Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 00:35:54
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: STUPNICE  (Prečítané 100170 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Rotanimod
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 290


on a journey to become a musician...


« Odpoveď #90 kedy: 06. November , 2009, 14:24:20 »

podla mna sa netreba sprtat tony ako take ale inervaly.. lebo nahodou raz prejdes do ineho ladenia a mozes si to zopakovat a najblizsich 5 rokov sa budes venovat zas studiu hmanitka jak u pomocnych..  mne je tak jedno kde na gitare mam ton 'A' lebo na kazdej ho budem mat coskoro aj tak inde
tak podla mna sa treba aj tony aj intervaly, ale to hrozne zavisi od toho co clovek hra, ja som vyuzil zatial tak tri druhy ladenia, a pri improvizacii sa moc s ladenim jebat nechcem  :)
Zaznamenané

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
And you are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun.
stary
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #91 kedy: 06. November , 2009, 16:11:05 »

naucis sa prvych dvanast a tych zvysnych dvanast je predsa to iste  Žmurk ak to tak u teba neni, dam ti cislo na neuszera nech ti to kukne a nastavi ti oktavy  Bavím sa skvele
mudro vravis, kua, az mi je to divnô  :) a cislo som uz nasiel na on-boarde  Beeee aj tak tam zajdem koli tym oktavam a dohnmatu asi coskoro
Zaznamenané
m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #92 kedy: 07. November , 2009, 12:33:04 »

podla mna sa netreba sprtat tony ako take ale inervaly.. lebo nahodou raz prejdes do ineho ladenia a mozes si to zopakovat a najblizsich 5 rokov sa budes venovat zas studiu hmanitka jak u pomocnych..  mne je tak jedno kde na gitare mam ton 'A' lebo na kazdej ho budem mat coskoro aj tak inde .. kebyze mam nastroje ladene: 7icka standardne, 6tke open D, a dalsia 6tka drop C tak si tu nepiseme asi najblizsich 20 rokov
[/quote

tiež som rozmyšlal skôr o intervaloch, kedže mám ešte jednu podladenú gitaru...ale skoro vôbec na nej nehrávam v poslednej dobe...

tým učením intervalov si myslel toto?

dajme tomu, že mám štandardné ladenie...a vezmem si strunu A...

malá tercia je akurát ton C, ktorý je na 3. polohe...a na tretej polohe mám aj značku na krku gitary...presnejšie ide o bodku...ale pokial viem takto sa to značí na každej gitare...

a už dosť dávno som si všimol, že ostatné ,,značky" či ako sa to správne má volať sú na 5. 7. 9. 12tej polohe...samozrejme aj dalej sú ešte nejaké, ale to to všetci vieme myslím...
Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #93 kedy: 07. November , 2009, 12:55:26 »

myslel som to tak, ze sa naucis graficky tvary jednotlivych modov stupnice na celom hmantiku a ze si budes pamatat ako mas klast prsty proste (jednotlive vzdialenosti medzi tonmi). coz ale ma istu nevyhodu, ze clovek sa potom vie casto odpichnut len od zakladneho tonu a obmedzi sa ..  ono to, ze budes vediet kde mas ake tony na hmatniku je len dobre.. ale nenauci ta to nasledovne - ide podmaz v Gdure a ty vies ze su tam tony G A H C D E Fis G .. teraz budes vediet ze aha jasne tu mam na hmatniku D ale nebudes vediet vzdialenost dalsieho tonu ktory je este stale v stupnici,  cize prvy dajme tomu trafis ale failnes hned v druhom kroku..
Zaznamenané

m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #94 kedy: 16. November , 2009, 12:09:04 »

ešte stále ma tie stupnice neomrzeli...ako som už asi písal začal som c-dur a jej terciami....

...čiže som hral toto:
C a hned jeho tercia E, D a na to F...videl som to v jednom videu na internete (1. internetové konzervatorium je to aj niekde tu na fore zavesene)

avšak včera som našiel náhodou toto video:

(akordy a stupnice)
- je tam zahrana C G D A E H dur
- A, E, D mol...
- ešte aj pár akordov....
cele to video je skôr pre začiatočnikov...

ale chcel by som sa Vás opýtať toto:
nešiel som na tie stupnice zbytočne moc zložito??

Keď si to tak vezmem tak zatiaľ ani neviem k čomu mi bude užitočne vedieť, že ton C ma veľku terciu v E, ton D ma malú terciu v F atď...
ale samozrejme som si vedomy toho, že sú aj iné intervaly ako veľká a malá tercia...a že stupnica je aj o vzťahu ostatných tonov stupnice k tomu základnému tonu...
ja viem, že toto je skôr na osobný rozhovor s niekym kto sa v tom vyzná, ale tak preto sa snažim dať iba jednoduchu otázku...a iba jednu
Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #95 kedy: 16. November , 2009, 12:18:17 »

mám pár stránok na nete a gitarovú univerzitu...

a že v tom mám chaos??

hm...ako sa to vezme...

určite je toho ešte dosť čo neviem a tak...a z času načas si všimnem dačo čo som predtým uplne prehliadal...ale zas sú aj veci čo viem a na tých sa snažim stavať nové veci...
« Posledná zmena: 16. November , 2009, 12:20:40 od m0noLiTh » Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #96 kedy: 16. November , 2009, 12:27:29 »

Ides na to uplne zbytocne zlozito. Zober si na zaciatok napriklad vsetky durove stupnice, najdi si jednotlive stupne danej stupnice (intervaly medzi jednotlivymi tonmi su jasne dane, to uz mas zvladnute). Dalej si napr najdi vsetky prstoklady danej stupnice na hmatniku a pochopis vsetko, ked sa budes orientovat na hmatniku kde je ktory ton a budes mat zvladnute tie prstoklady, tak to mas zvladnute.
Je to ozaj jednoduche, neries to zlozito ako jadrovu fyziku.
Zaznamenané
m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #97 kedy: 16. November , 2009, 14:15:15 »

Ides na to uplne zbytocne zlozito. Zober si na zaciatok napriklad vsetky durove stupnice, najdi si jednotlive stupne danej stupnice (intervaly medzi jednotlivymi tonmi su jasne dane, to uz mas zvladnute). Dalej si napr najdi vsetky prstoklady danej stupnice na hmatniku a pochopis vsetko, ked sa budes orientovat na hmatniku kde je ktory ton a budes mat zvladnute tie prstoklady, tak to mas zvladnute.
Je to ozaj jednoduche, neries to zlozito ako jadrovu fyziku.



Dobre si ma odhadol s tým čo mám už zvladnuté...keď som trénoval tak som sa díval na hmatník a snažil sústrediť na to čo momentálne hrám aby to nebolo už take ,,made in taby a nič viac"...

Ja som proste trénoval ,,po vzore" z jedného videa,...(hrame intervaly - 1. internetové konzervatorium)
takže keď som sa začal zaoberať už napr. G durom, či D durom, tak mi začal vznikať pomaly chaos...


tak som si povedal, že však sa to musí dať nejako zjednodušiť...
taktiež som aj pri náhodnom prehliadani netu našiel, že C - dur a ako ho zvladnuť na klavíri...

...spomenul som si, že c dur je vždy len c dur...akurat záleži na tom na čom hrám...a v tom videu tu s klavirom sa hralo len c d e f g a h c...

a keď som sa nad tým potom zamyslel napadlo ma, že ja ho hrám ešte aj s terciami, ale prečo som ani moc nevedel...skôr som veril tomu videu, že takto sa to má brať....

a náhodne som aj na youtube potom našiel, to video ,,stupnice a akordy" v podani lidlmusic a už mi bolo jasné, že mal by som asi niečo na tom svojom ,,systéme učenia" zmeniť...nejako to vylepšiť...

niekedy si ešte aj zahrám niečo s http://www.jamcenter.com/, lebo moc teórie a málo muziky ma moc  nebaví...
« Posledná zmena: 16. November , 2009, 14:39:39 od m0noLiTh » Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #98 kedy: 14. Február , 2010, 15:07:49 »

caute, celkom som to tu pocital, tiez som chcel zacat improvizovat.....vychodil som ZUSKU- nie na gitaru ale na akordeon. Poznam stupnice tie co nas ancuili nejake dorske, molove, harmonicke , melodicke a bla bla...viem si ich predstavit ....ale na gitare ich ani za boha neviem zahrat..tu som samouk...myslim ze mi celkom ide...ale uz ma nebavi hrat len nejake zname pesnicky..chcem si pustit playback a nieco si len hrat durovo...ale nejak neivem....mam sa naucit vsetky tony podla prazcov alebo ako...poradte prosim...
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #99 kedy: 14. Február , 2010, 17:27:10 »

...mam sa naucit vsetky tony podla prazcov alebo ako...poradte prosim...

ano - nauc sa vsetky tony na hmatniku.
Zaznamenané
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #100 kedy: 14. Február , 2010, 17:42:19 »

ano - nauc sa vsetky tony na hmatniku.

uz somdnes zacal, cez kombo pocujem aj co ako mam hrat a neviem moc tony zatial...takze sluch rullez :) a postupne aj tie tony sa poddaju ked to budem vnimat co hram...dakujem

este sa chcem opytat ked budem mat nejaky podklad v Gdure- tak v hlave si mozem najst Gmajor hociniekde na hmatniku a to si mozem do toho hrat - tony g duru? ci to je nejak inac este..dakujem
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #101 kedy: 14. Február , 2010, 17:48:26 »

nerozumiem tej otazke :)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #102 kedy: 14. Február , 2010, 18:16:01 »

este sa chcem opytat ked budem mat nejaky podklad v Gdure- tak v hlave si mozem najst Gmajor hociniekde na hmatniku a to si mozem do toho hrat - tony g duru? ci to je nejak inac este..dakujem

Hádam som porozumel. :) Môžeš hrať tóny G duru, ktoré si nájdeš sluchom na gitare, do G durového podkladu. Žmurk
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #103 kedy: 14. Február , 2010, 18:26:15 »

Hádam som porozumel. :) Môžeš hrať tóny G duru, ktoré si nájdeš sluchom na gitare, do G durového podkladu. Žmurk

ale moze hrat aj ine tony, nie iba G,H,D dokoliecka :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #104 kedy: 14. Február , 2010, 18:38:36 »

ano cize bude G dur...a ja mozem do toho hrat na priklad aj G ,H D  tony..alebo aj fis...kedze G dur ma 1krizik....a mozem do toho pouzivat aj Toniku alebo Subdominanty a Dominanty?

EDIT: to proste plati na vsetky tony stupnice..napriklad aj C alebo proste len akordy5/3 6 a 6/4

no najlepsie bude ked zoberem gitaru a budem skusat :)
« Posledná zmena: 14. Február , 2010, 18:39:59 od georgik » Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.057 sekund, 22 otázok.