Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 12:43:22
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Maly test pivnicabovskych aparatov (Acoustic, Hiwatt, Marshall Plexi)  (Prečítané 25043 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 25. September , 2008, 13:34:20 »

Vcera sme mali vesele a druzne stretnutie u nas v pivnici urcene najma na test roznych basgitarovych aparatov (najma Brdovych), ktore mimochodom velmi prijemne prekvapili. O tom ale bude vacsia tema a clanok...

Popritom sme vyuzili pozicany Fender Jazzmaster od Duskyho (bohuzial inu gitaru sme nemali po ruke) a narychlo sme nahrali ukazky na Rastovom 1980 Acousticu 160 (60/100w), 1976 Hiwatt DR103 (100w) a 1972 Marshall Superlead 50w, vsetko na bedni 1974 Hiwatt SE4122. Viacmenej sa na nich hraju tie iste veci, takze sa tie aparaty daju celkom realne porovnat a lahko si mozete porovnat tie iste riffy a postupy na rozlicnych aparatoch. Vsetky boli poriadne vytocene, hlasitost sa regulovala najma na gitare. Musim povedat, ze tie rozdiely su tu podla mna vacsie ako boli nazivo, lebo sme boli uz velmi ohucani, ta nam to usi moc nevnimali.

Tu su linky:

http://ftp.solcansky.com/acoustic_jazzmaster.mp3
http://ftp.solcansky.com/hiwatt_jazzmaster.mp3
http://ftp.solcansky.com/marshall_jazzmaster.mp3

« Posledná zmena: 25. September , 2008, 14:13:15 od rastis » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #1 kedy: 25. September , 2008, 13:48:01 »

Celkom obstojny zvuk Jazzmastera. Tazko povedat na com to znelo najlepsie....asi by som sa priklonil k Accousticu..tam to malo taky 'najdrzejsi' zvuk ale aj ostatne zneli pekne.

Kazdopadne Good Job za nahravky. Tesim sa na dalsie porovnavania/testy.  Na zdravie!
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #2 kedy: 25. September , 2008, 13:52:07 »

marshall je velmi dobry ale hiwatt sa mi zda lepsie na tom Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 25. September , 2008, 14:05:11 »

pocuvam, ze original neprestrihana verzia :) ale co, aspon je to autenticke :) ten Jazzmaster je smrt  Bavím sa skvele antusustainovejsiu gitaru som este nepocul  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 25. September , 2008, 14:06:21 »

jo - hlasujem za Acoustic  Som frajer

ale aspon hlasitosti jednotlivych vrzukov ste mohli zrovnat
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 25. September , 2008, 14:06:52 »

pocuvam, ze original neprestrihana verzia :) ale co, aspon je to autenticke :) ten Jazzmaster je smrt  Bavím sa skvele antusustainovejsiu gitaru som este nepocul  Bavím sa skvele

Je to taky blaznivy extremny Fender. Bavím sa skvele Ale zabavny na chvilu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 25. September , 2008, 14:07:41 »

jo - hlasujem za Acoustic  Som frajer

ale aspon hlasitosti jednotlivych vrzukov ste mohli zrovnat

Hra pekne tak od 2:35, stiplavy, tam sa mi velmi lubi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #7 kedy: 25. September , 2008, 14:08:58 »

tie nahravky mi zneju niecim zvlastne, mozno je to tym jazzmastrom, alebo tou Hiwatt bednou, rozdiely medzi nimi je pocut dost vyrazne, ale ani jedna nahravka sa mi nepaci, je to az moc "prevalene" a asi ta bedna tomu dodava svojsky charakter ktory moc nemusim, asi to treba pocut nazivo.
Zaznamenané

FALLGRAPP
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 25. September , 2008, 14:11:15 »

tie nahravky mi zneju niecim zvlastne, mozno je to tym jazzmastrom, alebo tou Hiwatt bednou, rozdiely medzi nimi je pocut dost vyrazne, ale ani jedna nahravka sa mi nepaci, je to az moc "prevalene" a asi ta bedna tomu dodava svojsky charakter ktory moc nemusim, asi to treba pocut nazivo.

Ten Jazzmaster je fakt zvlastny, tomu mozes verit. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 25. September , 2008, 14:12:01 »

mne sa tie nahravky celkom lubia - svojim zvlastnym sposobom  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 25. September , 2008, 14:12:46 »

mne sa tie nahravky celkom lubia - svojim zvlastnym sposobom  Bavím sa skvele

Su prirodzene a fakt krasne na nich pocut tie rozdiely v tych aparatoch. Kazdy zneje uplne inak.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 25. September , 2008, 14:55:21 »

Ten Marshall super, to ostatne ma az tak nezaujalo na jedno pocutie. Hovorim o skresleni, da sa na tom aj cisty zvuk natocit? Ale kazdy ma iny preferovany zvuk v usoch.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 25. September , 2008, 14:57:52 »

Ten Marshall super, to ostatne ma az tak nezaujalo na jedno pocutie. Hovorim o skresleni, da sa na tom aj cisty zvuk natocit?

Moc nie. Tam ide fakt o to vysolit to a potom to zacne tahat a kreslit ako sialene. :) Cisty zvuk to ma, len je o dost tichsi potom a ma ho pomerne jemny. To moze ale niekomu vyhovovat. Len tu mi to uz prislo, ze ta gitara tam moc stratila charakter v tom gaine.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 25. September , 2008, 15:06:52 »

aj mne sa najviac pacila ta plexina :)
inac dost haluzny zvuk ma ta fendera...zaujimavy...vedel by som si to predstavit na take "hopsa hejsa" punkovice Beeee
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #14 kedy: 25. September , 2008, 15:16:33 »

mne sa pacila plexina aj hiwatt, hiwatt taky dost plechovy a prierazny zvuk, marshall je klasika no.1, zato acoustic ma nejak trosku sklamal, nazivo som to nikdy nepocul, ale nejak som cakal nieco ine od toho, neviem preco, inak fajnovy testik Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.