Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 07:12:18
Strán: [1] 2 3 ... 15 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Peavey JSX Head  (Prečítané 34895 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 20. September , 2008, 16:56:32 »

VOPRED sa ospravedlnujem, ak by tu bola takato tema, ale nenasiel som.
Chcem to kupit, tak chcem vediet o tom, co najviac. Kto to pocul, ma, mal.. adt. NIE ten, kto to videl na nete... atd.
Nejake nazory, dojmy, pocity z hry, vyuzitie, prip. najlepsia cena. Diky moc.  Žmurk

 Na zdravie!     Zdravíčko
Zaznamenané

Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #1 kedy: 20. September , 2008, 17:15:27 »

no ja som to skusal v Klangfarbe..s kamosom sme tam isli takze kupime asi JSX, ale bolo tam este 6505+, Engl Powerball, atd....z tychto troch nám najviac pácil powerball potom 6505 a az potom len JSX...takze...nejako to tam bolo slabucke. Asi najlepsie na JSX bol ten crunch kanál, co by som aj vedel fajnovo pouzivat, ale ostatné 2 radsej nie...
je to na tebe, len som napisal svoje skusenosti... Na zdravie!
« Posledná zmena: 20. September , 2008, 17:16:00 od Gila » Zaznamenané

. . .
Mihal26
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144


---JAZZ---


« Odpoveď #2 kedy: 21. September , 2008, 15:09:44 »

Parada, konecne sa niekto zaujima o tento specificky aparat. Takze ja mam tiez v plane zaobstarat si tento kusok, zatial som hral na nom iba raz v Prahe v shope a bolo to uplne to, co som od neho ocakaval, proste parada Žmurk Ako spominal Gila, najkrajsi je crunch kanal (typicky satrianiovsky crunchy sound)... ale je zbytocne to opisovat slovami, treba to okusit na vlastne usi. Co sa tyka historie vyvoja JSX tak mam to trosku zmapovane tak ak chces tak mozem nieco blizsie popisat k tomu Popiskujem si
Zaznamenané

tlak
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 21. September , 2008, 15:12:32 »

Parada, konecne sa niekto zaujima o tento specificky aparat. Takze ja mam tiez v plane zaobstarat si tento kusok, zatial som hral na nom iba raz v Prahe v shope a bolo to uplne to, co som od neho ocakaval, proste parada Žmurk Ako spominal Gila, najkrajsi je crunch kanal (typicky satrianiovsky crunchy sound)... ale je zbytocne to opisovat slovami, treba to okusit na vlastne usi. Co sa tyka historie vyvoja JSX tak mam to trosku zmapovane tak ak chces tak mozem nieco blizsie popisat k tomu Popiskujem si

Tak JS patri medzi mojich prvych vzorov  Žmurk  Bol by som Ti vdacny, za kazde info... tak mozes pisat   Na zdravie!    Zdravíčko   
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #4 kedy: 21. September , 2008, 15:18:11 »

mal som to asi 3x a je to dobry aparat viac sa mi pači ako 5150 a ten powerball
Zaznamenané

Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #5 kedy: 21. September , 2008, 15:21:06 »

zevraj cisty kanál je z peavey classic 50 (vlastnil som aj 50ku aj 30ku, ale bolo to nieco ine) a lead je z XXX...no neviem...pre mna nebolo to bohvie co...
Zaznamenané

. . .
Mihal26
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144


---JAZZ---


« Odpoveď #6 kedy: 21. September , 2008, 15:37:53 »

Tak JS patri medzi mojich prvych vzorov  Žmurk  Bol by som Ti vdacny, za kazde info... tak mozes pisat   Na zdravie!    Zdravíčko   
Tak teraz si ma fakt potesil, pretoze Satch je tiez moj vzor ;)No takze, ked Joe zacinal s Peavey, jeho prva poziadavka bola ta, ze si s jednym aparatom jednoznacne nevystaci. Chcel viac roznych, vzajomne dost odlisnych signature aparatov. Peavey sa do toho velmi nechcelo a tak padol napad, ze ci by to neslo nejako zkombinovat dohromady do jedneho aparatu. Cela zalezitost potom uz bola jednoducha...joe uz iba povedal, ze na jednom aparate sa mu paci to, na druhom to atd...Najvyssiu pozornost venovali cistemu kanalu=>chceli aby si poradil ako s vintage, tak aj modernymi krabickami. Pre crunch je ako zaklad pouzity Peavey Classic 50. Zkresleny ultra kanal je z Peavey Triple XXX. Crunch je hutne znejuci a ultra naopak agresivny a nabudeny. JSX ma aj tu vlastnost, ze ho mozes stisit a stale bude mat stale plny zvuk...takze nemusis mat doma vybudenu 100W lampu Zdravíčko
Zaznamenané

tlak
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 21. September , 2008, 15:40:50 »

...No takze, ked Joe zacinal s Peavey, jeho prva poziadavka bola ta, ze si s jednym aparatom jednoznacne nevystaci. Chcel viac roznych, vzajomne dost odlisnych signature aparatov. Peavey sa do toho velmi nechcelo a tak padol napad, ze ci by to neslo nejako zkombinovat dohromady do jedneho aparatu....

to je jak text z katalogu  Bavím sa skvele cize kolko v jednom ten zazrak v skutocnosti obsahuje ?
Zaznamenané
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #8 kedy: 21. September , 2008, 15:44:14 »

tykokos...vsak v 2007 a 2008 katalogu od Peavey je presne toto napisane, co si pisal, Mihal :)
Zaznamenané

. . .
Mihal26
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144


---JAZZ---


« Odpoveď #9 kedy: 21. September , 2008, 15:49:33 »

tykokos...vsak v 2007 a 2008 katalogu od Peavey je presne toto napisane, co si pisal, Mihal :)
No, je to mozne lebo trochu som si pomohol Muzikusom starym aby som nenapisal nejaky somariny  ha ha ha...asi som to nemal co?
« Posledná zmena: 21. September , 2008, 15:50:27 od Mihal26 » Zaznamenané

tlak
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #10 kedy: 21. September , 2008, 16:04:31 »

Kombo sa strašnehreje a to spôsobuje výpadky na footswitch..odskúšané..hlava nemá tento problém, CRUNCH kanál je to najlepšie na ampe..ale v porovaní napr s EVH III..nič moc.......ten má oveľa lepší LEAD kanal, POWERBALL a tie ENGL napresencované výšky sú však ďaleko za ním... Na zdravie!
Zaznamenané
Mihal26
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144


---JAZZ---


« Odpoveď #11 kedy: 21. September , 2008, 16:09:15 »

Kombo sa strašnehreje a to spôsobuje výpadky na footswitch..odskúšané..hlava nemá tento problém, CRUNCH kanál je to najlepšie na ampe..ale v porovaní napr s EVH III..nič moc.......ten má oveľa lepší LEAD kanal, POWERBALL a tie ENGL napresencované výšky sú však ďaleko za ním... Na zdravie!

Hej, s tymto suhlasim ze EVH III ma ovela silnejsi a celkovo lepsi lead kanal...to je jasne Na zdravie!
Zaznamenané

tlak
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 21. September , 2008, 16:18:55 »

to je jak text z katalogu  Bavím sa skvele cize kolko v jednom ten zazrak v skutocnosti obsahuje ?

Ma tam este zabudovany funkcny noisegate :-D

Dobri gitaristi hovoria, okrem toho, ze dava vyzniet charakteru gitary aj ze od Peavey je to najblizsie tomu, comu sa hovori univerzalna masinka vid ten reklamny text, na ktorom je vcelku dost pravdy. :-D

To ci je lepsi lead kanal 5150 alebo Triplexx/JSX, to uz je podla mna vyslovene na preferenciach kazdeho hraca. Ja by som to tak nepovedal.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #13 kedy: 21. September , 2008, 16:24:06 »

Porovnané v štúdiu.....ten JSX je tenučký..celkovo je to fajn amp, no nepodarila sa pôvodná idea, 3 rovnocenné kanály...po prepnutí z cerunchu na iný kanál, máš chuť hrať len na tom crunchi..ten lead sa chová ako z iného ampu, ale nie v dobrom slova zmysle..ďalšia ve je, že to hralo úžasne na tie Joeho placky /JS1000 som mal vtedy požičanú/..Strat sa ešte dal, ale Gibson tomu nesvedčal...EVH III má môj gitarista a mám ten amp trochu "ošáhnutý"... 
Zaznamenané
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #14 kedy: 21. September , 2008, 16:30:26 »

ano...vtedy sme skusali aj EVH lll...vitaz z tychto (pre mna) :)..a ten cisty kanál je perfektny..
Zaznamenané

. . .
Strán: [1] 2 3 ... 15 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 22 otázok.