Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 03:27:35
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvukova izolacia skusobne  (Prečítané 34395 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #45 kedy: 27. August , 2008, 07:01:08 »

vymenit skusobnu asi bude najlepsie.

heh, jasne...sak v BA tie skusobne rastu jak huby po dazdi....obzvlast za 1500/mesiac   ha ha ha

problem s tym ze je to v blizkosti panelakov ani nie je, lebo ta skusobna tam je uz asi 5 rokov a zatial si nikto nestazoval...
len sme spekulovali s tou izolaciou aby sme aspon co to stiahli z toho hluku co ide von...
a dvere neviem ako by sme mohli lepsie zaizolovat kedze tam su take tie supatkove vo zvislom smere, nieco taketo:

Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #46 kedy: 27. August , 2008, 07:24:22 »

heh, jasne...sak v BA tie skusobne rastu jak huby po dazdi....obzvlast za 1500/mesiac   ha ha ha

problem s tym ze je to v blizkosti panelakov ani nie je, lebo ta skusobna tam je uz asi 5 rokov a zatial si nikto nestazoval...
len sme spekulovali s tou izolaciou aby sme aspon co to stiahli z toho hluku co ide von...
a dvere neviem ako by sme mohli lepsie zaizolovat kedze tam su take tie supatkove vo zvislom smere, nieco taketo:


No v pripade takychto dveri asi len spravit daky panel a pri skuške ho tam priložit. Neviem,porozmyšlajte. /alebo zamurujte dvere a nechajte len otvor ako maju eskimaci na iglu  Bavím sa skvele /
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #47 kedy: 27. August , 2008, 09:15:30 »

presne tak ako vravi aj Rudy. pokial ma ist o odhlucnenie smerom von, prioritou je utesnit vsetky mozne otvory a dvere / okna toho prepustia uplne najviac. v takychto situaciach oblepovat steny cimsi nema ziadny zmysel.
Zaznamenané
load
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


« Odpoveď #48 kedy: 27. August , 2008, 09:59:19 »

A nepomoze ked sa daju bicie a komba na take ihlanove podstavce aby sa neprenasali vybracie do betonu?
« Posledná zmena: 27. August , 2008, 10:37:31 od Altostratus » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #49 kedy: 27. August , 2008, 10:06:24 »

A nepomoze ked sa daju bicie a komba na take ihlanove podstavce aby sa neprenasali vybracie do betonu?

na odhlucnenie smerom von ? ani nie.
« Posledná zmena: 27. August , 2008, 10:37:49 od Altostratus » Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #50 kedy: 27. August , 2008, 18:16:38 »

necital som tuto temu, len tolko pridam, ze som sa pytal jedneho pana, co pohlcuje zvuk ked chcem izbu v bytovke stlmit, ze kludne tam dam aj plexisklo na jednu stenu. ten pan povedal ze plexisklo ti odraza zvuk ale netlmi, ze na pohlcovanie je polystyren.
molitanove peny pohlcuju len cast frekvencii tlmia akustiku ale hluk nimi prechadza.
absorbery ktore predavaju hudobne obchody su trocha ina cenova palka. to sa oplati ked si robi dakto studijko ale skusobne tymto zaondievat urcite nie, kedze jeden kus cca 1 m stvorcovy stoji cca 1000 korun. su rozne, na basy, stredy+vysky.
skusobne by som riesil urcite tovarom v nabytkoch a stavebnych obchodoch, baumax, hornbach.
balik polystyrenu na 16 m 2 stoji vraj 500 korun. alebo kupit molitany, vo valoch a narezat si dlzky v skusobni. hram  v takej garazi teraz kde je vsade molitan, pripevneny igelitom a lankami po celej miestnosti.
urcite je s tym menej starosti jak lepit vajcaky po jednom na stenu dakym hnusnym lepidlom, ci navrtavat koberce na stenu. koberce su vsak esteticky fajn.
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #51 kedy: 27. August , 2008, 18:25:19 »

najlepsie odizolovana miestnost v ktorej som bol ty kokos ale to bola kasa ..
robil som v briketarni a vedla bola dedinska pila mali tam jednu niestnost nevjem naco .. stena nebola rovna ale boli tam kadejako nabite dosky a na nich a vsade okolo prach z pilin . ten taky jemny , vsade a bolo ho dost
a ako uz ktosi pisal az som sa divne citil ked som tam bol .uplne ziadna ozvena, dozvuk ani odozva ..
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #52 kedy: 27. August , 2008, 18:37:29 »

kamos mi vravel ze bol v takom vedeckom priestore na slovensku kde sa neodraza vobec zvuk, su tam velke ihlany. povedal daco, zakrical a vobec sa nepocul.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #53 kedy: 27. August , 2008, 18:40:06 »

to musel byt nechutny pocit. aj ked myslite, ze to je mozne ? bez ziadneho odrazu, sak aj v ustnej dutine sa musi nieco odrazit a preniest vibracie na tvar a pod, nie ?
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #54 kedy: 27. August , 2008, 18:58:38 »

stopercentnu pohltivost mal len "otvorene okno" :) len ono funguje podobne rezonator, kde dopadajjuci zvuk sa pohlti a pri odraze sa ukmyta v presne navrhnutom priestore.
Zaznamenané

Marek
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #55 kedy: 28. August , 2008, 12:25:21 »

ide o to aby kontaktna plocha zvuku boloa z izolacnym materialom ...ked date sklennu vatu a prekryjete to drevom tak to ma taky isty efekt ako ked nabhijete dosky na stenu...a najlacnejsi normal molitan do studia stoji kolo 300 sk za stvorec co je vela...zislo by sa nieco...mozno nieco ako sa dava pod parkety len keby to bolo niake 3cm hrubka a v niakom kotuci ...neviem ci take nieco je
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #56 kedy: 28. August , 2008, 12:34:35 »

ide o to aby kontaktna plocha zvuku boloa z izolacnym materialom ...ked date sklennu vatu a prekryjete to drevom tak to ma taky isty efekt ako ked nabhijete dosky na stenu...a najlacnejsi normal molitan do studia stoji kolo 300 sk za stvorec co je vela...zislo by sa nieco...mozno nieco ako sa dava pod parkety len keby to bolo niake 3cm hrubka a v niakom kotuci ...neviem ci take nieco je

vies to dolozit aj nejakym linkom, kde sa to vysvetluje tak, ako to pises ty ? ci pises len co si myslis ?
Zaznamenané
Marek
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #57 kedy: 28. August , 2008, 12:55:10 »

netreba ziadny link len zdravy rozum:) je pravda  ze drevo nieco spravi s tym zvukom ale len minimum ...ide predsa o to ze z rovnej plochy sa to odrazi takisto ci je to drevo alebo stena...porovita latka neodraza zvuk ako plna...a piramidky a rozne vycnelky sa robia kvoli vacsej ploche. cim viac plochy tym viac "zlych" frekvencii sa pohlti a pocujes "len" to co ide z aparatu...su aj tie nove amorfne tvary toho molitanu:D ale to je uz high end :D...skusal som aj polystyren ale to nieje nic moc...ten molitan je ozaj najvhodnejsi...skus ist z aparatom do miestnosti, resp niakeho noveho bytu kkde su steny robene sadrokartonom a vnutri je sklenna vata a bude to rovnake ako to ked na steny oblozis vatou a drevom.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #58 kedy: 28. August , 2008, 13:16:22 »

netreba ziadny link len zdravy rozum:) je pravda  ze drevo nieco spravi s tym zvukom ale len minimum ...ide predsa o to ze z rovnej plochy sa to odrazi takisto ci je to drevo alebo stena...porovita latka neodraza zvuk ako plna...a piramidky a rozne vycnelky sa robia kvoli vacsej ploche. cim viac plochy tym viac "zlych" frekvencii sa pohlti a pocujes "len" to co ide z aparatu...su aj tie nove amorfne tvary toho molitanu:D ale to je uz high end :D...skusal som aj polystyren ale to nieje nic moc...ten molitan je ozaj najvhodnejsi...skus ist z aparatom do miestnosti, resp niakeho noveho bytu kkde su steny robene sadrokartonom a vnutri je sklenna vata a bude to rovnake ako to ked na steny oblozis vatou a drevom.

tak potom vsetko to malo odborneho, co som o tom kedy cital / pocul / videl - tak to je omyl ?

myslis si, ze od kazdeho materialu sa odraza zvuk rovnako na vsetkych frekvenciach ? ze ide o plochu materialu a nie o typ materialu ?
Zaznamenané
Marek
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #59 kedy: 28. August , 2008, 14:51:16 »

nie to si nemyslim  a nechcem sa hadat ale co pomoze ta vata za drevenou doskou? mimochodom taketo riesenie by stalo viac ako studiove molitany, ak bereme do uvahy ze materil by si kupoval novy+sa s tym este viac babres..mimochodom najlacnejsie riesenie je nabit stare koberce na steny
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.