Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 15:37:25
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Reproduktory do bass boxu  (Prečítané 10954 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #15 kedy: 13. Jún , 2012, 12:00:49 »

....dvojčiarkové G je koľko Hz Huh! cca 800 Huh! ....

... na matematikalno fyzikalne okienko si otvor inu temu ,dobre  :)
ja tu cakam na radu ohladom repraku  Beeee
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 13. Jún , 2012, 12:27:24 »

....dvojčiarkové G je koľko Hz Huh! cca 800 Huh! ....

2 kilo je zlozka, ktora sa alikvotne vyskytuje aj v basgitarovom signale.

linka, basa do zvukovky, original  a potom urezane vsetko nad 2 kilo. myslim, ze tam je nejaky rozdiel...

* baassaa.mp3 (664.73 KB - stiahnuté 198 krát.)
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #17 kedy: 13. Jún , 2012, 12:43:13 »

... na matematikalno fyzikalne okienko si otvor inu temu ,dobre  :)

.... Bavím sa skvele veľké G máš na strune E na treťom pražci, malé G je 4tá struna naprázdno, na 12tom pražci 4tej struny máš G´ musíš mať 24 pražcovú basu, alebo 6strunku aby si mal G" a tam si stále do 800Hz....takže ten úlet o 10db riešiš zbytočne....

....Fender, Gallien Krígel, Aguilar, Ampeg a ďalšie sa osádzajú reprákmi od Eminence....kľudne hľadaj a vymýšľaj ale najdôležitejšie je aby si na Ečku nemal veľký pokles citlivosti a už som ticho Na zdravie! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 13. Jún , 2012, 12:44:42 »

.... Bavím sa skvele veľké G máš na strune E na treťom pražci, malé G je 4tá struna naprázdno, na 12tom pražci 4tej struny máš G´ musíš mať 24 pražcovú basu, alebo 6strunku aby si mal G" a tam si stále do 800Hz....takže ten úlet o 10db riešiš zbytočne.......

ty si uplny jebo ? sorry  No hanbím sa..
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #19 kedy: 13. Jún , 2012, 13:02:40 »

....no som jebo a vy riešite kokotiny, ja viem čo myslíš, ale pri tom  podieli vyšších frekvencií sa ten 10dB skok na ktorý tu naráža Brďo neprejaví....ale hlavné je že som jebo Bavím sa skvele len počkaj raz na pive v BA budeš grcať ešte aj na tretí deň Na zdravie! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 13. Jún , 2012, 19:22:40 »

.... Bavím sa skvele veľké G máš na strune E na treťom pražci, malé G je 4tá struna naprázdno, na 12tom pražci 4tej struny máš G´ musíš mať 24 pražcovú basu, alebo 6strunku aby si mal G" a tam si stále do 800Hz....takže ten úlet o 10db riešiš zbytočne....

Stále zabúdaš na alikvoty, vypočuj si nahrávku, čo tu dal Rastiš.
Basgitara hrá teoreticky o dve oktávy nižšie ako gitara, ale basové aparáty majú často výškový reprák, ktorý gitarové nepotrebujú.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #21 kedy: 13. Jún , 2012, 20:05:14 »

2 kilo je zlozka, ktora sa alikvotne vyskytuje aj v basgitarovom signale.
duplom pri skresleni

inac brdo - vsak napis do eminence, ze chces poradit nejaky reprak od nich co sa najviac podoba tomu, co davaju do marshall bedni. odpisuju promptne
« Posledná zmena: 13. Jún , 2012, 20:07:49 od styrioci » Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #22 kedy: 14. Jún , 2012, 09:41:02 »

....ale tu otázka nebola či sa alikvoty vyšších frekvencií nachádzajú pri tónoch nižších frekvencií, ale či nastane ten (ja to nazvem) boost efekt o 10dB....

Podla charakteristiky na 2kHz trcia o 10dB ,to mam ako ze riskovat ,ci to vadi ,alebo nie ? ...a Vas maju skoro 100 l,cize v 180l bedny budu 4 repraky ,jak zaklincovane  Bavím sa skvele

....ja len tvrdím, že ten boost efekt na ktorý sa dotazoval "Brdo" nenastane, lebo pri tóne tvorenom primárne na neviem koľko % z oveľa nižžších frekvencií sa Ti tam nabalia alikvoty v akom objeme, bude to v percentách či len promiloch z primárnej frekvencie, a tie ten boost efekt nevyvolajú....

....výškové repráky sa osádzajú práve preto aby sa tie alikvoty dostali do zvuku lebo nedochádza k tomu boost efektu a tiež aj korekcie v dnešných basových ampoch sú koncipované tak že popri klasickom alebo parametrickom EQ ešte máš LOW cut/boost a HI cut/boost aby si tie alikvoty mohol buď vykastrovať alebo pridať....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #23 kedy: 14. Jún , 2012, 10:10:17 »

duplom pri skresleni

inac brdo - vsak napis do eminence, ze chces poradit nejaky reprak od nich co sa najviac podoba tomu, co davaju do marshall bedni. odpisuju promptne
Mas link na niekoho co promtne odpisuje ? posli ,napisem ,ze chcem tie co su v VBC412 a nech sa nejebu  Bacha na vec kamo!
Eminenc s koncovim cislom o +/- 1 ako je ten vo VBC412ke sa da bezne kupit,cize to tam ani pisat nemusim.
... inac ,mam slubene parametre tych reprakov,tak ak ich dostanem skusim si podla nich vyspecifikovat nake 12ky

Aby to tu zase nesklzlo do nejakej otupne a nic neriesitelnej debaty.Dôvod preco chcem overene repraky ,nie spekulativne koncepcie je,ze mam peknu dednicku v ktorej su repraky z hluchonemova a nemam naladu,cas ani peniaze so spekulovanim,cize do debaty ,ci 2 khz su ,alebo niesu pocut sa ani nemienim zapajat ,lebo to mam uz davno za sebou
linka, basa do zvukovky, original  a potom urezane vsetko nad 2 kilo. myslim, ze tam je nejaky rozdiel...
samozrezme ze je ,sak o tom je cela farba zvuku.
Ak niekto ma zaujem ,moze dojst kumne s basou pif a mozeme tuto otazku nazorne prejst Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 14. Jún , 2012, 10:16:34 od brdo prvy » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #24 kedy: 14. Jún , 2012, 11:11:25 »

http://www.eminence.com/contact/

skus toho typka z customer support - Anthony Lucas
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #25 kedy: 22. Jún , 2012, 09:06:15 »

....už si dačo poriešil?....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #26 kedy: 24. Jún , 2012, 15:37:27 »

ne,este som ani nestihol napas do eminesu  No hanbím sa..
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #27 kedy: 25. Jún , 2012, 14:32:38 »

Tak ze dostal som odpoved

 
I recommend our Beta-12A-2.  It will work very well for bass in a sealed cabinet.
 
http://www.eminence.com/speakers/speaker-detail/?model=Beta_12A

tak to mi teda poradil  Bavím sa skvele a som tam kde som nechcel byt  ?§!.
« Posledná zmena: 25. Jún , 2012, 14:35:41 od brdo prvy » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #28 kedy: 25. Jún , 2012, 15:55:06 »

Ak niekto ma zaujem ,moze dojst kumne s basou pif a mozeme tuto otazku nazorne prejst Bavím sa skvele

ty si uz dlho nenasral susedovcov ze. mal by som sa opat zastavit, hluchota do 2 minut  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #29 kedy: 25. Jún , 2012, 18:54:02 »

aký výkon potrebuješ pokryť tými reprami? s hentými Betami potrebuješ skoro o 120l väčší box, ale v spodkoch sú celkom dobré
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.