Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Marec , 2024, 03:20:29
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Moje drobnosti  (Prečítané 42621 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« kedy: 18. September , 2008, 09:29:42 »

......takže kombo Laney RB7 a muľťák Korg AX10B......no RB7čku mám už cca 8 mesiac8 a zatiaľ spolahlivo šlape.....

.....hneď na úvod uvediem, že iné ako kombá RB7 RB8 a hlavu RB9 rady RB od Laney by som veľmi nekupoval, lebo k týmto kombám sa dá ešte pripojiť externý box, takže samotné tie kombá majú v sebe zapojené reproduktory do 8ohmov čo znamená, že dáva len 50% výkonu takže až pripojením dalšieho 8 ohmového reproboxu získaš 100% výkonu.....dalšia taká ošemetná vec je DI out pre nahrávanie, alebo pripojenie do mixu.....lebo DI out na tomto kombe je hneď za preampom takže ide doňho len čistá basa....to znamená, že ak sa zapoja nejaké efekty do FX Loop-u tak tie do DI out-u nepôjdu.....aspoň podľa nákresu je to tak.....ešte som to neskúšal takže neviem či je to naozaj tak......toto kombo má perfektný kompresor ten sa vybúdza gainom má super záber......limitér je samozrejmosťou a je vypínateľný.....equalizér má basy 2x parametrické stredy a výšky.....k tým parametrickým stredom dá to dosť roboty to nastaviť si dobrý zvuk, ale keď sa nájde a ešte skombinuje s funkciou enhance tak z toho lezie super zvuk.....Enhance vlastne funguje tak že sa sním dá  zvýrazniť nejaké frekvenčné pásmo od 0 do 10 kde 1 2 3 sú basy 4 5 6 7 sú stredy a 8 9 10 sú výšky........je to plynulo regulovateľné....má to vypínateľnú hornu s ktorou som mal zo začiatku problémy, lebo šumela, ale pri použití dobrých káblov a dobrej basy respektíve snímačou na nej ani len necekne, nie je tam žiadny šum.....takže v kocke, čo si o tom kombe myslím....za tie peniaze sú to najlepšie kombá s najvyšším výkonom a širokými zvukovými možnosťami....




* Laney_RB7_front.jpg (103.93 KB, 555x416 - prehliadnuté 1593 krát.)

* Laney_RB7_side.jpg (93.73 KB, 555x416 - prehliadnuté 1541 krát.)
« Posledná zmena: 06. Marec , 2013, 08:25:17 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1 kedy: 18. September , 2008, 11:27:26 »

toto kombo som kedysi chcel,alebo teda jeho variantu. malo dost dobre recenzie, ale nepodarilo sa mi ho nikde najst na otestovanie (cca 5 rokov dozadu). tusim som potom skoncil s hartke halfstackom.
ako si spokojny?
Zaznamenané

o-yep sro
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #2 kedy: 18. September , 2008, 14:23:53 »

Pekny odposluch.
Ako to hra ?
V spolupracii s velkym perinakom to musi byt radost hrat na basu.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #3 kedy: 19. September , 2008, 08:41:29 »

......no najprv sa mi ten zvuk zdal ani mastný ani slaný.......keďže som sa predtým nestretol s parametrickými stredmi ale len s klasickým EQ.......a tiež som nechápal súvislosť medzi celkovým nastavením a nastavením funkcie Enhance.......takže to chvílu trvalo kým som si našiel uchu ľahodiaci sound......má to dosť veľkú variabilitu.......a lezie z toho fajn dravý a surový nadupaný zvuk......no a nad tým perinákom práve uvažujem ale chýba odhodlanie...... No hanbím sa..
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #4 kedy: 19. September , 2008, 17:19:56 »

Len sa neboj a kup si ho ak mas na to miesto  Bavím sa skvele Neobanujes.
Ja som si ho kupil a teraz ho nemam kam dat ,tak zavadza u kamosa  Bavím sa skvele nevadi.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #5 kedy: 19. September , 2008, 17:45:10 »

krmit tym kombom perinak?
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #6 kedy: 22. September , 2008, 09:16:47 »

krmit tym kombom perinak?

.......prečo nie to kombo má zapojené reprá do 8ohmov a plný výkon 300W dáva do 4 ohmov takže po pripojení 8ohmového ext. repra.......miesto je aj kufor auta je dosť veľký.......to mám skôr problém s basou......je kua velká.......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #7 kedy: 22. September , 2008, 10:28:47 »

8x10 je pokial viem 4 ohm, aspon moj teda je. to radsej kombo vymenit za normalny zosilovac. a perinak mozes dat do kufra akurat tak pohrebaku  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #8 kedy: 22. September , 2008, 11:13:20 »

8x10 je pokial viem 4 ohm, aspon moj teda je. to radsej kombo vymenit za normalny zosilovac. a perinak mozes dat do kufra akurat tak pohrebaku  ha ha ha

.......perinák......nie chladnička.......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #9 kedy: 22. September , 2008, 11:54:17 »

brdo nazyva perinakom 8x10 nie?
Zaznamenané

o-yep sro
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #10 kedy: 22. September , 2008, 12:29:49 »

brdo nazyva perinakom 8x10 nie?
tak tak  :)
Je to strasna raroha,ale pri hrani ket ti aj gule drncia je to lepsie ,ako sa natrasat na dakej micke  Bavím sa skvele
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #11 kedy: 22. September , 2008, 12:56:14 »

.........uff tak to sorry.......ja som myslel pod perinákom 1x15  No hanbím sa.........no ale keď máš v 8x10 samé 4 ohmové reprá a zapojíš ich 4 do série a dve takéto dvojičky paralelne tak máš výslednú ipedanciu 8 ohmov.......takže by sa to tým kombom dalo kŕmiť........... Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #12 kedy: 22. September , 2008, 13:35:11 »

tak tak  :)
Je to strasna raroha,ale pri hrani ket ti aj gule drncia je to lepsie ,ako sa natrasat na dakej micke  Bavím sa skvele
jej to mi musis ukazat Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #13 kedy: 09. Október , 2008, 12:57:40 »

.....prihodil som nejaké to psaníčko aj o tom kombe....keby náhodou niekoho zaujímalo....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #14 kedy: 22. September , 2009, 08:01:02 »

.....v očakávaní pevných základov sa mi podarilo, dokúpiť menší módny doplnok a tak pretvoriť svoj prízemný aparát na plnohodnotnejší takzvaný vzpriamený ak chcete aparatus erectus  Bavím sa skvele .....a viem, že je to len malá kvapka medzi vami megalomanmi, ale tak hádam mi to nebudete mať za zlé, že som si dovolil pochváliť sa......

.....ten 15" dodáva tým 10" presne to čo doteraz chýbalo a to príjemný prebytok hĺbavých tónov, takže teraz to nie je už len zvuk ale má to aj výraz, zvuk celkovo skonkrétnel a kde som pred tým v humbuku dvoch gitár, bicích a spevu tápal, či som to dobre zahral, teraz všetko pekne a presne počujem.....za tie prachy super riešenie......


* Laney_kickback_1.jpg (353.41 KB, 1080x1441 - prehliadnuté 1511 krát.)

* Laney_kickback_2.jpg (380.71 KB, 1080x1441 - prehliadnuté 1655 krát.)

* Laney_komplet_front.jpg (399.56 KB, 1080x1440 - prehliadnuté 2004 krát.)

* LaneyEpi.jpg (304.14 KB, 1080x1440 - prehliadnuté 1456 krát.)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.