Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 14:18:48
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: napodobenina ESP KH2 by Racius  (Prečítané 30705 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« kedy: 24. September , 2008, 20:47:30 »

Dobrý večer prajem, volám sa Andrej Malinčík, vystupujem pod nickom Racius a už dlhší čas som registrovaný na fóre, ale až teraz som sa odhodlal prispieť.

Približne na prelome rokov 2007/2008 som sa pustil do stavby môjho nástroja, napodobeniny Kirkovej ESP KH2.
Písal som o tom už aj na inom fóre, takže si dovolím pridať upravené znenie príspevkov z neho.



Asi pred pol rokom, čo bolo okolo Vianoc sa mi podarilo zohnať zadarmo drevo na gitku, tak som sa pustil do jej stavby. Nemal som absolútne žiadne skúsenosti s niečim takým, iba som vedel ako tak opracovávať drevo, skúsenosti s náradím vďaka stavbe modelov lodí.
Zháňal som materiály, návody, rady, tipy, triky, preštudoval kopu fór a webov v slovenčino-češtine aj angličtine, .. navrhol gitaru, nakreslil plán, poradil sa s Milanom Čížom a začal stavbu.


Drevo na začiatku:


Plán so súčiastkami: Súčiastky som si kúpil u pána Sivčáka.

(nezasvätencov vždy na prvy pohľad zaujal ten chleba než plán gitary Ja som čert.. )

Tréningový malý model gitarky: kým som čakal na drevo, tak som vyrobil toto z bukovej preglejky


Príprava na lepenie hlavy na krk pod uhlom 15st.


Tesne pred lepením:


Lepil som lepidlom Rakoll = disperzné lepidlo na drevo, s otcom si ho nemôžme vynachváliť, drží a nepustí.


Po zlepení: fotka zachycuje kuchyňu ako pracovné miesto


Pred lepením tela:


Po nanesení lepidla na polovice tela:


Hmm, spokojnosť bola veľká, lebo poriadne to zlepiť bola fuška.


nalepené uši na krku a šablóna na ňom:


"surový" krk so súčiastkami:


Rezanie elektrickou pilkou s lupienkovým plátkom:


Pracovisko: improvizované na chodbe:


Drážku na tiahlo do krku mi vyfrézoval strýko s dlhoročnými skúsenosťami práce s drevom (a nielen s drevom)


Znova surový krk, ale už aj s tiahlom:


Pracovisko po rašplovaní:


krycia dýha hlavy pred nalepením


Krátko po tom, ako som si zakúpil dalšie súčiastky spolu s drevom na hmatník:


Nanášanie vzdialeností pražcov na palisandrovú dosku:


Skúšobne nasadené kolíky, krytka tiahla, orech a priložený hmatník :lol:


Pred nalepením hmatníka:


Aby sa mi hmatník nešmykol po lepidle, tak som si vopred pripravil dierky na fixovacie špendlíky. Potom ako som naniesol lepidlo, tak som hmatník vycentroval, prišpendlil skrz 1. a 15. drážku a pritiahol zvierky.


Nalepená krycia páska pred nanesením lepidla (aby som nezalepil tiahlo)


Nanesené lepidlo a odliepanie krycej pásky:


Nalepený a pritlačený hmatník:


Keď som tvaroval pôdorysný obrys hmatníka rašplou:


Pracovisko, po tom ako som bez prestávky makal a makal a pri tom sa o nič nestaral ... = velký neporiadok:


Izba alebo dielňa Huh! Ani jedno ! Je to môj splnený sen. Mať spálňu v dielni. Som frajer


Frézovanie lôžka na krk. Za frézou opäť môj strýko. Efekt božieho osvietenia vznikol v kombináci s protisvetlom a uvolneného dymu pri frézovaní rohov.


Po vyfrézovaní lôžka sme s otcom navŕtali diery na šróby a vyšróboval závity a slávnostne zložil pre skúšku


Prácam nie je koniec, po dvoch dňoch oddychu a hrania sa s gitkou som to rozobral a hneď vyrábal prípravok na rádius a brúsil ako blázon....


Po mesačnej pauze som si sadol znova k hmatníku a premýšlal a premýšlal, nakoniec som oslovil o radu strýka a ten mi navrhol velmi presné brúsenie pomocou rezaného skla:





Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #1 kedy: 24. September , 2008, 20:50:41 »

Pridávam ďalší príspevok:




Skúsil som si vytlačiť lebky na čiernom podklade a priložiť na hmatník.
S výsledkom som spokojný. Viacero ľudí malo blbé pripomienky, že je to nevkusné a že si mám dať niečo krajšie a z perlete, ale nad tým sa ja iba pousmievam. :lol:
Ja budem mať plastovo-biele lebky !!


Pre porovnanie som si spravil aj bodky, ale to je také... :?  nevkusné :lol:


A do tretice všetko dobré, Jackson žraločie zuby, len tak zo srandy, nehodia sa tam. :roll:


Prvé 4 značky vyrobené a priložené na hmatník:



Ako prebieha výroba značky ?

Vytlačil som si predlohy na čiernom podklade a biele vnútro vyrezal. Podľa šablóny som si tvar preniesol na plastovú doštičku (materiál na značku)


Nakreslená:


Vŕtanie očí a nosa:




Vyfrézovanie tvaru lebky:


Vybrúsenie, vyhladenie. Doslova na kolene:


Hotová značka:


Pripravené na "distribúciu"  :lol:


A ešte jedna, konkrétne tá za 15. pražec:
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 24. September , 2008, 20:57:06 »

Sklanam sa pred Vasou pracou. Neskutocna krasa a uvedomil som si, ze SIKOVNI ludia existuju :) Bravooo

Naozaj neskutocne PROFI PRACA Si píš!!!
Obdivujem.
 Na zdravie!
 Zdravíčko
Zaznamenané

Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #3 kedy: 24. September , 2008, 20:57:24 »

snáď nevadí rozdelovanie do príspevkov, kvôli lepšej správe a prehľadu




Po 3 mesiacoch (?? asi ??) babrania sa s tým môžem povedať, že výsledok splnil očakávania (moje očakávania :lol: ), hračkársky to nevyzeré, síce je to netradičné, kvôli snehobielej farbe, ale ja som za experimentovanie a skúšanie a kustomizáciu

Značky vyrobené a položené na hmatník


Ak by sa značka nepodarila, tak tu nevydarenu hádam nejako zachránim a zvyšok nechám tak, tak som prvú spravil za 12. pražcom:
(škrabance na dreve zapucujem v rámci činnosti "re-radius")


Samotné zhotovenie:
priložil som značku na hmatník, vymeral polohu, pevne pritlačil prstami a opatrne "obškrabal" obrys nožíkom a potom som rezal a dlátoval.


Tu vyrezávam obrysy do, už, vydlátovaného "lôžka":


Tam kde som sa nedostal nožíkom som dlátoval vyrobeným dlátkom šírky 1 mm. Vyrobil som si ho z nepotrebného šrobováka prostým zaostrením na brúsnom kameni :lol: :


.....................

Pripravené na zalepenie, epoxid namiešaný:


"Naliaty" epoxid:


Značka priprvená na spanie  :D  teda vlastne vyschnutie a vytvrdnutie cez noc. (lepil som to do jednej v noci.)


Tak a tu sú všetky značky zalepené:


V dobe písania tohto postu bol už prebytočný epoxid odbrúsený a trocha som hmatník vyhladil šmirglom, ale teraz si musím znova spraviť nejaký tool na spravenie rádiusu, lebo hmatník je v podstate krivý (výchylka asi 0,3mm, do takého oblúku je) a musím to opraviť a dodatočne vyleštiť, lebo po odbrusovaní epoxidu zostali nejaké malé škrabance, ale nič vážne.

Pridám ešte takú srandu, doslova, lebo ked som ešte nevedel že budem gitaru stavať, tak som si len tak kreslil návrhy, že ako by som to staval.
Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #4 kedy: 24. September , 2008, 21:11:20 »

Ďalšia reportáž, ... na začiatku bolo treba troška upratovať.
Toto je malá časť použitých nástrojov a náradia:


Tu som zhotovil rádiusový blok na brúsenie, použil som dláto a dohladil rašplou.




Ešte predtým, než som prišiel na efektívny spôsob ako robiť rádius som spravil bočné značky na hmatník.

Najprv som vyfrézoval malé jamky: (Pri brúsení palisandru nevznikajú piliny, ale veľmi jemný prach, ktorý sa všade ľachko "prilepí")


Hmatník som vyčistil a dno jamiek vylial vrstvičkou akrylátového laku, aby neboli jamky štruktúrovité. Akrylátove "dno" som potom nafarbil bielou Revell farbou a nakoniec jamky zalial epoxidom.

Tu sa suší akrylátový lak:


A tu sú bočné značky hotové:


A konečne som potom mohol brúsiť. Brúsil som šimrglom č. 180, potom ručne č. 400 a doleštil som č.500 Doslova doleštil, kombinácia palisander a suchý č.500 je naozaj leštenie.




tu je krk po odstránení prachu:


Nadišiel čas pražcovania. Prehĺbil som znova drážky v hmatníku a začal zháňať nejaký knowledge k fretworku.
Ako prvé som si u ocka na balkóne nechal vyrobiť kliešte na pražce:


Vyrobené kliešte:


Bohužial, počas pražcovania som fotil minimálne, pre niekoho kto to robí na prvy raz je to sviňa robota, troška nepozornosti sa odzrkadlila na odfotení tohto snímku pre výstrahu:


Už len stručná fotka po pražcovaní, príbeh osadzovania pražcov porozprávam inokedy, teraz je veľa hodín a presahuje možnosti tohto informačného príspevku:


Ešte jedna fotka mňa samého so zloženým nástrojom:


Najaktuálnejší stav naznačím iba touto fotkou :) :
Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #5 kedy: 24. September , 2008, 21:17:35 »

Sklanam sa pred Vasou pracou. Neskutocna krasa a uvedomil som si, ze SIKOVNI ludia existuju :) Bravooo

Naozaj neskutocne PROFI PRACA Si píš!!!
Obdivujem.
 Na zdravie!
 Zdravíčko
Nevykať, veď mám len 17 Popiskujem si Bavím sa skvele ono teda vlastne mám rád radšej takú kamarádsko-pohodovú atmosféru, formality ja nie Na zdravie!

no tak to je ina vec.GRATULUJEM Zdravíčko viem si zivo predstavit tie stovky hodin umornej prace Bravooo .tak nech ti hra! Na zdravie!
Neviem či stovky hodín práce, ale minimálne stovky hodín premýšlania, uvažovania, snívania, hľadania a zisťovania informáci.. bohužial aj veľa stoviek hodín čakania na niečo.
Teraz sú to momentálne snímače, urobil som si chvílku posadiť sa za komp, napísať do fóra a objednať si set Seymour Duncan SH-4 & SH-2N Set.
Zatiaľ diky za ohlasy :)
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 24. September , 2008, 21:26:22 »

Skvelé, toto tu tuším ešte nebolo. Gratulujem ti ku nástroju, nech pekne znie. Evidentne si do neho vložil veľa úsilia a energie. Robíš to čisto amatérsky, alebo si vyučený stolár (rezbár, nástrojár)? Pokračuj v reporte a samozrejme vitaj na našom fóre.  Zdravíčko Na zdravie!
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 24. September , 2008, 21:30:03 »

pripajam sa k altrostratovi a vyzera to super, hlavne to osadzanie tych ozdob ma ohromilo, musela to by neskutocna piplacka  :)
Zaznamenané

Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #8 kedy: 24. September , 2008, 21:33:26 »

Skvelé, toto tu tuším ešte nebolo. Gratulujem ti ku nástroju, nech pekne znie. Evidentne si do neho vložil veľa úsilia a energie. Robíš to čisto amatérsky, alebo si vyučený stolár (rezbár, nástrojár)? Pokračuj v reporte a samozrejme vitaj na našom fóre.  Zdravíčko Na zdravie!
Robím to nie že amatérsky, prakticky o každom dôležitom kroku sa poradím s pánom Milanom Čížom... ani neviem ako to nazvať, doma na kolene to robím s odbornými radami. Robím to pre seba, pre radosť, z túžby dokázať niečo do čoho sa pustí mizivé percento populácie.
ako som spomenul, mám 17 a chodím na gymnázium,  vysoká škola nie je vylúčená elektrotechnického smeru. :)

pripajam sa k altrostratovi a vyzera to super, hlavne to osadzanie tych ozdob ma ohromilo, musela to by neskutocna piplacka  :)
diky, piplačka to bola menšia ako som myslel, ale predsa len bola. Ja som dosť na tie jemné veci, nerobí mi to problém.
« Posledná zmena: 24. September , 2008, 21:34:31 od Racius » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #9 kedy: 24. September , 2008, 21:36:26 »

moj nazor poznas, drzim palce  Na zdravie! Žmurk
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #10 kedy: 24. September , 2008, 21:46:26 »

 Na zdravie! Na zdravie! no a aky to ma dohmat? etda ajko to dopadlo s pražcami nedrnčia??
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 24. September , 2008, 22:25:33 »

Aku to bude mat kobylku? Ked to ma uhol 15 stupnov? Ja ze je tam nieco na sposob Floyd Rose a tam si uhol neviem predstavit celkom. Alebo je predna strana tela zaoblena? Alebo tune'o'matic? Nerozumiem tomu :)
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #12 kedy: 24. September , 2008, 22:26:43 »

Tak toto co si tu prave ukazal je az neuveritelne.Uz dlho som nevidel takeho odhodlaneho nadcenca ,ako si ty.
Dost mi to pripomenulo moje detstvo ,ked som sa od nedostatku inej zabavy pustal do veci ,ktore uz dnes asi ani nikto nepochopi.
Mas môj obdiv  Zdravíčko
Som rad ze tvorivy ludia este nevymreli
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #13 kedy: 24. September , 2008, 22:32:38 »

Nerozumiem tomu :)
skus nezabudat na fakt, ze uhol 15 stupnov je uhol, pod ktorym sa lomi hlava. mozno to vnesie trochu viac svetla do tohto ruskom tajomstava zahaleneho problemu :)
Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #14 kedy: 24. September , 2008, 22:42:14 »

pjekna gytara Bavím sa skvele Bavím sa skvele
jaj ty musis byt dobry kludas ked take detajli robis jak hovado Ja som čert..
ja som mal problem uzerat rovno dve dosky na kysnu Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.346 sekund, 23 otázok.