Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 13:26:17
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: The Australian Pink Floyd Show, Košice Steel Arena, sobota 6.9.2008  (Prečítané 32271 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« kedy: 08. September , 2008, 13:23:30 »

Tak caute vsetci!
V sobotu som sa bol mrknut na najuznavanejsi revival band PF na svete. A stalo to za to. Musim povedat, ze chlapci z tejto formacie si dali zalezat, ze k tvorbe PF pristupuju s maximalnou uctou. Nechybali zname "rekvizity" - ako kruhove premietacie platno, laser show a vynimocny sveteleny park. Zaciatok koncertu patril celemu pasmu (asi prvej tretine) The Wall - s bombastickym zaciatkom (ticha pasaz na gajdach a potom uvod In The Flash), nasledovali Thin Ice, Another Brick In The Wall Pt.1 a 2. Dalsie cisla patrili skladbam z The Dark Side Of The Moon, Wish You Were Here, ale zaznela aj originalna prerabka slavnej Set The Controls For The Heart Of Sun z roku 1968, ONe Of These Days ( s pedal steel guitar), dlasie songy z The Wall (Mother, Young Lust, Hey You, Nobody Home), prekvapujuco The Great Gig In The Sky (ktoru perfektne odspievali 2 z 3 vokalistiek), Shine On You Crazy Diamond....Cele vystupenie oficialne koncilo s Comfortably Numb a pridavok sa konal v podobe Wish You Were Here a na uplny zaver Run Like Hell.
Musim povedat, ze dojmy mam vynikajuce: premietane animacie su verne prerobene pomocou pocitacovej grafiky (s obcasnym pridanim nejakej kengury:-) ), kvadrofonicky zvuk a hlavne verna interpretacia skladieb. Aj som sa cudoval, ze to tak dokazu, hrali aj veci, do ktorych by sa podla mna malokto pustal...a zvladali to s prehladom.
Hrali v zostave: basa+spev, gitara1+spev, gitara2+spev, saxofon, klavesy, bicie a 3x vokalistky.
Gitara1 - za sebou a vedla seba dva vysoke racky, pravdepodobne s vystupom do 2 komb znacky Fender s pridavnymi bednami. Gitara2-tu nebolo vidiet aparat, pravdepodobne sa kontroloval len cez monitor. Bicie-klasicka zostava podobna Masonovej (bubenik bol spickovy), basa - vynikajuca, bola aj bezprazcova v Hey You...
Vynikajuce momenty boli pre mna v skladbe Pigs-mraz mi behal po chrbte, ked gitarista hral cez Talk Box solo-bolo to uzasne.
Zvuk bol vynikajuci, podla mnohych Kosice a Steel Arena take nieco nikdy nezazili....verne zvukove efekty...pacil sa mi humorny tah, ked pocas "preladovania radia" pred Wish You Were Here hral namiesto Schumana Men At Work:-))) Bomba narazka na svoj australsky povod. Kengury sa mihali dost casto na platne, celkom humorne, ale decentne dotvarali zname obrazky a filmy, ktore PF zvycajne pustaju do skladieb. Atmosfera bola uzasna, vacsina posluchacov boli detailni znalci PF a kazdy si pochvaloval vykon tychto chlapcov...WyWH spievala s nimi cela Steel Arena...
Svetelna show bez chyby, vynikajuco vygradovane...Nemam co dodat...urcite na to nikdy nezabudnem.
Pre ilustraciu odkaz na fotky a clanok:
http://www.inforoznava.sk/kultura/v-kosiciach-hral-australsky-pink-floyd
« Posledná zmena: 08. September , 2008, 13:26:33 od yngwinier » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 08. September , 2008, 13:51:03 »

Teda uvod Wish You W....  dost velky pruser,či už inštrumentalny alebo spevacky.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #2 kedy: 08. September , 2008, 14:01:13 »

vypocul som si to z tej "profi" nahravky a ja som tam ziaden pruser nespozoroval...
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #3 kedy: 08. September , 2008, 14:39:07 »

je to dobre fakt sa snažia, origoš je inde ale original je vždy len jeden,super scena a svetla Na zdravie!
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 08. September , 2008, 17:42:22 »

vypocul som si to z tej "profi" nahravky a ja som tam ziaden pruser nespozoroval...
Ja ked tam nevidim Gilmoooora,tak ......    / je zname,že nemam rad cover/revival bandy/   Na zdravie!
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #5 kedy: 08. September , 2008, 20:00:21 »

Ja ked tam nevidim Gilmoooora,tak ......    / je zname,že nemam rad cover/revival bandy/   Na zdravie!
ja tiež a v jednom si to musim odsierat Bavím sa skvele
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #6 kedy: 08. September , 2008, 20:07:31 »

Trošku niečo o technike a názory iných muzikantov http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Pink-Floyd-Tribute-rozhovor~01~cervenec~2008/http://
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #7 kedy: 09. September , 2008, 06:26:37 »

Zhodou okolnosti bol vcera asi okolo 20:30 na Spektre asi hodinovy dokument o tejto kapele. Rozoberali pristup k jednotlivym zlozkam vystupenia-k hudobnej a aj k svetelnej a laserovej show. Snazia sa o vedecky pristup k veciam - maju zjavne nastudovane jednotlive zvuky, napr. dlho rozpravali o bicich...tak isto aj svetla a podobne. Samotnym Floydom sa ich pristup urcite paci, vraj casto chodia na ich koncerty a dokonca im obcas poziciavaju urcite casti aparatu. Zaujimavo spracovany film to bol...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 09. September , 2008, 07:08:17 »

Z tohto dedukujem,že Pink Floyd live už asi nikdy neuvidime. Smútim
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #9 kedy: 09. September , 2008, 07:13:51 »

rudy:
podla informacii z roznych zdrojov to stoji na Gilmourovi, ktory sa rozhodol venovat naplno svojej kariere a tvrdi, ze vzhladom na svoj vek uz nie je pripraveny na turne v rozmeroch, ake sa ocakavaju od PF. Pokial viem, ostatni clenovia by neboli proti. Co sa vztahov tyka, myslim, ze sa upravili na bezny standard..aspon teda neviem o ziadnych pretrvavajucich sporoch... Takze je velmi tazke odhadnut buducnost v tomto smere, aj ked prekvapenia sa nedaju vylucit. Co sa mna tyka, skor som skepticky... Velka skoda pre cely rockovy svet Smútim
« Posledná zmena: 09. September , 2008, 07:14:26 od yngwinier » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #10 kedy: 09. September , 2008, 12:45:13 »

ale ved Gilmour mal len nedavno turne... potom to jeho vyhlasenie nechapem...
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 09. September , 2008, 12:50:07 »

kym im dojje kes, ty umres....
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #12 kedy: 09. September , 2008, 12:51:14 »

kym im dojje kes, ty umres....

asi tak... pocul som ze neviem kde to je fabrika ktora este vkuse tlaci vo velkom Drak Side of the Moon CDcka...
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #13 kedy: 09. September , 2008, 12:55:09 »

kym im dojje kes, ty umres....

tak tak predsalen pink floyd nie je elan
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 09. September , 2008, 12:57:06 »

aj elan ma daleku cestu na urad prace....
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.