Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 10:13:45
Strán: [1] 2 3 ... 21 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako na solovanie  (Prečítané 61508 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
panvica10
nováčik
*
Príspevkov: 19


« kedy: 25. August , 2008, 14:41:13 »

cawte ako sa mam naucit solovat lebo v tamtych temach som moc velmi nepochopil a ako mam solovat do druhej gitary???
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 25. August , 2008, 14:46:31 »

cawte ako sa mam naucit solovat lebo v tamtych temach som moc velmi nepochopil a ako mam solovat do druhej gitary???

No najlepsie na gitare :).
Ale nie vazne, toto je velmi zvlastna otazka.
Najskor si trosku nastuduj co su to toniny, ako sa tvoria akordy, potom si skus nahrat nejaky jednoduchy podklad a skusaj.
Neexistuje na to jednoriadkovy navod.
Zaznamenané
Dugo
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 25. August , 2008, 14:49:05 »

Presne tak. Pentatoniku si vycvic, oboznam sa so zakladnymi tonmi, subdominantou, dominantou a tak... Nauc sa nake lahke solo najprv od niekoho.. potom ti dojde ze co mas asi robit..

Kebyze nechapes tak skus tuto kapelu, zameraj sa na solo v Queen Of Hearts a One Year, dur a mol: www.myspace.com/thebagofbones

 Zdravíčko
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 25. August , 2008, 14:57:13 »

Presne tak. Pentatoniku si vycvic, oboznam sa so zakladnymi tonmi, subdominantou, dominantou a tak... Nauc sa nake lahke solo najprv od niekoho.. potom ti dojde ze co mas asi robit..

Kebyze nechapes tak skus tuto kapelu, zameraj sa na solo v Queen Of Hearts a One Year, dur a mol: www.myspace.com/thebagofbones

 Zdravíčko

boze ty si otrasny :D hahahahahahhaa toto bol taky marketingovy tah na branu ze pomoc.
- pocuj mlady nepocuvaj ho vobec.. cesta na zaciatku je len jedna.. napis si zoznam pesniciek ktore mas rad (dufam ze to nie je punk co pocuvas inak si v perdeli) a stiahni si tzv. guitar tabs (daj to do googlu) postupne sa to uc..to su take stranky kde namiesto tety s holymi tymito je taky velky biely akokeby lajster s ciselkami co mas chytat na gitare to urcite uz ti niekto spominal (prosto tablatury)  bude to velmi tazke a ta cesta bude dlha kym to bude zniet ako tak ok ale v pravidelnosti je sila.. takze hor sa do toho.. vela gitaristov zacinalo na metallice tam mas aj pentatonicke stupnice aj diatonicke (prevazne to vsetko konci na Ecku takze pohoda.. kebyze je zle das do prazdnej struny) ..(a ne ze teraz niekto inteligentne dojde a povie ze on nezacinal) :D
Zaznamenané

Dugo
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 25. August , 2008, 15:01:08 »

boze ty si otrasny :D hahahahahahhaa toto bol taky marketingovy tah na branu ze pomoc.
- pocuj mlady nepocuvaj ho vobec.. cesta na zaciatku je len jedna.. napis si zoznam pesniciek ktore mas rad (dufam ze to nie je punk co pocuvas inak si v perdeli) a stiahni si tzv. guitar tabs (daj to do googlu) postupne sa to uc..to su take stranky kde namiesto tety s holymi tymito je taky velky biely akokeby lajster s ciselkami co mas chytat na gitare to urcite uz ti niekto spominal (prosto tablatury)  bude to velmi tazke a ta cesta bude dlha kym to bude zniet ako tak ok ale v pravidelnosti je sila.. takze hor sa do toho.. vela gitaristov zacinalo na metallice tam mas aj pentatonicke stupnice aj diatonicke (prevazne to vsetko konci na Ecku takze pohoda.. kebyze je zle das do prazdnej struny) ..(a ne ze teraz niekto inteligentne dojde a povie ze on nezacinal) :D

no co snazim sa len pomoct  Bavím sa skvele co tam nemame sola?

ale dobre si to napisal sak aj ja som spominal ze treba sa naucit nake covery na zaciatok atd...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 25. August , 2008, 15:02:41 »

no co snazim sa len pomoct  Bavím sa skvele co tam nemame sola?

ale dobre si to napisal sak aj ja som spominal ze treba sa naucit nake covery na zaciatok atd...

heh ved jasne  Na zdravie! .. ten reklamny spot ma pobavil :D to bolo uplne ze usmernenie do zivota co si predviedol :D
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #6 kedy: 25. August , 2008, 15:14:02 »

tak ako bolo povedane, treba zacat kopirovanim cudzich sol a casom budes sam citit, co to je hrat solo a ako sa to robi a potom si zacnes zhanat materialy a ucit sa co to je dominanta, stupnica alebo cokolvek teoreticke. Skus nam napisat nejake sola, ktore sa ti pacia a my ti pomozeme vybrat nejake vhodne, kedze predpokladam ze nepatris medzi uplne pokrocilych gitaristov
« Posledná zmena: 25. August , 2008, 15:14:57 od much » Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 25. August , 2008, 15:21:39 »

alebo este lepsie, kup si od duga 25 cdciek BOB objednej tricka BOB vo vsetkych moznych farbach pre vsetkych aj svojich kamaratv a rodinu a potom si objednaj u duga sukromne hodiny
Zaznamenané

Dugo
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 25. August , 2008, 15:22:52 »

alebo este lepsie, kup si od duga 25 cdciek BOB objednej tricka BOB vo vsetkych moznych farbach pre vsetkych aj svojich kamaratv a rodinu a potom si objednaj u duga sukromne hodiny

to víte že ano
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #9 kedy: 25. August , 2008, 15:24:34 »

A netreba sa v tabulaturach nechat oblbnut castokrat cudnymi prstokladmi. Treba si uvedomit, ze noty mozes posuvat po hmatniku a zahrat ich v inych polohach. Niekedy to zmeni chaoticky prstoklad na lahky. A pomoze ti to tiez pochopit hmatnik.
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #10 kedy: 25. August , 2008, 15:25:04 »

s tym sa musiš narodit naučiš sa 20% ostatne je feeling preto sa tomu hovori umenie,ale možno to maš v sebe treba hladat
Zaznamenané

panvica10
nováčik
*
Príspevkov: 19


« Odpoveď #11 kedy: 25. August , 2008, 15:35:40 »

no hram s tabov ale tomu chcem kus viac pochopit.... Beeee a improvizovat sola
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 25. August , 2008, 15:39:53 »

jebat na taby a na vsecko .. na zaciatku som skusal taby to bolo asi 5 rokov dozadu  ale tam popisane kokotiny tak som sa nato vysral
snazil som sa od ucha nejake rify a vychytavky z koncertu karpiny z elamu a este kadeco od ucha to si vycibris a pochopis par veci a casom sa ti budu rozjasnovat finty
z teorie chuja viem viem co je moj a co dur ale stupnice ziadne  a ani ine vyrazy . viem iba ze ked prekuknem pesnicku napr ze je v E a aky tam je sled akordov tak mozem zacat tam solovat a pohoybovat sa po hmatniku tak a tak .. a hento tamto

napr aj tak sa da  Bavím sa skvele

si nevjes predstavit aka to je radost ked prides na dajaku fintu co funguje na gitare  Zdravíčko
« Posledná zmena: 25. August , 2008, 15:46:05 od brko » Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #13 kedy: 25. August , 2008, 16:08:06 »

no hram s tabov ale tomu chcem kus viac pochopit.... Beeee a improvizovat sola


a co konkretne hravas?
Zaznamenané
panvica10
nováčik
*
Príspevkov: 19


« Odpoveď #14 kedy: 25. August , 2008, 16:24:50 »


a co konkretne hravas?

ta take pesnicky jak He´s the pirate a take podobne ta ja hram na gitare asi 4 mesiace akordy viem uz v celku dobre tak sa neviem co dalej ucit

Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 21 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 22 otázok.