Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 09:26:58
Strán: [1] 2 3 ... 32 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako robit obrovsky pedalboard....  (Prečítané 118206 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« kedy: 31. Júl , 2008, 11:37:04 »

cafte, moj dobry stary pedalboard potrebuje faceflit, tak kupil som koberec do zahrady, lepidlo atd. Sa neda zohnat dobry suchy zips na slovensko, ale ten koberec je super, drzy lepsie ako zips. Kufor je robene na keyboard, treba namontovat efekty na VRCH, nie na spode. Sa drzia so samelepaujicym zipsami.
 Tu su fotky:



koberec za sk100:


svetla (solarne, LED) ktory sa zapinaju ked je tma na podium (sk100), ale samozrejme chcem ich premestnit..

spodny layaout:


Top tier (parketa s kobercom):


layout bez kablov (kable idu cez koberce potom, treba len vrtat diery):



John.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 31. Júl , 2008, 11:44:19 »

Mal si dat ten autickovy Žmurk
Zaznamenané

jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 31. Júl , 2008, 11:47:16 »

 Bavím sa skvele
syn by ma zabil........
ale tenautickovy je perfektny. drzy nenormalne dobre, sa neda odzipsovat (ci ako sa to povie) potom. fact.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #3 kedy: 31. Júl , 2008, 11:47:30 »

hej, aj dost rusi na tych foto, neni to take konkretne  :) mne by vadila ta zelena farba. ja som svojho casu zhanal presne taky isty, len cierny. som s tym chcel oblepit bednu a aparat, ale nezohnal som...vsade mali len tieto zelene Smútim

ale inac pekne Na zdravie!
Zaznamenané

jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 31. Júl , 2008, 12:02:15 »

hej, aj dost rusi na tych foto, neni to take konkretne  :) mne by vadila ta zelena farba. ja som svojho casu zhanal presne taky isty, len cierny. som s tym chcel oblepit bednu a aparat, ale nezohnal som...vsade mali len tieto zelene Smútim

ale inac pekne Na zdravie!

zelena je in.
nic nemale, mne to nevadi, aspon je to originalna.
Fotky su z webcam, poslem lepsie ked si najdem fotaka.

este mam vela prace, patchbay, USB in, svetla ATD.
Neviete nahodou kde sa da zohnat Lavaman cables?Huh! Uz nechcem lacne ibanezy.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #5 kedy: 31. Júl , 2008, 12:03:07 »

ako riesis kabelaz? ides postupne z jedneho efektu do druheho alebo mas viac sluciek? a vlastne, ako vyvadzas kable von?
...zdroj - vsetko na baterie?
Zaznamenané

o-yep sro
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 31. Júl , 2008, 12:10:50 »

mna zaujima ako mas v rade za sebou tie efekty pozapajane.. ktory je smerom od gitary k aparatu  1. .. 2. ... 3. .. pripadne ktore su v paralelnej slucke a tak.. poradie..
Zaznamenané

jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 31. Júl , 2008, 12:17:28 »

ako riesis kabelaz? ides postupne z jedneho efektu do druheho alebo mas viac sluciek? a vlastne, ako vyvadzas kable von?
...zdroj - vsetko na baterie?

Vyvrtam diery cez tip tier, moj setup je strasne komplikovany, mam noise gate loop a este dual signal chain, plus A/B box aby som mohol prepnut akustiku do PA.
 Cely board bezi na Rocktron DC on tap(1500 Ma). Je velky ako nabyacka na mobile:

Kable idu dnu a von cez neutrik jacky, USB tiez bude na  maly panel v zadu.

magicstomp maju samostatne 12 voltove zdroje, tak iba 3 zastrcky.

Bod tierom mam aj battery relay, v pripade ze by boli problemy s rocktronom, sa automaticky prepne na baterkach.

LED reflektory su solarne sensory, sa zapinaju len ked je tma.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 31. Júl , 2008, 12:29:42 »

mna zaujima ako mas v rade za sebou tie efekty pozapajane.. ktory je smerom od gitary k aparatu  1. .. 2. ... 3. .. pripadne ktore su v paralelnej slucke a tak.. poradie..

Tu je to, ale in english:
Signal path (deep breath):

GR20 output (when used)/A/B for acoustic or electric > Boss NS2 loop out > Nobels split 4 output 1 > Marshall ED1 comp > Dunlop TB crybaby > Boss Vwah > Ibanez TS9 japan > pearl octaver > Marshall Drivemaster > Boss OD3 > Boss MD2 > Dano Fish n' chips > EHX Small clone (TB) > Yamaha magicstomp > NS2 return > Tremolo/vol (with heel switch for anything I choose via external jack) > DOD Bi-fet preamp (used as a solo boost for absolutely any sound I want) > DD3 MIJ > DD3 MIT > Magicstomp 2 > Boss A/B for acoustic to PA or electric to combos. Also used into another seperate magicstomp behind my setup with a sim of my amps and cabs in the case of amp failure

Nobels split 4 output 2: tuner (Ibanez chromatic programable)

Nobels split 4 output 3: to AC2 (the AC2 has a dummy jack in the 'guitar output to switch off the signal completely when not in acoustic mode) > Dano corned beef slapback reverb > optional vol pedal BOSS CS3 > BOSS CH2 > Behringer EQ - not used on demo > FX return of combo (s)

I use the clean channel at mild breakup thanks to the magicstomps always on LPB - I'm driving the things twice as hard as nominal level.
I can also combine the amps drive channel (quite ballsy once you overload the preamp) for vintage post delay type drive but I loose the option of having a solo booster and tend to ride the vol in this mode (have to turn off the noise suppressor).
I also use the rather dodgy onboard reverb for surf moments and additional texture.

Amps 2 x Laney VC30112 set at slight breakup with either Laney 2 X 10 ext. boxes or Marshall cabs depending on the gig.

Plain sailing really

The reason the Pearl octaver reacts the way it does on the upper octave setting is that I goose it with the TS9 and then run it into the drivemaster or OD3 (or both!!!) Try it at home kids! The lower fretboard work comes out more or less unscathed but as soon as you go past the 10th fret the octave kicks in in a VERY Queenish way.

The whole board runs on one Rocktron DC on tap apart from the magicstomps of course, which run on 12 volts. Due to the Nobels' split 4 volume boost I don't suffer from signal degredation, I just need to set up the ED1 acordingly to handle the higher signal. I TB'ed the whole board and it didn't make any difference. (apart from it being bigger!)
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 31. Júl , 2008, 14:47:00 »

Treba vrtat diery kde budu kable na power a signal, aby nebol los bordelos de la maximus la kabelus:


takto to bude vyserat:


Wah plate: nemusis znicit wah, staci taky drevo zo zipsom (na 1. a 2. strani):


magicstomp vazi strasne vela, ale staci industrial velcro:


vysledok:

a



Drzy to.

« Posledná zmena: 31. Júl , 2008, 14:47:33 od jaywalker » Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #10 kedy: 31. Júl , 2008, 16:57:51 »

Kutil Tim  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 31. Júl , 2008, 17:26:47 »

uz je to skoro ready....



cabled up and powered up (cakam na novy lavaman cables, najlepsia na svete a velmy tenke)





Duo snap v dubravke ma kovovy trim vo vypredaj za smiesne prachy:







Cable a power jacky idu cez dier, vysledok je super, ziadny bordel konecne





este par hodin a to bude....
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 31. Júl , 2008, 18:52:57 »

vsetko fajn zatial, signal je zdravy, kufor kuforuje, LEDky LEDkyuju, VELMY stabilny a silny, a nevazi sto kil. Pokracujem zajtra...;



The case: mensie ako guitar case:





Open up and say aaahhhrg!!!!!!!





rit (patchbay este neni):





Full frontal(ish):



Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #13 kedy: 31. Júl , 2008, 18:55:14 »

vyzera to super, len som zacinal mat strach ci vysledok bude "pedalboard of death" alebo "death of pedalboard"  ha ha ha Na zdravie!
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 31. Júl , 2008, 18:56:52 »

vyzera to super, len som zacinal mat strach ci vysledok bude "pedalboard of death" alebo "death of pedalboard"  ha ha ha Na zdravie!

zatial to je pedalboard DEAF

Hucim ako hovado.

dokoncim to zajtra a zacinam na dalsi. mam este acoustic/midi board a blues board co chcem makeovat.
ta zelena ma FAKT paci.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Strán: [1] 2 3 ... 32 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.