Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 22:10:19
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Test gitar Fender Telecaster  (Prečítané 48331 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #60 kedy: 25. September , 2008, 15:12:50 »

nebol to planovany test, boli sme tam traja a dospeli sme k rovnakemu zaveru.... a ked niesu prislis rozlicne snimace tak preco hrali gitarky rozne? ked podla teba je to vsetko v snimacoch?  Beeee
nuz nie som fatalista, su to predsa ine dizajny, zahadnu rolu to urcite hra.

 s tymi snimacmi to bolo myslene zhruba tako... do tej lacnej lp-cky ti vyberiem taky snimacik ze ta ibaneza s tym jb-ckom bude zniet oproti nej jak country tele!
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #61 kedy: 25. September , 2008, 15:13:35 »

tak tomuto som moc nerozumel... ale nevadi...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #62 kedy: 25. September , 2008, 15:16:41 »

... do tej lacnej lp-cky ti vyberiem taky snimacik ze ta ibaneza s tym jb-ckom bude zniet oproti nej jak country tele!

ano - od istej hodnoty vystupu snimace zacina byt vyrazne jedno, na com je osadeny :)

napriklad toto s vystupom 1.5V hra podla mna rovnako v Diamantke, aj original Standarde z 1958 :)

[img width= height=]http://kytary.cz/media/fotom2/095745_0331.jpg[/img]

Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #63 kedy: 25. September , 2008, 15:17:48 »

tomu som ochotny verit...
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #64 kedy: 25. September , 2008, 15:20:19 »

tak tomuto som moc nerozumel... ale nevadi...
to bola iba metafora s tym country tele. lp-cka moze mat kludne monstroznejsi zvuk jak rg s sh4. napr.  na druhej strane,keby si dal do rg-cky nejake gretsch-style snimace, tak z nej moc mataaalu veru nezostane aj ked sa tak tvari! ale ktory koko*t by to robil....? ja by som skusil  No hanbím sa.. gretchovske snimace budem v dohladne mat, mohla by to byt sranda
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #65 kedy: 25. September , 2008, 16:43:55 »

je pravda, ze s tym dimarzio x2n znelo aj epi lp100 zaujimavo, ale palii, mylis sa. to co tvrdis, je akoby si tvrdil, ze vymenou mikrofonu za iny zmenis spevkovi hlas, co je principialna kokotina..rovnako to funguje aj so snimacmi. to ako nastroj hra, urcuje drevo. snimac to len zobere, trochu frekvencne upravi a posle slabsi ci silnejsi signal dalej..
Zaznamenané
jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #66 kedy: 25. September , 2008, 16:55:44 »

je pravda, ze s tym dimarzio x2n znelo aj epi lp100 zaujimavo, ale palii, mylis sa. to co tvrdis, je akoby si tvrdil, ze vymenou mikrofonu za iny zmenis spevkovi hlas, co je principialna kokotina..rovnako to funguje aj so snimacmi. to ako nastroj hra, urcuje drevo. snimac to len zobere, trochu frekvencne upravi a posle slabsi ci silnejsi signal dalej..
presne tak  Na zdravie!
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #67 kedy: 25. September , 2008, 17:23:31 »

to ako nastroj hra, urcuje drevo.

Prsty a toho trtka, co ich ma na ruke si kde nechal?  Na zdravie!
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #68 kedy: 25. September , 2008, 17:39:27 »

Prsty a toho trtka, co ich ma na ruke si kde nechal?  Na zdravie!
ten ma ten nastroj v rukach a citi ako mu to pod tymi prstami reaguje na hru  Na zdravie!
Zaznamenané
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #69 kedy: 25. September , 2008, 18:22:04 »

cize ked je shit gitara, tak jej lepsie snimace nepomozu? lebo podla mna javor jak javor, mahagon jak mahagon...stale je to take iste drevo, ci ho vyrezali a nalakovali cinaci alebo amici...ne?
takze tym hardverom sa asi bude dat co-to dosiahnut...mylim sa?
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #70 kedy: 25. September , 2008, 18:24:43 »

Nikedy to pomôže,. Mám doma kópiu Strat, ktorá s SH-4 hrá ako sviňa, stála 100 EUR. Mrkni si toto, keď dal chlapík stratocasterovský snímač do Squier  Tele.

Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #71 kedy: 25. September , 2008, 18:31:28 »

Nie je javor ako javor, ani mahagon ako mahagon. A niekedy sa vlastnosti nástroja prejavia až po zmontovaní, niekedy kombinácia zlepených odrezkov môže prekvapivo hrať. Skôr ale kvalitnejšie drevo aj kvalitnejšie spracované na nástrojoch zneje lepšie.
Ale keď už zneje gitara dobre nasucho a zle cez snímače, tak samozrejme jej zmena snímačov za lepšie pomôže..
Zaznamenané

killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #72 kedy: 25. September , 2008, 18:37:54 »

Nikedy to pomôže,. Mám doma kópiu Strat, ktorá s SH-4 hrá ako sviňa, stála 100 EUR. Mrkni si toto, keď dal chlapík stratocasterovský snímač do Squier  Tele.



tie dimarzio snimace budu asi dost dobre, lebo ten zvuk sa mi pacil...a to telekastre moc nemusim...

pitu jasne, je mnoho faktorov, ktore spravia dobru gitaru dobrou, ale drevo na nej nevymenis, zatial co hardver mozes vymienat do aleluja a ak by len o trochu zlepsil zvuk gitary, tak sa to podla mna oplati...
samozrejme, ze najlepsie je mat asi mrte kvalitnu gitku a do nej si nakupit hentych dimarziov, ale tak oblicky este predavat nechcem Beeee (aby som na to mal...)
« Posledná zmena: 25. September , 2008, 18:38:53 od killya182 » Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #73 kedy: 25. September , 2008, 19:28:28 »

pitu jasne, je mnoho faktorov, ktore spravia dobru gitaru dobrou, ale drevo na nej nevymenis, zatial co hardver mozes vymienat do aleluja a ak by len o trochu zlepsil zvuk gitary, tak sa to podla mna oplati...

Len do lacnej gitary, ktorá nezneje ani nasucho dobre, sa neoplatí investovať. Zbytočne vyhodené peniaze (teda ak ten hardver nevyužiješ neskôr na inej gitke). Lepšie je si našetriť na kvalitnejší nastroj, ktorý ani nemusí byť drahý, keď je na inzerát lacnejší kvalitný japonec alebo handmade..  A tam by som už prípadne investoval aj do snímačov.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #74 kedy: 25. September , 2008, 21:23:15 »

suhlasim s pitom. ako sa hovori z hovna bic neupleties a ani z shitnej gitary nespravis super nastroj vymenou HW a snimacov..ano, do istej miery sa moze konat nejake zlepsenie ako narast sustainu po vymene kobyly za poriadnu masivnu, pripadne stabilita ladenia, vylepsenie celkoveho zvuku vymenou nehrajucich snimacov za normalne.. ale to je ako tunit trabanta, mozem tam dat motor s 500konami, ale co z toho, ked sa to v prvej zakrute rozpadne? zaklad dobre znejuceho a hrajuceho nastroja je kvalitne, dobre vysusene drevo, to je dusou kazdej gitary
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.35 sekund, 22 otázok.