Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 21:24:01
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: prepražcovanie  (Prečítané 4588 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« kedy: 22. Apríl , 2004, 05:39:44 »

vidím že sa rozbehla téma,ale v nesprávnej téme takže tu je priestor
Zaznamenané

tatko fóra
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 24. Apríl , 2004, 08:36:36 »

najlepsi tunning je, ked si mato durinda na hlavu zavesi tie vlajuce p..(stuzky)..
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2 kedy: 24. Apríl , 2004, 14:03:18 »

alebo ked si kolega Wylde pribije vrchnaky od piva do tela gitary.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #3 kedy: 24. Apríl , 2004, 22:49:08 »

ja nemam rad ked maju ludia gitary polepene vseliakymi nalepkami a flitrami... ale durindove stuhy su perfektne. celkovo image starej tublatanky, to bola ina kava.
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #4 kedy: 25. Apríl , 2004, 11:29:07 »

na starej jolane mi nehralo tenke ecko na 15tom prazci, tak som sa snazil brusit ten prd co zavadzal ale nepodarilo sa... skor ma stve ze na mojej rocnej akustickej gitke mi zrazu zacali asi na trom miestach drncat struny. nehorazne ma to rozculuje. co s tym? mam sa to snazit prepilnikovat? chcel som trocha poohybat krk ale nepodarilo sa. ako by to neslo.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 25. Apríl , 2004, 18:30:22 »

Prebrusit prazce je riesenie, no nie pilnikom, ale plochym brusnym kamenom a vsetky prazce pekne rovnomerne, netlacit moc, skor jemne a vsade rovnako. Potom na gitare 4 hodiny v kuse hrat, nech sa prazce znovu vyhladia, aby sa smykali jak predtym...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 25. Apríl , 2004, 19:24:02 »

neviem ako sa to presne robi ,ale v zeleziarstve je zohnat brusny kamen na naradie. s jednej strany su hrubsie a z druhej jemne zrna. brusim s nim dlata a plocha zostane dost hladka. tiez som stretol na nete pilnik na prazce ,ktorym dosiahnes oblost prazca. skus spravit do brusneho kamena zliabok. prazce este vyhlad brusnym papierom ,dakou 600 .mozno by to mohlo ist. ale ako hovorim v zivote som to nerobil.
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 26. Apríl , 2004, 18:24:43 »

ked zbrusis jeden prazec, tak ti ten pred nim zase drnci - vlastna skusenost z jolany
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #8 kedy: 26. Apríl , 2004, 18:55:43 »

zober plochy pilnik na kov s jemnumi zubmi. centrofixkou nacierni vsetky prazce ktore chces prebrusit, raz prejdi a zistis kde mas jamy a kde kopce.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #9 kedy: 04. Júl , 2004, 07:32:41 »

Ja mam tiez trosicku nizsie prazce,15-ku na tenkom ecku a trosicku aj 14-ku na ecku. Mozno su uz moc vydrate. Roberto co stoji preprazcovanie, ale poriadnym drotom, nejakym Dunlopom alebo co ja viem. Riadne Jumba prazce. Neviem je to len trosku ale pacilo by sa mi keby to bolo uplne dokonale. Aj tak sa mi zda ze ten krk nieje zrovna dokonaly. No ale co uz prachy nemam, takze nemam o com rozmysat.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 04. Júl , 2004, 09:50:04 »

už sa to tu nikde rozoberalo okolo 50SK pražec záleží na gitarárovi teraz je k dispozíci super kvalitný strieborno-niklový drôt ten sa tak žahko nevyderie
Zaznamenané

tatko fóra
Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« Odpoveď #11 kedy: 01. Január , 2005, 15:50:18 »

podla mna nieje na škodu si to vediet NAMONTOVAT sam no pochopitelne treba na to nejake prípravky a na začiatok aspon teoretické skusenosti:-))
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.