Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 10:42:48
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pani. Poradte mi s kupou Di Boxu  (Prečítané 10374 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 18. Apríl , 2009, 18:35:08 »

Napr. ja som mal RP250 - na skreslenia hrôza, ale modulačné efekty to malo super - originál Lexicon a pod. Software sa oplatí, keď si ho ukradneš, inak za tie prachy čo napr. stojí Guitar Rig 3 si radšej kúpim niečo iné, hmatateľné. Je to len môj názor, nikomu nevnucujem. Nechcem to preháňať s tou virtualizáciou, aby som neskončil v Matrixe pomaly, alebo na psychiatrii. Chcem si doma zabrnkať - zatlačím tlačidlo a hrám. Nemusím štartovať comp. Druhá vec je, že asi všetok hudobný soft je len pre Win. A čo užívatelia Linuxu? Nemajú asi veľa možností. A na druhej strane multiefekt za 125,-€ mi nahradí aj zvukovku. Nemusím kupovať, lebo tá v nb to je hrôza. Zdravíčko
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 18. Apríl , 2009, 18:40:18 »

arnysimilar - najprv sa trochu rozkukaj, ake su moznosti SW a to aj toho uplne zadarmo  Žmurk

stlacis tlacidlo a hras ? ale najprv snad musis ten mulitefekt niekde zapojit, nie ? cize samotny multiefekt nestaci...
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 18. Apríl , 2009, 21:35:57 »

dík za radu, sa rozkukám ... som myslel, že sa mi nechce trepať notebooku do skúšobne a nieto ešte pc ... proste je to môj názor ... že multiefekt mi viac vyhovuje ako software .. nech si každý hrá na čom chce ... fórum nie je o tom, kto má pravdu, lebo to je v tomto prípade veľmi subjektívna vec, ale o vyjadrení názorov, skúseností, ... ok, nechajme to tak. Ja tiež používam software, napr. skúšal som demo toho Guitar Rig 3 a praskalo mi to tam, nevedel som to poriadne vyladiť .. nemám čas sa s tým zabávať. Software je skôr pre hračičkárov, nie pre ľudí, ktorí majú hodinu - dve voľného času a chcú si trochu zahrať.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 19. Apríl , 2009, 01:46:36 »

nikto nikoho neposiela do skusobne s pocitacom... ked sa tu pise o software, akosi sa aicky mysli, ze ide o domace hranie alebo nahravanie... preto tu je aj tema o DiBoxe. no a ty si do nej prisiel, ze DiBox nie je stastne riesenie, lebo multiefekt je lepsie... a to nie je celkom pravda - bezne multiefekty v cenovych relaciach zvukovky + DiBoxu stoja proti zvukovke + DiBoxu + free softu akurat tak za prd...
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 19. Apríl , 2009, 07:46:40 »

ok, beriem ...  Na zdravie!
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #35 kedy: 19. Február , 2010, 21:03:36 »

No ja by som upresnil rozdiel medzi aktívnym a pasívnym Di Boxom. Budem citovať:
Citácia
Pasívny DI BOX
Je najjednoduchšie technické prevedenie zariadenia. Funguje na princípe prevodného transformátora. Jeho
primárne vinutie je napojené medzi živý vodič a zem vstupného nesymetrického vedenia. Sekundárne vinutie
ústí do živých vodičov (+ a -) výstupného symetrického vedenia. Tienenie výstupu môže byť spojené s tienením
vstupu (ground), alebo od neho fyzicky oddelené ( lift), aby sa zamedzilo tzv. zemniacim sľučkám a prechodu
jednosmerného signálu. Výhodou pasívneho DI BOXu je jeho jednoduchosť a to, že nepotrebuje napájanie. Jeho
vyhotovenie môže pripomínať redukciu medzi koncovkami káblov.
Aktívny DI BOX
Ponúka funkcionalitu pasívneho DI BOXu a naviac pripája zosilovač zapojený ako impedančný prevodník.
Cieľom je vysoká vstupná impedancia, ktorá tak nezaťažuje vstupný zdroj a nízka výstupná, ktorá zvyšuje
odstup signálu od šumu. DI BOX musí zvládať veľký rozsah úrovní vstupného signálu, od mV z
elektroakustických snímačov hudobných nástorov po rádovo V z výstupov nástorových zosilovačov. Preto
ponúkajú možnosť nastavenia vstupnej citlivosti pre vstavaný zosilovač. Nevýhodou je zložitejšia konštrukcia a
nutnosť napájania, ktoré býva riešené buď baterkou (9V príp. 2x9V), alebo tzv. phantom napájaním 48V z
výstupného vedenia.
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #36 kedy: 10. August , 2010, 09:09:46 »

Definitívne ma dožral brum pri nahrávaní co PC. Nahrávam cez Cream machine ktorý je normálne uzemnený (kovové šasi) do PC .  Mám tam klasický 50 Hz brum.  Iné kombinácie zásuviek priniesli akurát vačší bordel do signálu.

Finty čo som našiel po nete kde sa upravuje kábel ktorý ide do PC nezabrali (odpojenie tienenia, 22R odpor a pod.) .

Cream machine do koncáku v kombe je podstatne tichší.  Samotný CM som mal rozobratý a pozeral som či tam nie je zemnenie uvoľnené alebo čo, všetko vyzeralo zdravo a dokonca to tam bolo "zemnené do jedného bodu", aspoň podľa môjho amatérskeho pohľadu.

Rozhodol som sa to riešiť DI boxom, ktorý by ma mal zbaviť zemných slučiek.

Kandidáti sú tieto dve škatule od Uliho:

http://www.behringer.com/EN/Products/GI100.aspx
http://www.behringer.com/EN/Products/DI600P.aspx


Problém ale je že nemám zvukovku s XLR vstupom (iba onboard chrčák), nepochovám to celé tým že si spravím iba kábel XLR - Mono Jack ?  (http://www.mediacollege.com/audio/connection/xlr-jack-mono.html
)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #37 kedy: 10. August , 2010, 09:18:34 »

...(iba onboard chrčák),...

tam by som zacal
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #38 kedy: 10. August , 2010, 10:00:57 »

tam by som zacal

 ... ako myslíš že v lepšej karte ten môj preamp brumieť nebude ?

« Posledná zmena: 10. August , 2010, 10:02:50 od yngsteen » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 10. August , 2010, 10:25:33 »

to sa neda slubit, ale pride mi logicke zacat tam. inak pokial mas rovnych 50Hz sietovy brum, tak ho mozes odstranit aj s SW, s nejakym notch filtrom.
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #40 kedy: 10. August , 2010, 10:27:33 »

ked nahravas iba elektricku  gitaru a nie basu, tak frekvencie pod 80 Hz vobec ani nepotrebujes, normalne tam drbni HP filter
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #41 kedy: 10. August , 2010, 10:31:59 »

to sa neda slubit, ale pride mi logicke zacat tam. inak pokial mas rovnych 50Hz sietovy brum, tak ho mozes odstranit aj s SW, s nejakym notch filtrom.

No meral som ho iba ladičkou, kmita to okolo 50Hz (49-51) .  Napadlo ma aj to, ale v prvom rade mi to vad keď si len tak hrám a furt mi to brumí.  Využívam cream aj na domáce hranie nie len na nahrávanie.

Skúsim tam šupnuť nejaky plugin teda možno bude stíhať realtime filtrovať preč brum.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 10. August , 2010, 10:35:35 »

takze zemna slucka sa da definitivne vylucit ? ona tam moze vzniknut aj cez ine, ako 230V cesty. napriklad cez USB, cez kablovku, pripojenu TV a pod... ...
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #43 kedy: 10. August , 2010, 11:30:04 »

takze zemna slucka sa da definitivne vylucit ? ona tam moze vzniknut aj cez ine, ako 230V cesty. napriklad cez USB, cez kablovku, pripojenu TV a pod... ...

Hmmm, nič také tam zapojené nemám. Žiadna TV karta, káblovka, USB zariadenie ...

Ešte upresním že brum zmizne keď vytiahnem kábel z line in. (alebo na druhom konci kábla odpojím preamp)
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #44 kedy: 10. August , 2010, 11:41:38 »

to sa neda slubit, ale pride mi logicke zacat tam.

Ešte pre úplnosť dodám že mám nedávno kupovaný počítač, čiže iná karta. A brumí to tak isto ako na tom starom.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.