Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 15:44:02
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: kabel medzi hlavou a bednou - ukazky  (Prečítané 16387 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #45 kedy: 24. Január , 2015, 23:56:36 »

Dva neutricky, meter dvojlinky a za 10 evri mas kabel jak lusk, moc to neries, dolezite je aby to nebol nastrojak a nech su schopne koncovky aby ti aj nieco vydrzal, vedu v tom nehladaj.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #46 kedy: 25. Január , 2015, 00:09:45 »

Dva neutricky, meter dvojlinky a za 10 evri mas kabel jak lusk, moc to neries, dolezite je aby to nebol nastrojak a nech su schopne koncovky aby ti aj nieco vydrzal, vedu v tom nehladaj.

Asi tak, zvuk viac ovplyvni nastrojovy kabel. V pripade repro kabla rozhoduje spolahlivost, nech Ti neposkodi aparat.
« Posledná zmena: 25. Január , 2015, 00:10:14 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #47 kedy: 25. Január , 2015, 08:53:23 »

Asi tak, zvuk viac ovplyvni nastrojovy kabel. V pripade repro kabla rozhoduje spolahlivost, nech Ti neposkodi aparat.
Presne tak:
žiadny reprákový kábel neovplyvní zvuk. Rôzny zvuk pri rôznych kábloch počuješ iba keď je zdroj signálu s vysokou impedanciou, napr nástrojový kábel z gitary. Medzi zosíkom a reprom je to úplne iné.
Dva neutricky, meter dvojlinky a za 10 evri mas kabel jak lusk, moc to neries, dolezite je aby to nebol nastrojak a nech su schopne koncovky aby ti aj nieco vydrzal, vedu v tom nehladaj.
Nedaj tenký kábel, ktorý sa časom môže roztrhnúť a lacné koncovky, ktoré môžu stratiť kontakt.
That's all.
« Posledná zmena: 25. Január , 2015, 13:58:32 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #48 kedy: 25. Január , 2015, 09:14:35 »

Uz ked sme pri tych kabloch... Pouzivam asi 1,5m kabel od Planet Waves. Vcelku je fajnovy, hruby s masivnymi jackmi. Ale ked nahravam, tak chcem mat hlavu pri sebe v rezii (zatialco box je v nahravacke) a vtedy potrebujem mozno aj 8 - 10 metrovy kabel. To tiez nevadi v kvalite zvuku?
« Posledná zmena: 25. Január , 2015, 09:15:04 od Branko » Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #49 kedy: 25. Január , 2015, 11:08:53 »

Urcite nie.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #50 kedy: 25. Január , 2015, 12:17:08 »

Díky chlapi. Inak teraz len zo zaujímavosti, ako som si pozeral tie káble, tak majú rôzne hrúbky... To má aký vplyv?

A kedže som mega keket z fyziky a vôbec nechápem tým Ohmovým kalkulačkám a veciam s tým súvisiacim, tak rovno pripájam foto zadnej strany komba, aby som sa ujistil, že či to mám zapojiť do toho jacku 1x16Ohm - je to 16 Ohmový box.



* DSCN5292.JPG (2126.66 KB, 2304x1728 - prehliadnuté 199 krát.)
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #51 kedy: 25. Január , 2015, 13:07:52 »

Pichni iba box do 16ohm samostatneho vstupu, alebo zapni aj vstavane v kombe aj box a daj zo do dvoch 16 ohm co du vedla seba, teraz tam mas pichnute tie vnutorne. Kabel kup hrubsi, nrch vydrzi, viac neries.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #52 kedy: 25. Január , 2015, 14:02:23 »

...a vôbec nechápem tým Ohmovým kalkulačkám...
Ani tej mojej? http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,96778.msg502804.html#msg502804

a tak som sa snažil, aby bola userfriendly...
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #53 kedy: 25. Január , 2015, 16:20:58 »

Ani tej mojej? http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,96778.msg502804.html#msg502804

a tak som sa snažil, aby bola userfriendly...
priznám sa túto som nepozeral. Ale o tom aký som blby z toho svedčí aj to, že som vôbec nerozmýšľal nad tým, že sa to dá zapojiť tak, že budú hrať aj repraky v kombe aj v boxe.

Inak 50 wattova hlava bude dosť na 300 watt bednu?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #54 kedy: 25. Január , 2015, 17:27:22 »

...Inak 50 wattova hlava bude dosť na 300 watt bednu?
Keď je bedňa silnejšia, tak je to jedno.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #55 kedy: 25. Január , 2015, 17:40:34 »

PS1984 - davas take otazky, akoby si dnes prisiel na forum. toto sa tu uz vypytovalo tolko ludi, ze nechapem, ze este niekto nechape.

jak moze byt hlava dost na nejaku bednu ? coho dost ? v com dost ?

rockovy zivot je spinavy, rockove aparaty zajebane, rockove historky strasidelne, tak sa tu tolko o ten aparatik neboj, normalne do neho strc gitaru a bednu a hraj. ak to odpalis, budes mat aspon fasa historku k pivu a to je cele, zivot ide dalej...  Na zdravie!
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #56 kedy: 25. Január , 2015, 17:48:42 »

PS1984 - davas take otazky, akoby si dnes prisiel na forum. toto sa tu uz vypytovalo tolko ludi, ze nechapem, ze este niekto nechape.

jak moze byt hlava dost na nejaku bednu ? coho dost ? v com dost ?

rockovy zivot je spinavy, rockove aparaty zajebane, rockove historky strasidelne, tak sa tu tolko o ten aparatik neboj, normalne do neho strc gitaru a bednu a hraj. ak to odpalis, budes mat aspon fasa historku k pivu a to je cele, zivot ide dalej...  Na zdravie!

no bavil som sa s jedným chlapíkom, že by som si chcel k 300 watt bedni kupiť 50 wattovú hlavu, lebo prenášať bednu a 100 wattové kombo nie je sranda. Tvrdil, že 50 watt je na 300 watt nepomer, že minimálne 100 watt tam treba dať a pod. Nevedel som ho nejako preargumentovať, že vybudená 50 watt hlava je podľa mňa lepšia ako ´´dusená´´ 100vka - ked sa bavíme o hlasitostiach v normálnych podmienkach v bežných kluboch a podnikoch.
Sám viem aké je to hrať na stovkovom kombe pri hlasitosti 2,5 z 10. Ale nevedel som mu to vysvetliť, že prečo je lepšie mať vykúrenú 50 ako pridusenú 100vku.

Dajte nejaké argumenty :D

Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #57 kedy: 25. Január , 2015, 17:56:42 »

Ale nevedel som mu to vysvetliť, že prečo je lepšie mať vykúrenú 50 ako pridusenú 100vku.
Dajte nejaké argumenty :D

Vobec to nemusi byt lepsie, rozdiel medzi 50 a 100 je vacsinou len trochu pocutelny. U dnesnych higain ampov je lepsie mat skor 100ku, kedze ich uz nejako zasadne vybudzovat nemusis a aspon mas rezervu a casto zneju proste lepsie. U starych bez silneho preamp gainu je to diskutabilne, 100ky su dynamickejsie a maju o nieco cistejsi zvuk, casto aj vacsi objem. 50ky kreslia skor, to je ich v podstate jedina vyhoda. A vlastne este zeru menej vykonovych lamp. :)
« Posledná zmena: 25. Január , 2015, 17:57:12 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #58 kedy: 25. Január , 2015, 18:00:15 »

ludia veria strasnym kokotinam, s tym sa neda nic narobit. pokial niekoho bludne predstavy nesuvisia priamo s mojim zivotm, tak nech si veri kto chce, comu chce.

nedavno tu bol tazky profik, po tretom prispevku sfukol uz takmer cele forum a tiez vypisoval bludy, ako nemoze mat bedna vela wattov. potom mu bud doslo alebo s nami stratil nervy a po par dnoch sa definitivne zase odhlasil z fora...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #59 kedy: 25. Január , 2015, 18:03:30 »

Bednu by som pod 200w ani nechcel popravde. Takto mas aspon rezervu, ze casom mozes prejst z 50 na 100 zosik a hrat na nom aj naplno, ak budes chciet. Reci o nutnosti vybudit repraky su uplna chujovina, to skor zvuk riadne posere, ak idu repraky nadoraz.  Popiskujem si Skreslenie ma robit zosik a nie repraky.  :)
« Posledná zmena: 25. Január , 2015, 18:04:29 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.