Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 15:50:52
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: knihy o teórií  (Prečítané 7500 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jopo00
nováčik
*
Príspevkov: 10


meliško


« kedy: 10. September , 2008, 12:22:33 »

Čaute. Obaja s bratom sme samouci, ja 4 roky drtím na gitare a brat na zobcovej flaute. Chcel by som Vás poprosiť či by ste nám nevedeli poradit nejaké knihy o hudobnej teórii ľahko zrozumiteľné aj pre amatérov. diky
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #1 kedy: 10. September , 2008, 12:26:32 »

vsetko najdes tu....

http://forum.gitaristi.sk/index.php/board,41.0.html
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 10. September , 2008, 12:26:58 »

http://kytary.cz/muzikus-jazz-rock-blues-volume-i-lubott-andrttt/94027/?SE650:0:0:1:0
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 10. September , 2008, 12:40:23 »

Toto je dobra knizka, ale nie je az taka zrozumitelna, hlavne pre toho, kto je uplny zaciatocnik a nema o teroii ani sajn.

Skuste skor nieco pohladat na nete. Napriklad aj tu na fore. A ked tak sa mozte aj spytat. Zdravíčko
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 10. September , 2008, 14:37:42 »

http://webhouse.cz/kurz-harmonie/
Zaznamenané

marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #5 kedy: 10. September , 2008, 14:43:00 »

Toto je dobra knizka, ale nie je az taka zrozumitelna, hlavne pre toho, kto je uplny zaciatocnik a nema o teroii ani sajn.

Skuste skor nieco pohladat na nete. Napriklad aj tu na fore. A ked tak sa mozte aj spytat. Zdravíčko
ja si myslím že je úplne lopatistická a všetky tri diely sú výborné, ale kto chce esenciu a kvintesenciu nech si kúpi volume III tam je najviac vecí do praxe
« Posledná zmena: 10. September , 2008, 14:43:46 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #6 kedy: 12. September , 2008, 10:57:49 »

kto chce esenciu a kvintesenciu nech si kúpi volume III tam je najviac vecí do praxe

chlapce ty pracuj na sebe :) ved ty plytvas ucenymi slovami viac ako ten pan na tom tvojom obazku :)

Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 12. September , 2008, 11:30:28 »

ja si myslím že je úplne lopatistická a všetky tri diely sú výborné, ale kto chce esenciu a kvintesenciu nech si kúpi volume III tam je najviac vecí do praxe
No podla mna nie je az taka lopatisticka, ale ty vies... Popiskujem si
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #8 kedy: 15. September , 2008, 12:47:33 »

No podla mna nie je az taka lopatisticka, ale ty vies... Popiskujem si
Ale je, zatiaľ čo predošlé diely pitvajú intervaly, stavbu akordov, celý diel III. je fantastický do praxe, na precvičovanie hmatníka, stupníc a rozkladov akordov. A otvor si stranu 35, strany 36,37,38 sú už iba potvrdením a modifikáciou toho čo ti strana 35 teoreticky ozrejmí a síce, že na každom stupni danej tóniny môžeš stavať akordy terciovým systémom a tie tercie máš použité tóny z konkrétneho modu na ktorom staviaš, to už aký obrat akordu zvolíš a koľko tých tercií naukladáš je na tebe...a pomocou tabuliek na daných stranách si tie vzťahy môžeš určiť bez toho aby si to vedel z hlavy
« Posledná zmena: 15. September , 2008, 15:49:09 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 29. Júl , 2013, 14:48:43 »

  Dnes som nadabil na knihu o gitarach sa vola "rodokmeny slavnych kytar" https://m.martinus.sk/detail/134282/ . Je to tretia kniha co poznam o gitarach v cestine. Zatial len zo zbezneho prelistovania vyzera byt napisana fajn a asi su tam aj veci, ktore v knihe "Vsechno o gitarach"(v ktorej toho zas az tak mrte nebolo) nie su. Napr plagat so seriovymi cislami gibson :-) alebo aspon nejaka casova os so zmienkou o tovarnach gibson o norlin ere a pod. Samozrejme aj fender je podrobnejsie rozpisany, ale ten bol uz aj v knihe  "Historie kytary fender stratocaster", tak sa uvidi, ze ci sa daco nove dozviem. No su tam samozrejme aj ine notoricky zname gitary a znacky rozobrate.


Okrem toho som prelistoval obsah knihy rockova bratislava a hned prvy pohlad padol v obsahu na Rust2Dust, tak som si pomyslel, ze to nebude len o dobovych hipisakoch a reku sideman bol napisany fantasticky tak som si ju kupil. Inak Freso vas tam blavakov vsetkych pekne pospisoval nasiel som tuna z fora aj Rastisa zo ska2 a bohviekoho este nepoznam. Peknu sluzbu vam spravil, ze vas takto zvacnil   :-).
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 29. Júl , 2013, 16:59:04 »

...
Okrem toho som prelistoval obsah knihy rockova bratislava a hned prvy pohlad padol v obsahu na Rust2Dust, tak som si pomyslel, ze to nebude len o dobovych hipisakoch a reku sideman bol napisany fantasticky tak som si ju kupil. Inak Freso vas tam blavakov vsetkych pekne pospisoval nasiel som tuna z fora aj Rastisa zo ska2 a bohviekoho este nepoznam. Peknu sluzbu vam spravil, ze vas takto zvacnil   :-).

fiiha, hned sa citim lepsie  Bavím sa skvele ani som nevedel, len som davnejsie zachytil, ze taka kniha sa chysta...
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #11 kedy: 16. August , 2013, 16:28:16 »

Okrem toho som prelistoval obsah knihy rockova bratislava a hned prvy pohlad padol v obsahu na Rust2Dust, tak som si pomyslel, ze to nebude len o dobovych hipisakoch a reku sideman bol napisany fantasticky tak som si ju kupil.
Inak Freso vas tam blavakov vsetkych pekne pospisoval nasiel som tuna z fora aj Rastisa zo ska2 a bohviekoho este nepoznam. Peknu sluzbu vam spravil, ze vas takto zvacnil   :-).

...myslim ze rovnaku zasluhu na tej knizke ma aj Berka (nemyslim len na graficku upravu knihy), nebolo vobec jednoduche co najpresnejsie a chronologicky usporiadat data najma z 60tych a 70tych rokov, 80te roky uz boli prehladnejsie a ciastocne zadokumentovane.
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #12 kedy: 02. December , 2013, 10:03:08 »

Zdravim,
Chcel by som sa spytat, ci by ste mi vedeli poradit knihu venujucu sa teorii, ktora by isla od uplnych zakladov a sucastne by sa aj hned aplikovala na gitaru. . . . myslim to tak ze napr vysvetlenie stupnic a hned aj ich poloha na hmatniku spolu s nejakymi technicko-vizualnymi pomockami ( typu toto posunies o 2 struny a o dva prazce a mas toto) alebo take nieco. dufam ze som sa vyjadril zrozumitelne :)
dik
Zaznamenané
Peter Blaško
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #13 kedy: 14. Marec , 2014, 18:20:03 »

Pre každeho kto sa chce venovat gitare dlhodobo by som odporučil na začiatok Carruli- Carcassi (gitarová škola) . Budu ju mat v každej mestskej knižnici. Nauči vas noty aj zaklady techniky. Na precvičenie stupnic zase Jiří Jirmal- základy kytarové techniky, čo však už nie je gitarova škola ale je určena pre pokročilích hračov.

Na vyuku hud. teorie ako takej by som pre začiatok odporučil zas Učebnica harmonie (Jaroslav Kofroň) avšak pri nej je notová gramotnost nutná

Dalej som sa osobne zatial nedostal
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 22 otázok.