Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 01:47:14
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: kabel medzi hlavou a bednou - ukazky  (Prečítané 16369 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #60 kedy: 25. Január , 2015, 18:47:12 »

Neviem čo robiť. Kombo a box vláčiť je strašne. Určite zoženiem hlavu. Len rozmýšľam, že čo bude lepšie. Z každej strany počúvam, že v dnešnej dobe je menej viac. Moje skúsenosti s tou mojou stovkou sú také, že som možno dva, tri krát hral na hlasitosti 7z 10. V drvivej väčšine 3-4 z 10.  Proste nevyužitý potenciál.

Tak neviem, že čo teda...  Neviem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #61 kedy: 25. Január , 2015, 18:58:45 »

treba si dopriať  Žmurk
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #62 kedy: 25. Január , 2015, 19:08:24 »

...Proste nevyužitý potenciál.
...

Tato veticka zabila.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele kks, ja mam doma 6 nozikov, vidliciek, lyziciek... a pouzivam len po jednom z nich... PICI! Nevyuzity potencial.
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #63 kedy: 25. Január , 2015, 19:28:47 »

ja idem so 100-kou do Framusky 2 X V 30 a perfektný robeňák box 2 X Grennback , zvuk jak hovado , a podla mňa aj na 100-vku stačí 100-ka bedňa ,  neni tam moc rezerva , ale stačí to , no a jednu bedňu mám na seba a jednu na basáka a bicistu , to by som s jedným 4 x 12 nemohol , stofku zosik som kúpil preto , lebo 50-ku JVM 410 nerobia , ináč by som bral 50 W
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #64 kedy: 25. Január , 2015, 19:39:38 »

... Kombo a box vláčiť je strašne. ...

hej. mozem Ta uistit, ze vlacit hlavu a box je rovnako strasne, s vlacenim komba a boxu velmi porovnatelne. ak nevlacit nic je 0 a vlacit kombo a box je 10, tak vlacit zosilk a box je 8. v com je tazke dopracovat sa k variante nevlacit nic ? pretoze ja som nikdy nevlacil nic, teda ak neratam vlacenie po koncertoch...
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #65 kedy: 25. Január , 2015, 19:43:08 »

Tato veticka zabila.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele kks, ja mam doma 6 nozikov, vidliciek, lyziciek... a pouzivam len po jednom z nich... PICI! Nevyuzity potencial.

Tak sorry  No hanbím sa.. ale čo mám napísať? Ten výkon nevyužívam tak ako by sa patrilo. Nehrám na takých pódiách ako ty a ani na takej úrovni.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #66 kedy: 25. Január , 2015, 19:58:03 »

100w nieje o zianych podiach v skusobni sme mali zosiky od 30w po 200w a bolo to uplne jedno teda tie 30ky bolo napicu pocut, tie 100w su tak akurat
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #67 kedy: 25. Január , 2015, 20:07:26 »

Nie je 100w ako 100w.  Bavím sa skvele A takisto aj 30watt...

Minule som na skusku doniesol Marshall 1959SLP a mohol som ho aj hned vypnut. Podobne aj 50watt Plexi, pripadne ine 50tky.

A zas Vox AC30 vie tiez spravit velmi kvalitnu hlasitost.

Skor by som povedal, ze je to o natoceni aparatu do nejakej strany. To mne vzdy zabera najviac. Aj na podiu som uz neraz hral naplno vytocenej Plexine, ale otocil som ju aj s boxom dozadu.
Zaznamenané

glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #68 kedy: 25. Január , 2015, 20:10:04 »

kludne moze byt ono asi aj zalezi kolko gitar je v kapele a podobne ale co sme mali nejaky 30w cornford a potom este nieco tak to pri 120w bognery pocut nebolo a mohli sme robit hocico. potom ked bol diezel to uz prablem nebol a hralo to super
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #69 kedy: 25. Január , 2015, 20:29:20 »

hej. mozem Ta uistit, ze vlacit hlavu a box je rovnako strasne, s vlacenim komba a boxu velmi porovnatelne. ak nevlacit nic je 0 a vlacit kombo a box je 10, tak vlacit zosilk a box je 8. v com je tazke dopracovat sa k variante nevlacit nic ? pretoze ja som nikdy nevlacil nic, teda ak neratam vlacenie po koncertoch...

hej to verím, že ten rozdiel tam nie je veľký.. ale tak 2x12´´ kombo a k tomu 4x12 box je dosť už náročné na miesto pri prevoze. šak len to kombo je na polovicu zadnej sedačky v aute. Maťo mi doniesol box v aute, kde to zabralo aj niečo viac ako pol zadnej sedačky. Vzhľadom k tomu, že auto tu v BA mi nehrozí ešte veľmi dlho tak, by som to chcel trošku zmenšiť. Ta hlava je skladnejšia
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #70 kedy: 25. Január , 2015, 22:21:35 »

Ja mam marshall 1973x, co je 18watt a obcas je to slabe, ale mam v pici, dam si to do odposluchu, casom dokupim nejaku 2x12 zavretu pod to a vybavene. Dam to na polku, dokopnem a hram. Neries watty a ci je malo zosik na bednu. al som aj 30 watt hlavu do 300 watt bedne a nevidim problem. Ten, kto ti hovoril, ze je to nevyuzite nech prestane jest kremese. Muzikant to urcite nebol, vsak?  Žmurk
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #71 kedy: 26. Január , 2015, 13:38:19 »

hej to verím, že ten rozdiel tam nie je veľký.. ale tak 2x12´´ kombo a k tomu 4x12 box je dosť už náročné na miesto pri prevoze. šak len to kombo je na polovicu zadnej sedačky v aute. Maťo mi doniesol box v aute, kde to zabralo aj niečo viac ako pol zadnej sedačky. Vzhľadom k tomu, že auto tu v BA mi nehrozí ešte veľmi dlho tak, by som to chcel trošku zmenšiť. Ta hlava je skladnejšia

kup hlavu ktora bude akurat za dobre peniaze a na odvoz sa vzdy niekto zozenie  Som frajer
Zaznamenané

o-yep sro
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #72 kedy: 26. Január , 2015, 14:03:37 »

Ja mam marshall 1973x, co je 18watt a obcas je to slabe, ale mam v pici, dam si to do odposluchu, casom dokupim nejaku 2x12 zavretu pod to a vybavene. Dam to na polku, dokopnem a hram. Neries watty a ci je malo zosik na bednu. al som aj 30 watt hlavu do 300 watt bedne a nevidim problem. Ten, kto ti hovoril, ze je to nevyuzite nech prestane jest kremese. Muzikant to urcite nebol, vsak?  Žmurk

no práveže to bol muzikant -basák a starý mazák ako sa hovorí.... ale radšej to nechcem ďalej rozoberať, lebo so si neni istý, že či sem nechodieva. nepotrebujem mať s ním vytriasačky.. len sa mi zdal ten jeho názor trochu keketský....

aj jeden známi hráva na Voxe Night train 50 W hlave na 300watt bedňu a nijako nevnímam, že by to bolo nedostačujúce...

Preto som chcel trochu argumentov, lebo chlapík sa začal oháňať elektrikárčinou a v tom nie som doma :D
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #73 kedy: 26. Január , 2015, 14:09:01 »

aj jeden známi hráva na Voxe Night train 50 W hlave na 300watt bedňu a nijako nevnímam, že by to bolo nedostačujúce...

Tu neplati nic typu "nedostacujuce".

Samozrejme neriesime extremy typu 300w bedna a 1w hlava Blackstar HT1. Cim mas vacsiu rezervu v bedni, tym v podstate lepsie. Maloco mne napriklad vadi viac ako bublajuce repraky pri poriadne vybudenej 100w hlave a 100w bedni.

50w hlava potrebuje min. 100w bednu atd. Je uplne ok, ak pojde aj do spominanej 300w.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #74 kedy: 26. Január , 2015, 14:13:02 »

no práveže to bol muzikant -basák a starý mazák ako sa hovorí.... ale radšej to nechcem ďalej rozoberať, lebo so si neni istý, že či sem nechodieva. nepotrebujem mať s ním vytriasačky.. len sa mi zdal ten jeho názor trochu keketský....

aj jeden známi hráva na Voxe Night train 50 W hlave na 300watt bedňu a nijako nevnímam, že by to bolo nedostačujúce...

Preto som chcel trochu argumentov, lebo chlapík sa začal oháňať elektrikárčinou a v tom nie som doma :D


podla popisu mi to sedi na kubasaka  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 22 otázok.