. August , 2008, 15:34:38 »

caute, nikde som temu o bolesti klbov nenasiel, tak zakladam.
pred par dnami ma zacali boliet klby (hanky). po forach som sa docital, ze na bolest klbov treba jest zelatinu, ze s tou sa spevnuje chrupavka, tak som ju zacal jest kazdy den. jasne, ze efekt to bude mat az za nejaky cas.
mna trapi to, ze sa teraz bojim hrat, aby sa to nejak nezhorsilo. nie je to nejaka silna bolest, su to iba take mierne "priznavky", boli to cely den. ked hram, tak sa bolest nezvacsuje a ani po hrani sa nezvacsi.
paradoxne je, ze som mal struny hybridne .10 .11 ,na tych som hraval asi rok, a pred tyzdnom som si ich zmenil na sadu .10. a v podstate s tou zmenou prisla aj ta bolest.
vedeli by ste mi poradit ak mate niekto skusenosti s takym niecim?

prestan sa bit v krcme a bude to  Bavím sa skvele Bavím sa skvele. klby nebolia, pokial nemas dispozicie ako osteoporozu, reumu atd. Bolia slachy a to pri zlom drzani nastroja, co je najcastejsi dovod, alebo pri prehnanom cviceni (to je tak 8-12 hod. denne), alebo si uz tak stary, ze bolest je len dokaz, ze zijes  Bavím sa skvele  Robim si srandicky.  Boliet ta moze vsade, ak boli moc daj si dva dni pauzu. Ak ta vsak zacne bolet ruka medzi zapestim a hankami na vrchnej casti dlane, prestan cvicit uplne az pokym bolest neprejde. Daj si ruku pod vodovod, studena voda na miesto kde boli tak minuta, minuta bez vody, zopakuj to par krat. Je to jedina prevencia pred moznym zapalom .Inak  by si si mohol uhnat zapal sliach a to ma neskutocne hnusne nasledky o ktorych tu pisat radsej nebudem.
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #5 kedy: 15. August , 2008, 12:50:22 »

nemam rad taketo debaty.... strasne neprijemne sa to cita
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 15. August , 2008, 13:00:51 »

caute, nikde som temu o bolesti klbov nenasiel, tak zakladam.
pred par dnami ma zacali boliet klby (hanky). po forach som sa docital, ze na bolest klbov treba jest zelatinu, ze s tou sa spevnuje chrupavka, tak som ju zacal jest kazdy den. jasne, ze efekt to bude mat az za nejaky cas.
mna trapi to, ze sa teraz bojim hrat, aby sa to nejak nezhorsilo. nie je to nejaka silna bolest, su to iba take mierne "priznavky", boli to cely den. ked hram, tak sa bolest nezvacsuje a ani po hrani sa nezvacsi.
paradoxne je, ze som mal struny hybridne .10 .11 ,na tych som hraval asi rok, a pred tyzdnom som si ich zmenil na sadu .10. a v podstate s tou zmenou prisla aj ta bolest.
vedeli by ste mi poradit ak mate niekto skusenosti s takym niecim?

Začni robiť s motorovou pílou, čím silnejšia a ťažšia, tým lepšie .... prsty tie vibrácie a váha poriadne premasíruje a spevní.  :)

A teraz vážne - navštív najbližšieho doktora ortopéda, čím skôr tým lepšie. Pokiaľ to nie je nič vážne, nič tým nestratíš, potvrdí to odborník a ty budeš kľudne spať. Pokiaľ je to ale predzvesť začínajúceho prúseru, tak je veľká šanca, že sa to podarí zvrátiť a dostať do normálu už v zárodku. Od určitého momentu nepomôže ani najlepší lekár, tak radšej nepokúšaj osud, preventívne radšej zdvihni zadok a utekaj za pánom doktorom, kým je čas.

Veľa ľudí niečo preserie, príde za doktorom, až keď vyčerpá všetky ostatné možnosti, a potom sa chudák doktor snaží ako sa dá a aj tak už moc nenarobí. Ja mám takú zásadu na doktorov, že akonáhle tuším prúser, prídem radšej za nimi hneď ako sa dá. Doktori sú spokojnejší, lebo nemusia robiť "zázraky", ale len drobný terapeutický úkon, a ja nakoniec tiež, že si ušetrím trápenie a kdejaké nepríjemné tortúry.
« Posledná zmena: 15. August , 2008, 13:06:51 od Predator » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 15. August , 2008, 15:49:56 »

Predy, cize este si navyse aj hypochonder ?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 15. August , 2008, 19:48:46 »

Predy, cize este si navyse aj hypochonder ?  Bavím sa skvele

To rozhodne nie, kedy som bol poslednýkrát u doktora, si ani moc nepamätám .... tuším pred 2 či 3 mesiacmi, s očami Huh! Nie, som len zodpovedný jedinec uvedomujúci si význam prevencie pre zdravie. Hrdinov, ktorí išli k doktorovi , až keď sa to nedalo vydržať, sú plné cintoríny (v lepšom prípade špitále). Polhodinka prevencie je lepšia ako roky rekonvalescencie ... a neveril by si, ako to, keď si chorý, brutálne lezie do prachov  Smútim
Zaznamenané
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #9 kedy: 16. August , 2008, 13:08:31 »

nebolo by prave vhodnejsie dat ruku do tepla namiesto studenej vody?

nie..
teplo zapal, popripade nabeh na zapal vyrazne zhorsi. ked zacinas mat anginu a supnes si zmrzlinu, je velka pravdepodobnost, ze zapal mandli uplne potlacis.. a toto funguje so vsetkym
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 16. August , 2008, 13:15:21 »

Podla mna vela pripadov bolesti je sposobenych zlym cvicenim, alebo nerozohratim sa poriadne. Ale podla mna aj na to aby clovek mohol byt gitarista treba tiez fyzicke dispozicie, tak ako nikoho zacnu bolet kllby ked zabehne dva kilaky a niekoho ani po desiatich nebudu... Tak si treba najst peknu frajerku, byt dobry v skole a srat na gitarlu  Bavím sa skvele ale nie samozrejme, zelam nech sa to da do poradku, skus fakt normalne tie strecingove cvicenia
Zaznamenané

Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #11 kedy: 16. August , 2008, 13:21:49 »

Podla mna vela pripadov bolesti je sposobenych zlym cvicenim, alebo nerozohratim sa poriadne. Ale podla mna aj na to aby clovek mohol byt gitarista treba tiez fyzicke dispozicie, tak ako nikoho zacnu bolet kllby ked zabehne dva kilaky a niekoho ani po desiatich nebudu... Tak si treba najst peknu frajerku, byt dobry v skole a srat na gitarlu  Bavím sa skvele ale nie samozrejme, zelam nech sa to da do poradku, skus fakt normalne tie strecingove cvicenia

swordy, co pokladas za najlepsie strecingove cvicko? hod naplnou krigla do zaludka? Na zdravie! ,alebo kvalitne prehonenie lavackou?  ha ha ha
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 16. August , 2008, 13:24:36 »

no tusim aj petruci ma na zaciatku svojej skoly nejake cvicenia :) ale ak na tie klby nepomozu ani tie, tak potom naozaj jedine co zostava, su tie vadimove cvicenia  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #13 kedy: 16. August , 2008, 14:36:25 »

no tusim aj petruci ma na zaciatku svojej skoly nejake cvicenia :) ale ak na tie klby nepomozu ani tie, tak potom naozaj jedine co zostava, su tie vadimove cvicenia  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele

petruci ma na svojej skole 1/2 hod strecingu, 1 1/2 hod o ibanezach a 15 min. chromatiky  ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #14 kedy: 16. August , 2008, 14:44:28 »

este je jedno riesenie:

zobrat kladivo a z celej sily si tresknut po nohe. kedze telo dokaze identifikovat len jedno miesto bolest to najvacsie ruka automaticky prestane boliet
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.