Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 14:47:27
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvukova izolacia skusobne  (Prečítané 34383 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #30 kedy: 26. August , 2008, 20:15:57 »

hlavne nie sklenna vata co sa mrvi lebo sa budes skrabat jak psisko. to musi byt zaizolovane.

no ono sa to musi nakrajat tak, aby si to narval kam potrebujes, aby si tym tie fugy vyplnil co najtesnejsie. no a tie bloky rockwoolu sa zatavuju do igelitu a prikryvaju doskami... samozrejme sa s tym nerobi holymi rukami, ani sa to moc nedycha, ked sa to kraja...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 26. August , 2008, 20:26:28 »

pre predstavu, ako sa to robieva:



to sa vsetko vyplnuje natesno Rockwoolom a prekryje drevom.

pyramidky sa pouzivaju len v miestach posluchu, ak tam je sanca nejakych vacsich odrazov a tym skreslenemu posluchu na vyskach. tato ista situacia na basovych frekvenciach sa riesieva tzv. rezonatormi alebo spec. basovymi pascami, co su specialne panely zase specialne umiestnene. a to iste aj v nahravacke - v potencialne pruserovych miestach sa tiez pouzivaju ako doplnok pyramidky alebo bas pacse. ale Rockwool je byva zvacsa ako zaklad. hovorim o upravach hotovych miestnosti, este ina disciplina su rozne vypocitane geometricke tvary  miestnosti, ktore sa idu za tym ucelom iba postavit, potom sa da experimentovat aj s materialmi ako kamen.. atd.
« Posledná zmena: 26. August , 2008, 20:27:15 od rastis » Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 26. August , 2008, 20:27:59 »

Rastik, ak by som si robil nejake studijko (je taky plan, ze spravime skusobnu s malym studijkom pre vlastne potreby), pomozes s vytlmenim? Vidim ze mas prehlad, a mne to vobec nic nehovori :).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 26. August , 2008, 20:28:55 »

Rastik, ak by som si robil nejake studijko (je taky plan, ze spravime skusobnu s malym studijkom pre vlastne potreby), pomozes s vytlmenim? Vidim ze mas prehlad, a mne to vobec nic nehovori :).


ja som hlavne internetovy taraj a teoretik :). ale pokial mam ako, rad pomozem  Na zdravie!
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #34 kedy: 26. August , 2008, 21:00:02 »

no ono sa to musi nakrajat tak, aby si to narval kam potrebujes, aby si tym tie fugy vyplnil co najtesnejsie. no a tie bloky rockwoolu sa zatavuju do igelitu a prikryvaju doskami... samozrejme sa s tym nerobi holymi rukami, ani sa to moc nedycha, ked sa to kraja...

jj najlepsie si na to najst nejakeho tmavokozca, lebo to hrozne picha ale nie je to tak nebezpecne ako azbest. s tym sa bezne zatepluju podkrovia.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
udry
Hosť
« Odpoveď #35 kedy: 26. August , 2008, 21:07:32 »

jj najlepsie si na to najst nejakeho tmavokozca, lebo to hrozne picha ale nie je to tak nebezpecne ako azbest. s tym sa bezne zatepluju podkrovia.
No myslim,že v sučasnosti sa použiva aj iny material ako sklena vata. Rockwol Airrock je kamenna vlna/mineralna plst ale čo je to zač,neviem.
« Posledná zmena: 26. August , 2008, 21:20:59 od udry » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #36 kedy: 26. August , 2008, 21:20:49 »

No myslim,že v sučasnosti sa použiva aj iny material ako sklena vata.

urciteze ale ta sklenna vata bude najlacnejsia mozno niekolkonasobne.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #37 kedy: 26. August , 2008, 21:35:57 »

tych Rockwoolov je viacej verzii tusim. urcite nie su vsetky zo skla :)
Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #38 kedy: 26. August , 2008, 21:44:50 »

http://www.knaufinsulation.sk/sk/products/nobasil-tdn-40
« Posledná zmena: 26. August , 2008, 21:45:58 od temo » Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #39 kedy: 26. August , 2008, 22:15:11 »

Tak s tymto sme sa namakali dost:) Ako spomenul rastik, von prejde velmi vela a hlavne nizke frekvencie, ktore sa velmi tazko davaju prec a na to su uz spomenute pasce. S roznymi penami a co ja viem cim to ide, lenze kazda miestnost ma svoju rezonancnu frekvenciu podla ktorej sa dava material a aj jeho hrubka. Vobec neplati, cim viac tym lepsie, a taketo nieco stoji pekne prachy a treba to naozaj merat, co asi nechcete :) pasce su tiez nieco podobne co treba na konkretnu miestnost robit.
Ihlany su nanic proti tomuto, lebo tie sluzia len na to, ze prichadzajuca zvukova vlna sa neodrazi ale ukmyta medzi dvoma ihlanmi, toto sa da dosiahnut aj inak ako kupovanim nie lacnych materialov.
Moja rada, serte na vjcaky (ktore koly malej hmotnosti su uplne na nic) a nadrbte na steny normlane tazke chlpate koberce. Nic nekupujte je to drahe a Do garaze by som to nedaval vzhladom na to, ze v zime tam je zima, v lete teplo, na jesen vlhko, na jar napicu a tak. Ale necakajte moc zazraky, trocha pomoze ale to co si vy predstavujete je vec mnohatisic korun, a je to cela veda aj ked sa to nezda. Nizke frekvencie (co najviac asi vadia) sa velmi tazko odstranuju, a bez profesionalneho pristupu to NEJDE, takze na vajcaky jebe, peny dajte len ak ich dostanente zadara. Tie koberce su ok :)
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 26. August , 2008, 22:22:53 »

Ja si myslim,že aj tak najviac "hluku" ide z garaže von cez dvere a pripadne daku vetračku alebo okno.Tak by som sa sustredil na ne./ ako bolo pisane ide hlavne o nerušenie ludi v panelaku/.
« Posledná zmena: 26. August , 2008, 22:23:50 od udry » Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #41 kedy: 26. August , 2008, 22:30:55 »

mat skusobnu na sidlisku je dost pruser to rusi a aj bude rusit, tie dvere jasne to sa da vyriesit ale to su take jeby, ze to az tolko neurobi....
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #42 kedy: 26. August , 2008, 22:32:11 »

vymenit skusobnu asi bude najlepsie.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
udry
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 26. August , 2008, 22:37:04 »

No nemam skusenost so sidliskom. Doma to neriešim. Ked susedia jebu s vrtačkou alebo s cirkularom,tak ja možem 2x200 Watt do bedni.  Ja som čert..
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 26. August , 2008, 22:37:49 »

musicman:tak tak, to je najlepsi napad. Lebo sa najdu ludia co vam budu zle robit a vy sa zbytocne budete jebat s odhlucnenim... normalne hladajte inu skusobnu a serte na garaze
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.31 sekund, 22 otázok.