Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 21:27:49
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Test gitar Fender Telecaster  (Prečítané 48325 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mlha
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 169



« Odpoveď #15 kedy: 24. September , 2008, 17:34:09 »

Veľmo pekné, všetka česť - muselo to byť isto náročné takýto rozsiahly test zorganizovať.  Bravooo

Mne sa paradoxne cez fuzz páči najviac mexiko - pripadá mi to naviac "špinavé" zo všetkých. Na clean asi 52reissue, ale všetky tie ukážky sú vlastne rovnocenné, akurát mexiko trochu "zaostáva". Hociktorú z tých gitár by som si kľudne kúpil keby na to prišlo. Aj naslepo  :)
Inak takto podobne hrá aj Gibson Nighthawk - hlavne krkový singel a medzipoloha.

MV3 ukážky sa mi nepáčia vôbec  Bavím sa skvele
Zato ten EH fuzz sa mi páči veľmi veľmi.

Prehrávač priamo v článku aj mne prestal ísť, spustia sa asi tri prvé ukážky inak nič, ale keď sa otvorí v novom okne tak pohoda (mám Operu).
Zaznamenané

Rock it!
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 24. September , 2008, 19:21:43 »

Ok, clanok visi na prvej stranke, tema je odomknuta. Ak niekomu nejdu prehrat ukazky, tak to prosim hlaste. Potrebujeme mat tento system 100% kvoli dalsim testom a nahravkam.

Na MusicReporte pouzivam presne ten isty plugin a nemam ziadny problem.



Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #17 kedy: 24. September , 2008, 20:25:27 »

pekne ste to spravili Zdravíčko  kto hral???  medzi gitarami mi pripadal skoro žiadny rozdiel ,v nahravkach by to už vobec nik nerozoznal,MV3 ba sa mi hodila na Queenov presne taky pekny stereo zvučik Zdravíčko   vyborne
Zaznamenané

Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #18 kedy: 24. September , 2008, 20:35:53 »

Dobry Clanok, pre Telecastre mam slabost.  Bravooo

Musim pochvalit velmi prahladne ulozene nahravky na stranke, a pod firefoxom mi fungovali bezproblemovo.

Skoda ze sa vam nepodarilo zohnat nejaky Thinline Tele...napr 72' .... alebo nejake Tele s  humbuckermi, rad by som pocul ten rozdiel.

Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 24. September , 2008, 22:35:25 »

Na MusicReporte pouzivam presne ten isty plugin a nemam ziadny problem.
Neviem ako to "funguje" tuna, nemam na to paky zistit to a ani chut, nemam rad Joomlu, ja Wordpress :)
Zaznamenané

peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #20 kedy: 25. September , 2008, 08:23:32 »

dobre napisane, dobre urobene Zdravíčko

chcel by som poznamenat, ze ten Tele s P90 ma ako kobylkovy snimac exakt ten isty snimac ako Tele 52-jka, takze ak niekto zacuje nejaky rozdiel, tak to bude len to bajne "drevo"
 Beeee
Zaznamenané
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 25. September , 2008, 08:41:36 »

dobry clanok...uzitocny...budete to robit aj s inymi gitarami/aparatmi?
by ma zaujimali Les Pauly Popiskujem si
inac pouzivam Google Chrome a nejde mi to nastreamovat, ked si to chcem prehrat (ak este stale chcete vediet, ci to ide prehrat alebo ne)
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 25. September , 2008, 08:43:35 »

test gitar gibson uz prebehol ale bez zvukovych ukažok, takze k nemu len prihrame ukazky....
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 25. September , 2008, 08:55:37 »

Neviem ako to "funguje" tuna, nemam na to paky zistit to a ani chut, nemam rad Joomlu, ja Wordpress :)

Ak ti to pomoze, tak ja som pravdepodobne prvy user WP na Slovensku. Doteraz ho pouzivam na cca 10 projektoch od beta verzie vratane MR. Joomlu resp. kedysi Mambo som vyradil zo svojho dohladu, kvoli pre mna neprehladnemu kodovaniu a templajtovaniu.

PS: Tie P90 snimace na telati, to je psycho... nehrali ste niekto na telecastrovi s EMG? Aj Fender to priamo robi... ako to hra v porovnani s mahagonovymi gitarami...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #24 kedy: 25. September , 2008, 11:50:18 »

dobre napisane, dobre urobene Zdravíčko

chcel by som poznamenat, ze ten Tele s P90 ma ako kobylkovy snimac exakt ten isty snimac ako Tele 52-jka, takze ak niekto zacuje nejaky rozdiel, tak to bude len to bajne "drevo"
 Beeee
uznavam ze ten tvoj je stiplavejsi vyskovejsi na bridge ako 52jka (btw sa mi paci najviac)... ale je z jasena a 52ka je tiez z jasena. tym padom mozme povedat ze ked je gitara z jasena, o jej zvuku vieme predvidat velke hovno.

tusim ste vraveli ze 52ka sa uzasne chveje uz na sucho. ten tvoj (standard) je ale viac twangy. cize z toho vyplyva, ze ak idem po twangu, tak je dost fuck ako znie gitara nasucho, pretoze z toho mozem predvidat velke hovno.

co si o tom myslis?
« Posledná zmena: 25. September , 2008, 11:51:45 od palii » Zaznamenané
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #25 kedy: 25. September , 2008, 12:46:54 »

uznavam ze ten tvoj je stiplavejsi vyskovejsi na bridge ako 52jka (btw sa mi paci najviac)... ale je z jasena a 52ka je tiez z jasena. tym padom mozme povedat ze ked je gitara z jasena, o jej zvuku vieme predvidat velke hovno.

tusim ste vraveli ze 52ka sa uzasne chveje uz na sucho. ten tvoj (standard) je ale viac twangy. cize z toho vyplyva, ze ak idem po twangu, tak je dost fuck ako znie gitara nasucho, pretoze z toho mozem predvidat velke hovno.

co si o tom myslis?

myslim si o tom to, ze ten zvuk sa odlisuje len tym, ze ja som mal o nejaky 1mm blizsie snimac ku strunam, inac je ten zvuk identicky
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #26 kedy: 25. September , 2008, 13:52:14 »

myslim si o tom to, ze ten zvuk sa odlisuje len tym, ze ja som mal o nejaky 1mm blizsie snimac ku strunam, inac je ten zvuk identicky
a z toho ale vyplyva velka tazka pointa!

mile deti, ak chcete poriadny telecastrovsky zvuk, kupte si co najkrajsi a najlepsie nastaveny squier (da sa najst!) tele. nasledne nainstalujte fendracke snimace z 52ky, ktore je mozne kupit osobitne... ak nie je pre vas dolezita pridana hodnota v podobe potreby vlastnit nieco cacane a drahe, je to vyriesene!!!

snimacom zdar!  Zdravíčko 
Zaznamenané
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #27 kedy: 25. September , 2008, 13:55:45 »

a z toho ale vyplyva velka tazka pointa!

mile deti, ak chcete poriadny telecastrovsky zvuk, kupte si co najkrajsi a najlepsie nastaveny squier (da sa najst!) tele. nasledne nainstalujte fendracke snimace z 52ky, ktore je mozne kupit osobitne... ak nie je pre vas dolezita pridana hodnota v podobe potreby vlastnit nieco cacane a drahe, je to vyriesene!!!

snimacom zdar!  Zdravíčko 

..a gitara sa da prestriekat tak aby farba zakryla aj napis Squier.......a potom mozes kazdemu tvrdit ze mas highly customized custom shop 1972 tele  Ja som čert..
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #28 kedy: 25. September , 2008, 14:03:42 »

podla mna by tu mal niekto zalozit obchod s lacnymi dobre nastavenymi supackymi gitarami s profi snimacmi. kazdy by si mohol odskusat, posudit, zaplatit... napr takych 6000sk. len tie lacne sunky su casto mechanicky nenastavitelne, ale ja im to nevycitam, lebo aj americke fendre su casto nenastavitelne  To co bolo? červená-von
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #29 kedy: 25. September , 2008, 14:16:46 »

si si taky isty ze su to vsetko iba snimace? hadam niesu vsetci snoby co potrebuju znacku...
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 22 otázok.