Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. September , 2024, 02:46:17
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TELECASTER KELLER A USA  (Prečítané 32790 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #30 kedy: 06. Október , 2008, 14:01:56 »

z niektorych gitar to leze samo a z niektorych to leze tazko a treba to z nich dolovat a to cloveka moze otravit. a niektore gitary tahaju a niektore su chciple a zase to treba nejak paprcami inac riesit. a na niektore sa hra lahko a na niektore tazko. to je asi tak rozdiel v nastrojoch. niektore zaujimavejsie nastroje maju cosi vo zvuku viac, ako ine, ale to si spravidla tiez vsimne vacsinou len ten, co na tu gitaru hra. nejaky zvukovy efekt na posluchaca zdaleka nie je tak rozdielny, ako pocit hraca z nastroja a jeho interakcia s nim. z toho titulu seriozne spraveny handmade (vcetne materialov a hardware) a seriozne spravena pasovka (vcetne materialov a hardware) su pre mna kvalitativne absolutne rovnocenne nastroje, ak sa jedna o rovnaky model, su pre mna kvalitativne prakticky totozne.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 06. Október , 2008, 14:08:06 »

  ha ha ha no s tymto zamerom pouziva kompresor nespocet ludi a kapiel, takze asi to pojde nejak, len mne to nevyslo zatial. dufam ze si nestojis stale za svojim, niekedy vazne clovek nemusi vediet...
Stojim si. On ich može "zvyraznit" ale neprida. Vyšky prida napr. Exciter-tj. prida "umelo vytvorene vysoke tony".
« Posledná zmena: 06. Október , 2008, 14:11:51 od udry » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #32 kedy: 06. Október , 2008, 14:10:00 »

to sice teoreticy viime, ale porad nejaky konkretny, lebo som kupil len boss a potom som to skusal "naprogramovat" v yamahe magic stomp a beee...

to su blbosti, taketo krabicky. to sa vacsinou pouziva na podiu ked chces trochu nakopnut skreslenie alebo nech to ma lepsi sustain alebo nech nemas prilis rozlietanu dynamiku. mozno su kompresoristi-krabickari, co su majstri sveta a vydoluju odtial zazraky, ale ja neviem... ked sa v studiu toci nejaky cisty zvuk a je tam nejaka predstava, ako ma zniet (perkusivny, so zvyraznenym attackom, s potlacenym attackom... ... ) tak sa laboruje. v lepsich studiach sa vystriedaju aj 2 - 3 kompresori, kym sadne. respektive majstri zvukari uz maju v uchu, kedy aky konkretny model kompresoru zvolit. ale ziadne krabicky, zvacssa tzv. channel stripy, casto aj lampove - to je rackova vec, kde je mic preamp (lebo ides do toho milkrofonom od bedne), dalej je tam kompresor s 3-4 parametrami, su tam parametricke korekcie, je tam gate... a najde sa zvuk ktory vyhovuje a ten sa natoci.v amaterskych studiach sa natoci holy mikrofon a veci okolo dynamiky a farby sa riesia dodatocne zase nie krabickovymi kompresormi, ale normalnymi, ekvalizermi, pripadne dynamickymi EQ, atd.

sorry za OT
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 06. Október , 2008, 14:22:21 »

dojdi sa vypocut moj stary Ibanez CS9
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #34 kedy: 06. Október , 2008, 14:28:30 »

dojdi sa vypocut moj stary Ibanez CS9
dojdem, vyskusam aj s novym krasnym squierom.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #35 kedy: 06. Október , 2008, 14:43:17 »

Stojim si. On ich može "zvyraznit" ale neprida. Vyšky prida napr. Exciter-tj. prida "umelo vytvorene vysoke tony".

presne tak. Kompresor nič nepridá, len zvýrazní.

Ako hovorí Rastis, na všetko sú rôzne nastavenia. Krabičku kompresor by som použil na koncertoch hlavne na čistý zvuk, prípadne vo veľkej kapele aj na pološťavu, aby gitara pri tichých tónoch nezanikala medzi inými nástrojmi, ktoré majú dynamickú škálu menšiu ako gitara. V štúdiu je nezmysel takú krabičku použiť, v nahrávke je lepšie pracovať s neupravovaným zvukom a pridať potom, čo sa najviac hodí..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #36 kedy: 06. Október , 2008, 15:41:11 »

dojdi sa vypocut moj stary Ibanez CS9

a porovnajme ho s tymto:

[img width= height=]http://www.electori.co.jp/spl/products/images/Channel_One1024.jpg[/img]

a pome hadat, co sa pouziva na tie zvuky, ktore skumame v nahravkach a chceme sa k nim priblizit... na podium je vsetko jedno, aj do skusobne, tam maju miesto krabicky. ale myslim, ze Paliiho meta je to, co ma napocuvane z nahravok...
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #37 kedy: 06. Október , 2008, 15:42:02 »

ja by som len dodal ze ten clean je tusim fender twin reverb ci co tam dusky ma :)

ked budete chcet vediet vysledky tak staci napisat....ale uz teraz sa trochu zabavam na tom kto by co nechcel  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #38 kedy: 06. Október , 2008, 15:54:22 »

mne sa vidi, ze pocuvame vzdy v troch ukazkach iba 2 gitary a cislami tusim na nahodu. vzdy jedna gitara ma menej basov ako ta druha.

mam dat tipy, ktora dvojica je jedna gitara ?
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #39 kedy: 06. Október , 2008, 15:55:59 »

nie, su to tri gitary stale pod rovankymi cislami

ale daj typy co si myslel ze je jedna gitara :) mozno trafis obe 52ky :)
« Posledná zmena: 06. Október , 2008, 15:56:58 od Zakky » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #40 kedy: 06. Október , 2008, 15:57:23 »

tak daj vysledky...
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 06. Október , 2008, 16:02:33 »

tak daj vysledky...

1 - Fender Standard
2 - Keller 52
3 - Fender 52


nahravky su samozrejme jedna vec, druha vec je to aky pocit ztoho clovek ma ked na tom hra, a pre mna bol vitaz jednoznacne keller 52 hned za tym fender 52.

Najzaujmavejsie bolo ze igorova gitara ma total poleno najhrubsi krk a hralo sa na tom aj tak dobre :)

ale viac uz as v teste :) asi
« Posledná zmena: 06. Október , 2008, 16:17:29 od Pitu » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #42 kedy: 06. Október , 2008, 16:05:55 »

1 - Fender Standard
2 - Keller 52
3 - Fender 52



povodne som myslel, ze 2 a 3 v clean ukazke su jedna gitara, cislo jedna je druha gitara, tipy ktora je ktora som nemal. v dalsich ukazkach si uz nepamatam, ako sa mi tie dvojice videli, v orange I som tusim myslel, ze rovnake su 1 a 3 ? neviem, uz sa mi to nechce analyzovat, mam tu nieco ine pustene...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #43 kedy: 06. Október , 2008, 16:16:34 »

Tak Fender 52 sa mi páčila najviac v teste, ale Keller mi znela naozaj veľmi podobne. Pri Standard mi chýbali basy a trošku aj stredy. Ale všetky zneli dobre a vedel by sa s nimi nakrútiť na aparáte rovnaký zvuk. Keby mi niekto pustil najprv jednu a až po chvíli inú ukážku, nevedel by som vôbec povedať, či sa zmenila gitara.

Vybral by som si podľa výzoru a toho, ako mi sadne do ruky a ako sa mi na nej hrá.
Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 06. Október , 2008, 16:20:25 »

test z mojho pohladu dodam co najskor.
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 5.712 sekund, 22 otázok.