Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
09. Október , 2024, 20:28:46
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: home made marshall guvnor  (Prečítané 16769 krát)
0 užívateľov a 25 Hostí prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #45 kedy: 21. August , 2008, 12:33:20 »

aky je zasadny zvukovy rozdiel medzi guv´nor a guv´nor II? mali ste niekto oba? lebo ja mam len tu druhu verziu a ta je popici dobra, na ten efekt nedam dopustit
ty maš tu novšiu verziu nie?

ale toto je upgreidnuta stara schema tohoto

ten novy som mal a tiež môžem povedat ,že paradna vec...rozsah zvukov jak svina , len kvoli tomu ,že to ma paradny presenc a depth..... ale zvuk to ma taky dost moderny by som povedasl a prijemny ako niektory hovoria je to zvuk G&R
mal som ho doma a aj rozobraty...ma tam 2 integrače tl072  Bavím sa skvele ale skreslenie to iste cez červenen LEDky ..
inač to tie červene ledky tomu dodavaju to prijenme skreslenie...
ale tie čo tam mam ja su už agresivne distortion čisty..pričom červenen ledky su len drive trocha nasrany......ale nebolo to čo som hladal....
ten guvnor bol lepši než ten preamp čo je v niektorych marshalloch....

ved si vypočuj tie moje nahravky...popozeraj youtube a šlahni sem nejake porovnavacie linky  ha ha ha Som frajer 8)ja už nemôžem poyerat videa som si minul paušal na internete  No hanbím sa.. ha ha ha ha ha ha
« Posledná zmena: 21. August , 2008, 12:35:18 od tipek » Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #46 kedy: 21. August , 2008, 13:11:07 »

tipek: presne tak, ja mam tu novsiu verziu, ale mas pravdu, na tom novom sa da nakrutit velmy pekny sound, vyborne si rozumie s kombom Marshall Valvestate 8240, ok, vecer pohladam nejake ukazky, ak na to nezabudnem Popiskujem si
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #47 kedy: 21. August , 2008, 14:49:39 »

no ved skus ..a k tym zvukom som točil čo sa dalo každemu sa pači neičo ine.....
pred chvilou  som bol v skušobni vyskušal som to na marshall avt 120w kombo s 2x12  a test uspešny....efekt nešumi nedrnči len počut akoby zo siete taky potichu piskot  (matrix )  ha ha ha ale zanedbatelne....
k zvuku som antočil pekny drive/distortion uplna spokojnost Zdravíčko Zdravíčko
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #48 kedy: 09. Február , 2009, 21:15:52 »

 ha ha ha tento tu jako tunninguje guvnora a  SansAmp GT2
http://www.denn.ru/sansamp/index_en.html
« Posledná zmena: 09. Február , 2009, 21:16:25 od tipek » Zaznamenané

Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #49 kedy: 09. Marec , 2009, 19:55:08 »

tipek: neskusal si kombinovat diodu s LED-kou alebo rozne farby? alebo neskusal si tam pridat nejaku diodu navyse? dve okresavaju symetricky, nie?
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #50 kedy: 09. Marec , 2009, 20:11:42 »

Niekedy sa davaju dve do serie v jednom smere a jedna v opacnom na nesymetricke orezanie signalu.

Ak som spravne pochopil Popiskujem si ha ha ha nejake mudrosti z internetu, tak germaniove diody zapojene oproti zemi skor zagulacuju signal, kremikove zasa orezavaju. Led diody tusim tiez zagulacuju. V spatnej vazbe oz kremikove diody signal zagulacuju.

Tiez by som sa asi pohral s oz a skusil nejake ine, nizkosumove. Teraz som mal moznost porovnat sum tl072, ne5532 a tlc2272. ne5532 asi najtichsia, ale s mensim gainom a neskreslovala tolko. tlc2272 sa mi javila ovela lepsia ako tl072. Tiez to zavysi, ci treba bipolar, alebo oz s jfetom na vstupe. Ak staci bipolar, tak jednoznacne skusit ne5532. Su to velmi tichucke oz a dobre sa mi osvedcili v ekvalizery, kde tl072 sumeli. Tie tl072 nie su az tak nizkosumove, ako ich propaguju. To mozno platilo este za prvej republiky.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 09. Marec , 2009, 20:12:17 od mcmaros » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #51 kedy: 09. Marec , 2009, 20:42:38 »

tipek: neskusal si kombinovat diodu s LED-kou alebo rozne farby? alebo neskusal si tam pridat nejaku diodu navyse? dve okresavaju symetricky, nie?


no skušal... klasicke ledky maju malo skreslenia take vintage..dobre tlmene stredy do punku :-D

dal som tam tie rychle diody tedy to je brutal mäso len problem ,že vystup bol maly... a šum bol dost na velkej urovni s tym nizkym signalom..

dal som paralelne 2a2 diody na zem a je to lepšie skreslenie zostalo tak akurat čo potrebujem :-D
Zaznamenané

Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #52 kedy: 21. Marec , 2009, 16:22:21 »

prva nahravka mojho home made guvnora...dnes nad ranom som ho dokoncil...

* guvnor.mp3 (816.35 KB - stiahnuté 178 krát.)
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #53 kedy: 21. Marec , 2009, 17:29:51 »

jak si to nahraval ? je to nejake zastrete...ale vyzera to že ti to hra riadne rockovo :-D

ake ledky si tam šlahol? nejaky report si mal napisat :)
Zaznamenané

Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #54 kedy: 21. Marec , 2009, 19:33:25 »

Nahraval som to mikrofonom na notebooku....gitara bola zapojena do miniampu a ten bol postaveny pred ten mikrofon. Originelane som mal cervene led-ky, ale potom som ich vymenil za uz spominane 1N4148...
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #55 kedy: 21. Marec , 2009, 20:45:04 »

Je to cele trochu vyskove, ale to asi bude tym mikrofonom.
Inac, celkom sa mi paci, ako hras  :) ...co to je za solo?
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #56 kedy: 21. Marec , 2009, 22:15:08 »

Je to cele trochu vyskove, ale to asi bude tym mikrofonom.
Inac, celkom sa mi paci, ako hras  :) ...co to je za solo?

vdaka...to bude urcite tym mikrofonom, lebo vysky som mal nastavene na minimum...a urcite aj miniampom...ked to bude hotove a bude cas spravim aj normalnu nahravku...doprovod bol z piesne od Guns and roses a solo bola improvizacia
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #57 kedy: 06. Apríl , 2009, 20:09:07 »

Takze mam tu nahravku z dneska na mojom aparatiku zo skusobne...podstatne lepsi sound...
Nahraval som to mikrofonom pri bedni, trochu z uhla, nejakym soundkingom...vacsinou full gain s rovnakym nastavenim...
Len s Les Paulom som nastavenie trochu zmenil...co vy na to na to?

* Guv_nor2.mp3 (1880.38 KB - stiahnuté 185 krát.)
« Posledná zmena: 06. Apríl , 2009, 20:09:34 od Mazzi » Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #58 kedy: 06. Apríl , 2009, 20:48:07 »

to maš full gain? ak hej ake tam amš diody? mne to hralo overa agresivnejšie nasrany drive jak svina

znie to jako na singloch :-D nahraj jaky najmetalovejši zvuk z toho vatiahneš....nech vieme čo to dokaže ..taketo vintage zvuky ma kopec škatuliek...
« Posledná zmena: 06. Apríl , 2009, 20:50:17 od tipek » Zaznamenané

Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #59 kedy: 06. Apríl , 2009, 20:56:33 »

Prave takyto sound sa mi paci :). Je to full gain a su tam 1N4148 diody...ekvalizer stredy na maxime a vysky s basmi nieco menej ako polovica....vysky velmi nemam rad...preto to znie tak vintage.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 23 otázok.