Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Máj , 2024, 06:20:22
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: napodobenina ESP KH2 by Racius  (Prečítané 30105 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #75 kedy: 15. Jún , 2009, 16:21:01 »

...
Lenže ja mám nitrocelulózový lak a ako pedant som sa zľakol pri návrhu "najprv tam daj plnič" že prijdem o niečo zo zvuku Fuuha zíram...

ja mam nitrocelulozny tiez na holom dreve (mahagon), priesvitny. prave preto, aby nesadol som ho nanasal strane husty, strasne vela a stetkou. robota jak hovado, ale dodnes (cca 16-17 rokov) ked sa prelesti je jak zrkadlo, bez naznaku sadnutia do porov. akurat je cely dobity a vnutri popraskany jak pavucina (od nizkych teplot ked sa necha v nekurenej skusobni v zime), ale to vidno iba pod niektorymi uhlami pohladu a je to velmi sexi :)
Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #76 kedy: 15. Jún , 2009, 16:22:58 »

Zo začiatku som to machlil štetcom a riadne vela laku, potom sme to striekali.
Keď je to už v takomto stave, dá sa to ešte dotiahnuť do zrkadloveho lesku ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #77 kedy: 15. Jún , 2009, 16:23:07 »

ja mam nitrocelulozny tiez na holom dreve (mahagon), priesvitny. prave preto, aby nesadol som ho nanasal strane husty, strasne vela a stetkou. robota jak hovado, ale dodnes (cca 16-17 rokov) ked sa prelesti je jak zrkadlo, bez naznaku sadnutia do porov. akurat je cely dobity a vnutri popraskany jak pavucina (od nizkych teplot ked sa necha v nekurenej skusobni v zime), ale to vidno iba pod niektorymi uhlami pohladu a je to velmi sexi :)
Mohol by si nafotit Tvoju gitaru ? Chcel by som to vidiet, mozes aj detaily.  :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #78 kedy: 15. Jún , 2009, 16:24:44 »

Mohol by si nafotit Tvoju gitaru ? Chcel by som to vidiet, mozes aj detaily.  :)

mozem, dam si to na koniec zoznamu :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #79 kedy: 15. Jún , 2009, 16:34:15 »

Zo začiatku som to machlil štetcom a riadne vela laku, potom sme to striekali.
Keď je to už v takomto stave, dá sa to ešte dotiahnuť do zrkadloveho lesku ?

mne kdesi poradili, ze po najjemnejsich smirgloch najprv brusne pasty az po najjemnejsiu. potom treba kdesi v lekarni vypytat alebo zohnat alebo ukecat parafinovy olej. a potom lak vylestit takym sposobom, ze:

spravis si z flanelu tuhu grcu, akurat tak medzi prsty. omacas ju v tom oleji a potom ju namocis do acetonu. a zacnes lestit povrch laku od brazd, co zostali po brusnych pastach. lestis rychlymi kruzivymi pohybmi na malych plochach. aceton rozpusta a zatiera jazvy v laku, parafin maze. ked mas pocit, ze malo klze a lepi sa na lak, namocis parafinom. ked mas pocit, ze nelesti a iba klze, namocis do acetonu. treba si na to najst grif. ked spravis cely povrch, omyjes jemne mydlovou vodou, aby si odmastil. potom vylestis klasicky silichromom, vies asi ako sa s nim lesti. a potom to zase ocistis a pozorujes proti svetlu. celu proceduru opakujes, kym nemas jak zrkadlo. treba mat inak nanesenu hrubu vrstvu, ja som mal vyse 1mm po vybruseni. tak hrubu dosiahnes prave nanasanim stetkou...

neviem, ako sa to robi fabricky alebo ako to robia sucasni nasi gitarari. mne toto radili kedysi davno stari majstri lakovaci nad hrobom, co este riesievali varenie vlastneho selaku zamladi :) pravdou je, ze ten lak trval asi mesiac (a to som vtedy nad tym poctivo pracoval, neflakal som sa), ale naozaj je dodnes kvalitny a dobry.

 Na zdravie!
Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #80 kedy: 15. Jún , 2009, 16:45:18 »

vďaka ti Rasťo, to že si to ty zpočiatku machlil štetkou som čítal na tvojom webe, ale toto know-how vidím prvý raz :)
Keby som bol vedel, spravím to tiež tak od začiatku.
Ale čo v tomto štádiu ??
Tiež je tam už nejaká tá vrstva a  všetcia vidíte v akom je stave Si píš!!!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #81 kedy: 15. Jún , 2009, 16:51:42 »

... ale toto know-how vidím prvý raz :)...

to som este myslel, ze budem umelecky lakyrnik a zarobim love, tak som tajil  Bavím sa skvele

...
Ale čo v tomto štádiu ??
Tiež je tam už nejaká tá vrstva a  všetcia vidíte v akom je stave Si píš!!!

vsak este stale tam mozes nahnacat vrstiev a vrstiev...

Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #82 kedy: 15. Jún , 2009, 21:44:37 »

mne kdesi poradili, ze po najjemnejsich smirgloch najprv brusne pasty az po najjemnejsiu. potom treba kdesi v lekarni vypytat alebo zohnat alebo ukecat parafinovy olej. a potom lak vylestit takym sposobom, ze:

spravis si z flanelu tuhu grcu, akurat tak medzi prsty. omacas ju v tom oleji a potom ju namocis do acetonu. a zacnes lestit povrch laku od brazd, co zostali po brusnych pastach. lestis rychlymi kruzivymi pohybmi na malych plochach. aceton rozpusta a zatiera jazvy v laku, parafin maze. ked mas pocit, ze malo klze a lepi sa na lak, namocis parafinom. ked mas pocit, ze nelesti a iba klze, namocis do acetonu. treba si na to najst grif. ked spravis cely povrch, omyjes jemne mydlovou vodou, aby si odmastil. potom vylestis klasicky silichromom, vies asi ako sa s nim lesti. a potom to zase ocistis a pozorujes proti svetlu. celu proceduru opakujes, kym nemas jak zrkadlo. treba mat inak nanesenu hrubu vrstvu, ja som mal vyse 1mm po vybruseni. tak hrubu dosiahnes prave nanasanim stetkou...

neviem, ako sa to robi fabricky alebo ako to robia sucasni nasi gitarari. mne toto radili kedysi davno stari majstri lakovaci nad hrobom, co este riesievali varenie vlastneho selaku zamladi :) pravdou je, ze ten lak trval asi mesiac (a to som vtedy nad tym poctivo pracoval, neflakal som sa), ale naozaj je dodnes kvalitny a dobry.

 Na zdravie!
donesiem, ti jednu moju gitaru dobre?  Na zdravie!
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #83 kedy: 16. Jún , 2009, 00:04:00 »

dones :)
Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #84 kedy: 20. Jún , 2009, 16:27:05 »

No kukám, že táto téma už teraz moc ohlasov nemá, čakal som že ľudkovia čakajú na dokončenie, ale asi ich to už nezaujíma Bavím sa skvele

Radšej si idem zahrať Bavím sa skvele
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #85 kedy: 20. Jún , 2009, 19:58:47 »

Ale čo v tomto štádiu ??
Odstranovač náterov (poprípade teplovzdušná pištoľ a špachtľa), poriadne vyšmirgľovať na drevo, nastriekať plnič (striekacou pištoľou!), poriadne prebrúsiť do úplneho hladka, a následne nastriekať farbu (striekacou pištoľou!)
A je to  Na zdravie!
« Posledná zmena: 20. Jún , 2009, 19:59:14 od pelko » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #86 kedy: 20. Jún , 2009, 20:24:38 »

No kukám, že táto téma už teraz moc ohlasov nemá, čakal som že ľudkovia čakajú na dokončenie, ale asi ich to už nezaujíma Bavím sa skvele

Radšej si idem zahrať Bavím sa skvele

myslim ze v pociatocnej faze si tymi piplavymi detailami dostatocne vyrazil hodne ludom dych  Na zdravie! mne sa tvoja praca velmi paci. ak sa tebe na nej dobre hra, tak si nemozes zelat nic lepsie  Zdravíčko
Zaznamenané

o-yep sro
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #87 kedy: 09. Júl , 2009, 16:16:44 »

som zvedavý na úplný finiš :D
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #88 kedy: 09. Júl , 2009, 17:30:11 »

No kukám, že táto téma už teraz moc ohlasov nemá, čakal som že ľudkovia čakajú na dokončenie, ale asi ich to už nezaujíma Bavím sa skvele

Radšej si idem zahrať Bavím sa skvele

Mňa to zaujíma. Len smelo pokračuj. Moje gitarky nájdeš v sekcii gitary členov fóra. Aj home made, aj strat od Ruda Sivčáka.
Zaznamenané

Andy1011
okukávač

Príspevkov: 1


« Odpoveď #89 kedy: 10. Júl , 2009, 09:01:18 »

Respect bracho, musim povedat ze som na teba hrdy, pekna profesionlana praca.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.