Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 13:31:24
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: skrkot/praskot z repro  (Prečítané 1594 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
zubata
nováčik
*
Príspevkov: 34


« kedy: 20. September , 2008, 12:31:24 »

mam cca 3 tyzne staru 4x12 git. bednu s celestion v30 leprakmi, pripajam ju na 100w lampicku. hram a ked po nejakej dobe prestanem - uplne stiahnem master aj preamp na zose - zo vsetkych 4 reprakov sa oziva skrkot-praskot (z kazdeho rovnaky, akokeby to bolo v prichadzajucom signale), daco ako ked sa pohybuje s kablom pri jacku a su tam dojebane kontakty. git. kable mam sice stare ale robi to aj ked ich vytiahnem zo zosu. zo speaker kablom som skusil jemne pohybat, odozvu to nemalo. bednu som rozobral, okom som nezaregitroval ziadne uvolnene kontakty. zos ma cez 20 rokov a na 1-2 potakoch to citit pri hybani, ale z mojich skusenosti domrdane potaky skor robia sum, ten efekt ked sa ladi stare radio a totok je jemne ine ako som pisal kus vyssie, to by mi vsak este ale este nestacilo aby som ich ako pricinu uplne zavrhol, ale problem pretrvava aj ked ich vsetky stiahnem takze sa mi nezda ze by stym nieco mali, nevem. nejaku pravidelnost som zatial nespozoroval lebo obcas to robi obcas ne.

je to nieco co naznacuje ze by islo o nejaky fyzicky problem alebo je to bezne? ak jo o co by mohlo ist? reklamku sa mi moc nece riesit, lebo by som to musel poselat nemcurom (thomann) a inak secko hra paradne.
dik za pripadne rady
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 20. September , 2008, 13:16:16 »

s bednou to nema absolutne nic, problem je v zosiku
Zaznamenané
C3llario.HQ
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 494



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 27. September , 2008, 08:51:12 »

toto iste robi aj mne...ale vedšinov le nvtedy ked zapnem halavu a ked pochvili zapnem aj Stand By tak mi to tam začne z reprakov semtam take pukanie alebo neviem ako by som to nazval ale tiež niečo ako ked je dotentovaný kabel... Bavím sa skvele
Zaznamenané
ewerfile
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146



« Odpoveď #3 kedy: 28. September , 2008, 09:42:38 »

s bednou to nema absolutne nic, problem je v zosiku

Nemusí to byť len zosík, môže to byť aj roztrhnutý, alebo prasknutý reprák.
Zaznamenané

Slavo
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 28. September , 2008, 09:46:19 »

Nemusí to byť len zosík, môže to byť aj roztrhnutý, alebo prasknutý reprák.


to je dost typicky zvuk.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.