Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 11:03:39
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Moje drobnosti  (Prečítané 42652 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #75 kedy: 13. Marec , 2014, 12:59:47 »

v modernom rocku a metale sa resampluje  bezne.. jedna vec je miestnost, mikrofony, dobra sada, hlavne dobry bubenik co vie buchat poriadne. druha vec je, ze pri mixazi su aj problemy s presluchmi, fazovanim... vsetko sa da riesit. so samplami taky problem nie je, resp sa pracuje jednoduchsie. s dynamikou sa da pracovat tiez, sample sa daju nahrat s roznou dynamikou a tie vhodne pouzit, k povodnemu zvuku primiesavat sample a pod.. da sa x roznymi sposobmi dopracovat k podobnemu vysledku. pokial nie je moznost poriadne nahrat dobreho bubenika s dobrou sadou, tak radsej sample.

frakos: to co hovoris sa vola triggrovanie. povodna stopa funguje ako trigger (spustac) pre sample
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #76 kedy: 13. Marec , 2014, 13:03:32 »

+ ak je to v midi, lepsie sa edituju rozne chyby. tie sa daju poopravovat aj v audiu, ale je to piplavejsie. zase - ideal je nabuchat bezchybne alebo opakovat, kym bude bezchybne. ale to je zase o tom, ze cas, peniaze... :)
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #77 kedy: 13. Marec , 2014, 13:13:51 »

tá miestnosť je pecková, žiadne rezonancie a neskutočne to hltá zvuk, veď som tam postavil amp a pri nastaveniach ako v skúšobni, pozerám že veď to nehrá Bavím sa skvele sú k dispozícii paravany, ktoré bránia presluchom pri nahrávaní základného kompletného tracku, bubóny sú tiež fajn sonor 3007, akurát ten 20" kopák je trocha taký diétny a činely komplet set anatolian, bubeník je dynamicky fajn, rytmicky trocha lieta, niekedy trocha viac, ale nechce klik, ak to bude cítiť vo finále tak to zacvaká nakompletku všetko sám Bavím sa skvele

« Posledná zmena: 13. Marec , 2014, 13:17:01 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #78 kedy: 13. Marec , 2014, 13:23:09 »

sú k dispozícii paravany, ktoré bránia presluchom pri nahrávaní základného kompletného tracku
ja som mal na mysli presluchy v mikrofonoch na jednotlivych bubonoch/cineloch a tam prave vznika rozne fazovanie a problemy s tym spojene
« Posledná zmena: 13. Marec , 2014, 13:23:38 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #79 kedy: 13. Marec , 2014, 14:21:49 »

... ale nechce klik, ak to bude cítiť vo finále tak to zacvaká nakompletku všetko sám Bavím sa skvele



do riti s takym. to je dnes nonsens, nenahravat do kliku. ocenite, ked budete otrocky jak jebovia vsetky opakovania podkladov, refrenov a podobne, nahravat znova a znova, lebo nemate material v kliku  Žmurk
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #80 kedy: 13. Marec , 2014, 14:31:59 »

nuž Neviem viem o čom hovoríš
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #81 kedy: 13. Marec , 2014, 15:12:47 »

ale nechce klik
to som si aj teraz vsimol.. tak len tolko, ze good luck, urcite to bude zniet...od srdiecka  Popiskujem si (nic v zlom, ale takeho cloveka vymenit radsej, ked sa nechce uvedomit)
« Posledná zmena: 13. Marec , 2014, 15:13:29 od styrioci » Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #82 kedy: 13. Marec , 2014, 15:18:02 »

do riti s takym. to je dnes nonsens, nenahravat do kliku. ocenite, ked budete otrocky jak jebovia vsetky opakovania podkladov, refrenov a podobne, nahravat znova a znova, lebo nemate material v kliku  Žmurk

zalezi velmi od stylu ktory sa hra a aj hudby ktora sa nahrava. Stava sa ze click pesnicke alebo konkretnemu aranzmanu nesveci.
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #83 kedy: 13. Marec , 2014, 15:22:40 »

Stava sa ze click pesnicke alebo konkretnemu aranzmanu nesveci.

ano ale toto si moze dovolit niekto kto roky cvicil podla kliku a vie co znamena ist rovno :) ci? akoze ked je niekto krivy a argumentuje tym, ze klik jo pro buzny lebo aj obdobne sme tu mali uz, tak mno.. neviem neviem..
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #84 kedy: 13. Marec , 2014, 15:26:53 »

obyčajný punkrock, do sveta s tým dieru nespravíme, a možnože ani do dvier našej skúšobne, v Leviciach je málo hudobníkov, ešte menej schopných bubeníkov a ešte aj od toho menej čo sú normálny ľudia, aj vtedy keď ten náš je občas tvrdohlavý alebo hašterivý, ale to som aj ja, nech je to už finálne, lebo sme sa dohodli že pracovné verzie publikovať nebudeme :)

a inak je to pravda čo tu píšete
« Posledná zmena: 13. Marec , 2014, 15:27:42 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #85 kedy: 13. Marec , 2014, 15:32:58 »

zalezi velmi od stylu ktory sa hra a aj hudby ktora sa nahrava. Stava sa ze click pesnicke alebo konkretnemu aranzmanu nesveci.

samozrejme, ale to je ine, ako spupny bubenik, ktory kategoricky odmieta klik, lebo s nim jednoducho nikdy poriadne necvicil (a nechce sa mu zacat) a ma obavu (a zvacsa opravnenu), ze ho ten klik akurat rozhadze.
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #86 kedy: 13. Marec , 2014, 15:49:10 »

samozrejme, ale to je ine, ako spupny bubenik, ktory kategoricky odmieta klik, lebo s nim jednoducho nikdy poriadne necvicil (a nechce sa mu zacat) a ma obavu (a zvacsa opravnenu), ze ho ten klik akurat rozhadze.

suhlasim
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #87 kedy: 14. Marec , 2014, 08:22:59 »

no nič, bude debat a na skúškach mu pôjde do uší klik :)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #88 kedy: 03. Apríl , 2014, 13:09:22 »

v štúdiu a tentoraz s klikom Som za vodou kámo


* štúdiové minimum.jpg (106.49 KB, 720x960 - prehliadnuté 487 krát.)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #89 kedy: 10. Apríl , 2014, 14:02:08 »

sobota, klasika štúdio Bavím sa skvele


* studio2.jpg (69.04 KB, 720x960 - prehliadnuté 454 krát.)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 22 otázok.