Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
09. Október , 2024, 20:29:28
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: home made marshall guvnor  (Prečítané 16774 krát)
0 užívateľov a 25 Hostí prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« kedy: 19. August , 2008, 08:27:38 »

no dalši efekt kt. sa oplati spravit  Som frajer
njalepšie ej na nom ten EQ , skreslenie je riešene jednym operakom  a + kliping diody tomu dodavaju šmrnc
ukažky toho efektu su na tejto stranke
http://webbox.w.interia.pl/guvnor.html
ale mne to hra podla mna lepšie... ha ha ha Som frajer
ešte k zvuku je navyškovany ale ma svoje gule... pri tlmenicitit stredy dost sa mi to lubi že to ma vyrazne tlmenie niečo ako OFFSPRING tam dost drtia tie tlmenia....



no a ide sa modovat  skušal som integrač tl072 je dobry len trocha šumi skreslenie je dobre, skušal som jrc45556ad a ten menej šumi uplna krasa a skreslenie ma o trochu menej zliate pri solovani som si to všimol.....
to tak som tam nehal ten jcr a ked ,že som chchel vaicej skreslenia skusil som zatial len dat polovičnu hodnotu R2 4.7K som tam dal a ono to fakto začalo trocha lepšie skreslovat ..gitaru mam ladenu na C a ked hram cez vežu tak tak agresivny metal sa an to da v pohode (BMTH)

skusim dat C3 tiež väčšiu hodnotu aby sa prenašali nižšie frekvencie a nebolo to tak uškriekane lebo flažolety sa natom krasne robia Som frajer

dalej k modom LEDky červene som dal do fucku lebo su oničom! dal som tam klasica rychlediody N4148 a neni o čom  Som frajer

potom miesot 100K potaku na gain som dal 50 aby sm tam antočil aj menej skresleny  leobo pri 100vke to hned išlo dolu a stišilo to uplne gain...

a dočital som sa na tone pade že treba skusit dat do EQ 20K potaky

a ešte ma napadlo že poexperimentujem aj s odporom R7 dam polovicu alebo ho skusim vynechat  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 19. August , 2008, 08:33:13 »

Ako to mozes skusat do veze? Co speakersim?
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #2 kedy: 19. August , 2008, 09:45:30 »

ne evd priamo do auxu  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
hra to cez to jako so spiekerom neni to uprdene ani navzškovane proste to znie dobre a cez aparat ešte lepšie ..podla toho sa riadim  ha ha ha
len ma sere že cez vežu mi to nešumi nebzuči a ked to dam do aparatu normalne prši v reprakoch
ale skusim dat nejake filtre na vystup a je to  Na zdravie!

tu siu foto mojho super guvnora sice krabica je brutal shit vyzor  ale pevna drži  Na zdravie!



http://img34214.pictiger.com/images/16483556/
« Posledná zmena: 19. August , 2008, 09:47:27 od tipek » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #3 kedy: 19. August , 2008, 09:56:09 »

priamo do auxu ? tak ty si uz jaky metal Žmurk
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #4 kedy: 19. August , 2008, 12:50:28 »

Vyskusaj este operak NE5532 (2xOZ) alebo NE5534 (1XOZ). Su to bipolary a lownoise. Mne sa osvedcili viac ako tie unipolarne TL0xx, aj ked TL072 je lownoise, ale sumi viac ako tie NEcka.

Vies ako funguje OZ? Invertujuce a neinvertujuce zapojenie? Ty si zvacsil zosilnenie, ked si zmensil hodnotu R2 a preto ti to zacalo viac skreslovat.

BTW Tie potaky su fakt super. :)
« Posledná zmena: 19. August , 2008, 13:03:37 od mcmaros » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #5 kedy: 19. August , 2008, 12:53:34 »

tak asi vie, ked sa hral s tym odporom, ci to bola nahoda ? ha ha ha
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #6 kedy: 19. August , 2008, 12:56:28 »

nebola nahoda cieleny experiment  ha ha ha hra to brutalne ale zase moc to šumi musim vychytat muchy  ?§!.
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #7 kedy: 19. August , 2008, 13:05:41 »

Hovorim, skus ten NE5532.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #8 kedy: 19. August , 2008, 13:30:25 »

no ked zoženiem tak vyskušam no a k potakom ake boli take su hlavne že amju taku istu hrubku toho hriadela a šecko knofliky su ake iste ha ha ha
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #9 kedy: 19. August , 2008, 13:34:57 »

Ale aj ja sa mozem pochvalit, lebo som robil plosak. ha ha ha
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #10 kedy: 19. August , 2008, 13:56:50 »

jj si ma predbehol  ha ha ha no dik mc maroš za tvorbu plošaku  Na zdravie! Na zdravie! Na zdravie!
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #11 kedy: 19. August , 2008, 16:02:05 »

Jj, skus tam dat ne5532, ja som vymenil za tl072 v sansampe a skoro vobec to nesumi  Žmurk. Akurat maju mozno trosku horsie skreslenie, ale treba vyskusat.
Inak tie ledky ked tam este boli tak aj svietia? By bolo cool, ze ked poriadne udries do strun tak svietia viac..
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #12 kedy: 19. August , 2008, 16:11:28 »

Jj, skus tam dat ne5532, ja som vymenil za tl072 v sansampe a skoro vobec to nesumi  Žmurk. Akurat maju mozno trosku horsie skreslenie, ale treba vyskusat.
Inak tie ledky ked tam este boli tak aj svietia? By bolo cool, ze ked poriadne udries do strun tak svietia viac..

v tom mojom prvom guvnerovi som to tak spravil ,že vedla swiča boli umiestnene na lavo a na pravo tie LEDky a ked som hral to blikalo alebo svietilo
ale vravim vysral som sa na LED-ky a šlahol som tam  rychlu diodu N4148 kt. sa použiva aj v big muff a neni o čom jak to masti hram na yamahe eg112 cez vežu aiwa nsx-v900 na 12kach strunach v C ladeni a je to jak "mesa boogie" Beeee Beeee Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #13 kedy: 19. August , 2008, 16:24:03 »

ono aj tie ledky maju nieco do seba. ono kazda hrala inac a zaviselo aku farbu tej LED tam das :)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #14 kedy: 19. August , 2008, 17:14:35 »

ono aj tie ledky maju nieco do seba. ono kazda hrala inac a zaviselo aku farbu tej LED tam das :)

to hej ale ja vylepšujem zvuk do hi gain a nie do vintage ale suhlasim teda ked chce niekto vintage krabicu tak tam da zelene diody alebo žlte... ale skusi žiadne
alebo skusi kombinaciu rôznych farieb aby sa každa polvlna inak nakreslila
atd atd....nekonečno kombinacii
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 23 otázok.