Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 16:45:21
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Test kablov  (Prečítané 92571 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 15. September , 2008, 08:59:40 »

Inak musicman, pisal si o koaxialnom kabli a ze sa po nom prenasaju aj MHz frekvencie, asi si mal na mysli kablovu TV. Ale taky kable ma 75Ohm, tak ako je to teda s tym utlmom a vobec... :)  To nemozes porovnavat s gitarou. Velky dopad tam ma prave rozdielna impedancia snimaca a vstupu zosilnovaca, tam sa deju sialene veci, merali sme to nedavno na VS :)

lenivy, keby som mal ten Planet Waves funkcny, tak ti to nahram, rozdiel to je.
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #46 kedy: 15. September , 2008, 10:53:24 »

Martin, mal by si byt na testoch ako odborny dozor!!!!!!
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #47 kedy: 15. September , 2008, 11:03:08 »

Neviem ako to myslis, ale viem, ze moje "nahravacie studio" je mobilne, takze keby si dal vediet skor, mohli sme to aj nahrat (ci uz aparaty mikrofonmi, alebo cisto len gitary po kabloch) a boli by tu aj cisla a grafy  :)
Zaznamenané

traktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 700


« Odpoveď #48 kedy: 15. September , 2008, 11:03:35 »

mne sa tie PW dojebali uz 2x...uz ich nechcem, aj ked konektory mali dobre :)

no neviem ja mam ten drahsi PW uz rok a pol , jazdim ponom zo stolickou ,stupam ponom ,hral som snim koncerty a furt funguje ako novy Som za vodou kámo
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #49 kedy: 15. September , 2008, 11:15:04 »

jazdim ponom zo stolickou ,stupam ponom
Ja som takto jeden PW dodrbkal.  Je mi do plaču
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #50 kedy: 15. September , 2008, 11:29:18 »

Ja som tiez spravil test medzi obycajnym Proel a obycajnym mikrofonnym Proel. Bavím sa skvele A rozdiel tam je. Pri tom mikrofonnom mam viac vysok a mam dojem aj stredov. Je to normalne pocutelne. Na aktivke mi to nevadilo, ale teraz pri pasivnych snimacoch pocujem rozdiel.
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #51 kedy: 15. September , 2008, 11:48:12 »

Vida, konecne sa zaujimame aj o kable. Som rad...
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #52 kedy: 15. September , 2008, 11:54:49 »

máte skúsenosti s káblami vovox? ja som kúpil v klangfarbe metrový kábel k boxu a som veľmi spokojný, uvidíme čo vydrží...
čo sa týka gitarových to neviem. pri meraní(ohm) som zistil že najvačšiu záťaž majú kovové koncovky.. žerú signál.


ono podla mna tie vykonove kable neviem ci sa podpisuju na zvuku v rozumnej miere. sadni si s gitarou pred box a povedz kamosovi, nech Ti vzadu prehodi tento vovox za klasicky dvojlinku, alebo lacnesjsi vykonovy kabel a skus ci postrehnes rozdiel, alebo ci vies rozoznat o ktory kabel ide.
Zaznamenané

yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #53 kedy: 15. September , 2008, 11:58:44 »

máte skúsenosti s káblami vovox? ja som kúpil v klangfarbe metrový kábel k boxu a som veľmi spokojný, uvidíme čo vydrží...
čo sa týka gitarových to neviem. pri meraní(ohm) som zistil že najvačšiu záťaž majú kovové koncovky.. žerú signál.


Kua tie vovox su ešte mastnejšie ako Monster a Elixir  ale dizajn majú super  :) .
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #54 kedy: 15. September , 2008, 12:05:02 »

vykonove sa tak urcite nepodielaju na zvuku ale pre kludne svedomie by som dal kvalitnu vykonovu dvojlinku staci meter aj keby bola najdrahsia na svete.... :)
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #55 kedy: 15. September , 2008, 12:56:14 »

martin, dusky - ved je problem spravit nahravanie a meranie a urobit akusi odbornu cast testovania?
Zaznamenané

o-yep sro
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #56 kedy: 15. September , 2008, 13:00:17 »

máte skúsenosti s káblami vovox? ja som kúpil v klangfarbe metrový kábel k boxu a som veľmi spokojný, uvidíme čo vydrží...
čo sa týka gitarových to neviem. pri meraní(ohm) som zistil že najvačšiu záťaž majú kovové koncovky.. žerú signál.

Cim si to meral? Ak merakom za 199,- tak na tie cisla kludne zabudni Žmurk
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #57 kedy: 15. September , 2008, 13:29:58 »

naozaj na tie cisla zabudni  :) takym lacnym merakom, taketo prechodove odpory nenameras - na to su ine metody.
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #58 kedy: 15. September , 2008, 13:31:36 »

ono podla mna tie vykonove kable neviem ci sa podpisuju na zvuku v rozumnej miere. sadni si s gitarou pred box a povedz kamosovi, nech Ti vzadu prehodi tento vovox za klasicky dvojlinku, alebo lacnesjsi vykonovy kabel a skus ci postrehnes rozdiel, alebo ci vies rozoznat o ktory kabel ide.

a predstav si ze hej... raz sme to skusali na marshall dsl501 a marshall box 4x12 a mali sme klasicky kabel co bol k tomu a potom nejaky kvalitny neviem co zac ale uplne spickovy... a rozdiel bol obrovsky... vtedy som zacal verit tomu ked niekto hovori ze kable menia zvuk... menia ho a brutalne Na zdravie!
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #59 kedy: 15. September , 2008, 14:06:40 »

Taky test s nahravkami sa moze samozrejme urobit, len sa musime dohodnut.....
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.118 sekund, 22 otázok.