Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
30. Apríl , 2024, 06:20:57
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvukova izolacia skusobne  (Prečítané 34413 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #105 kedy: 19. Jún , 2009, 12:58:59 »

.....a nevydržal som to......tak tu máte pár foto z našej
jaky mate zvuk?
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #106 kedy: 19. Jún , 2009, 13:01:39 »

jaky mate zvuk?

....aparát máme otočený na tie steny s kobercami zvuk je lepší ako keď sme mali na stenách vajčáky fajn zliaty dokopy.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #107 kedy: 19. Jún , 2009, 13:18:47 »

Inak tam mate tolko flias, ze by ste kazdu mohli naladit na urcity ton a vyuzivat ako regulerny nastroj.   Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #108 kedy: 19. Jún , 2009, 13:22:21 »

tie flase su tam preto, lebo im  kvapka od susedov zhora nejaky maglajz.. a potom raz za tyzden sa vsetci z toho ozeru  Bavím sa skvele dame aj my foto nasej nie? vcelku utulne to tam teraz vyzera.. :)
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #109 kedy: 19. Jún , 2009, 13:25:05 »

.....flaše sme už vyhodili narátali sme 83 fliaš tvrdého, pár fliaš vína a 17 veľkých vriec pošliapaných plechoviek a plastových fliaš od piva..... odhadovaná cena spotreby za 3 roky cca 22 až 25.000,- .......  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #110 kedy: 19. Jún , 2009, 13:29:16 »

kolkokrat ste medzicasom menili zostavu co sa clenov tyka?  Bavím sa skvele urcite niekto vypadol z kola von
« Posledná zmena: 19. Jún , 2009, 13:31:25 od kaolko » Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #111 kedy: 19. Jún , 2009, 14:37:28 »

.....všetci sme to v zdraví prežili......slováčisko sa nezaprie....  Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
marowak
Hosť
« Odpoveď #112 kedy: 19. Jún , 2009, 15:00:04 »

Necital som uplne vsetko, co bolo napisane skor, ale sa trocha vratim spat k teme:
Nezabudnite na to, ze aj akusticke vlny sa siria vsetkymi smermi a teda je potrebne riesit aj strop (casto to byva rozhodujuce), nie iba steny. Na izolaciu je vhodne pouzit material s vyssim sucinitelom zvukovej pohltivosti, odporucaju sa jeho hodnoty niekde okolo 0.75 pre posluch hudobnej produkcie. Ide tu aj o ochranu vlastneho sluchu, pretoze sa hladiny hluku casto pohybuju okolo/nad 100 dB. Zaroven je dolezitym parametrom tzv. dozvuk (cas za ktory po vypnuti signalu zvuku klesne intenzita zvuku o 60 dB), kvoli zrozumitelnosti prejavu.
Z praxe su vhodne najma makke drsne materialy, najlepsie s nerovnomernym/clenitym povrchom (rozne vlnovce, typ vasich vajcakov, perforovania a pod.). Vplyv na vyber matrosa maju aj velkost, tvar a objem miestnosti, dalej jej vybavenie...
Optimalna akustika sa da vytvorit vhodnou kombinaciou odrazivych a pohltivych ploch v miestnosti (ich pokrytim vhodnym materialom). Nie je tiez dobre to s odhlucnenim zasa ani prehanat, lebo sa moze dostavit aj opacny efekt - strati sa zvukova pestrost, frekvencna charakteristika zvuku a pod. Pisal tu uz niekto predtym o tzv. "hluchej miestnosti".
Nuz, nie je to take simple ako by sa na first look zdalo, je dobre si trochu zasurfovat po WEBe, ale daju sa najst aj kompromisne a cenovo prijatelne riesenia... Som frajer
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #113 kedy: 19. Jún , 2009, 15:14:19 »

hmm dnes pojdem do skusobne a porobim par obrazkov.. mozno niekto nacerpa inspiraciu a mozno niekto insipruje mna co este vylepsit a tak..
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #114 kedy: 20. Jún , 2009, 16:34:45 »

je nejake pravidlo aky by mal byt vysoky strop? lebo nasa skusobna je jedna mala kocka s vysokym stropom, na stenach mam vycapane stare komunisticke hrube spacaky takze ako pohlcovac zvuku by to mal byt velmi dobry material, ale strop je holy a akustika v miestnosti je katastrofalna. najma vysky, ak sa tresne po cinely rozzvuci sa cela miestnost a je po zvuku, uz nepocut nic, gitaru vobec.  neviem ci ten strop to vyriesi, uz som tolko casu a sil investoval do tej skusobne stale a neuspesne. ..mozno keby som nalepil na spacaky na stenach vajcaky, by rozrazili vysky..?
« Posledná zmena: 20. Jún , 2009, 16:37:22 od Krtko » Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #115 kedy: 22. Jún , 2009, 08:27:37 »

Necital som uplne vsetko, co bolo napisane skor, ale sa trocha vratim spat k teme:
Nezabudnite na to, ze aj akusticke vlny sa siria vsetkymi smermi a teda je potrebne riesit aj strop (casto to byva rozhodujuce), nie iba steny. Na izolaciu je vhodne pouzit material s vyssim sucinitelom zvukovej pohltivosti, odporucaju sa jeho hodnoty niekde okolo 0.75 pre posluch hudobnej produkcie. Ide tu aj o ochranu vlastneho sluchu, pretoze sa hladiny hluku casto pohybuju okolo/nad 100 dB. Zaroven je dolezitym parametrom tzv. dozvuk (cas za ktory po vypnuti signalu zvuku klesne intenzita zvuku o 60 dB), kvoli zrozumitelnosti prejavu.
Z praxe su vhodne najma makke drsne materialy, najlepsie s nerovnomernym/clenitym povrchom (rozne vlnovce, typ vasich vajcakov, perforovania a pod.). Vplyv na vyber matrosa maju aj velkost, tvar a objem miestnosti, dalej jej vybavenie...
Optimalna akustika sa da vytvorit vhodnou kombinaciou odrazivych a pohltivych ploch v miestnosti (ich pokrytim vhodnym materialom). Nie je tiez dobre to s odhlucnenim zasa ani prehanat, lebo sa moze dostavit aj opacny efekt - strati sa zvukova pestrost, frekvencna charakteristika zvuku a pod. Pisal tu uz niekto predtym o tzv. "hluchej miestnosti".
Nuz, nie je to take simple ako by sa na first look zdalo, je dobre si trochu zasurfovat po WEBe, ale daju sa najst aj kompromisne a cenovo prijatelne riesenia... Som frajer

.....berieš to vysoko vedecky, ale ak chceš profesionálnu úroveň, tak je to pravda, ale potom neviem či nie je jednoduchšie si na skúšky prenajať rovno nejaké štúdio....no a tu sa väčšinou rozoberajú riešenia za pár eur prípadne zadara.....
« Posledná zmena: 22. Jún , 2009, 08:59:31 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #116 kedy: 22. Jún , 2009, 17:58:53 »

.....berieš to vysoko vedecky, ale ak chceš profesionálnu úroveň, tak je to pravda, ale potom neviem či nie je jednoduchšie si na skúšky prenajať rovno nejaké štúdio....no a tu sa väčšinou rozoberajú riešenia za pár eur prípadne zadara.....
Ved pise, ze sa daju najst aj kompromisne riesenia.  Žmurk
Ja si praveze myslim, ze pri odhlucneni ti pomozu viac vedomosti ako peniaze.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #117 kedy: 26. Jún , 2009, 10:21:15 »

Ja si praveze myslim, ze pri odhlucneni ti pomozu viac vedomosti ako peniaze.

tak, tak.
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #118 kedy: 26. Jún , 2009, 10:34:28 »

Ved pise, ze sa daju najst aj kompromisne riesenia.  Žmurk
Ja si praveze myslim, ze pri odhlucneni ti pomozu viac vedomosti ako peniaze.

....chcel som túto debatu nechať tak....ale nedalo mi.....takže predtým sme mali vajčáky....neboli sme s nimi spokojný, lebo zvuk bol rozhádzaný výšky vyskakovali buď pri údere bubeníka na činelu, alebo gitarách a speve, všetko bolo také stredové a nehovoriac o pracnosti (montáž, demontáž) a zhánanie dostatočného počtu.....koberce sme získali za odvoz, povysávali, vytepovali, navŕtali diery do steny, naklepali hmožninky, schmatli koberec pripevnili.....celková realizácia cca 2 hodiny, zmena zvuku oproti vajčákom veľká, koberec funguje ako limitér, ak napríklad zaderem na base dynamickejšie nie je to také výrazné, tak isto aj v prípade ostatných nástrojov....takže oproti vajčákom zlepšenie na celej čiera.....toto sú asi najčastejšie a najlacnejšie riešenia.....potom tie rôzne molitanové vlnovce a ihlany sú nepomerne lepšiem ale nepomerne aj drahšie a neviem si predstaviť ich čistenie.....
« Posledná zmena: 26. Jún , 2009, 11:36:24 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
marowak
Hosť
« Odpoveď #119 kedy: 26. Jún , 2009, 10:35:55 »

.....berieš to vysoko vedecky, ale ak chceš profesionálnu úroveň, tak je to pravda, ale potom neviem či nie je jednoduchšie si na skúšky prenajať rovno nejaké štúdio....no a tu sa väčšinou rozoberajú riešenia za pár eur prípadne zadara.....
Ani nie vedecky, skor prakticky a znalostne (to casto eliminuje zbytocne financne naklady a setri vlastny cas a energiu). Ako napisal aj Misko, niekedy je lepsie vopred trocha premyslat, veci premysliet, prestudovat a potom zistis, ze dokazes riesit veci aj alternativne v ramci svojich moznosti, teda aj za tych tvojich par eur alebo zadara.
Tak napriklad uz dost vyrazne pomoze zmiernit odrazy a dozvuky a utlmit vysoke frekvencie taky blby zvlneny zaves, hoci aj z nejakej lacnej priemyselnej tkaniny, koberec na zemi (alebo aspon cast, ak je dlazba hlavne), pripadne pevne umiestnene makke predmety na stenach. Strop je problematickejsi (casto sa tam nachadzaju zdroje osvetlenia), ale da sa pouzit napr. derava tenka hobra (lepenkovy papier) aspon v blokoch. Volne, pohyblive alebo neupevnene predmety sposobuju rezonancie a neziaduce nedefinovatelne odrazy a ich vlastnosti.
Nie som na tieto veci profesional ani sa tym nezaoberam, ale kedysi davnejsie som takto jednu miestnost pre kapelu vysolichal takmer k dokonalosti. A nestalo to takmer nic.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 23 otázok.