Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 23:23:15
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: STUPNICE  (Prečítané 100261 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zuzka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 542



« Odpoveď #60 kedy: 22. Júl , 2007, 13:27:13 »

Mne sa z nej hlavne pacili tie riffy a podobne haluze, co mozes pouzit do improvizacie. Okrem gitar a aparatov sa zaobera hlavne improvizaciou. Daj si muzikus.cz a tam si to najdi, o com je II a III. Žmurk
Zaznamenané

Suit up! I'ts gonna be legendary.
swyx
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 308



« Odpoveď #61 kedy: 22. Júl , 2007, 13:31:09 »

ved som napisal prestne cim sa zaobera jednotka staci citat prispevky a 2 a 3 vyzeraju zaujimavo (len to vyzerala aj jednotka nez som ju mal doma)
Zaznamenané

------->>>Prechadzam na druhy ucet
Damian
Zuzka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 542



« Odpoveď #62 kedy: 22. Júl , 2007, 13:37:48 »

Ved ja viem, ze si to napisal. Ja som napisala zase to, co je zaujimave pre mna a preco by nebolo na skodu mat ju doma Žmurk
Zaznamenané

Suit up! I'ts gonna be legendary.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #63 kedy: 22. Júl , 2007, 20:02:14 »

co ja viem podla mna by stacilo povrtat sa internetom a najdes presne to co potrebujes a mas to zadarmo  Som frajer jasne ze na to zase treba trosku casu...
Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #64 kedy: 13. August , 2007, 17:15:25 »

hmmm...ja teda z teorie vela neviem, viem akurat tak ze su noty a ze su aj tie huslove kluce a neviem co este  ha ha ha ha ha ha ha ha ha a nicomu z tych predoslych prispevkov som absolutne nepochopil...mozno obcas to c d e f g a h c  apod ale ako fakt, som sa len tvaril nenapadne a usmieval sa ked osm to cital lebo ani pacha nemam o com to tu je, absolutne nic  Smútim ja som sa len naucil par stupnic a ked hram napriklad pesnicku v Emole tak imrovizujem v emol aj sola prost vsetko v jednej stupnici a myslim ze tym nic nepokazim  :) no a tu rockovu kytaru som mal pozicanu od kamosa a tiez ani mäkkä F som nerozumel  ha ha ha ha ha ha asi by mi mali odobrat volebne pravo  ha ha ha
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #65 kedy: 13. August , 2007, 18:12:51 »

ty koki zuzka... teda necital som o com ste pisali ale na fotke vyzeras dost dobre :) nepotrebujes doucko?  Cmuk chlapci  Popiskujem si  ha ha ha
« Posledná zmena: 13. August , 2007, 18:14:39 od Lubo » Zaznamenané

hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #66 kedy: 13. August , 2007, 18:37:37 »

si daj pozor aby si nechytil od tema po papuli.. :D
Zaznamenané
Zuzka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 542



« Odpoveď #67 kedy: 17. August , 2007, 23:37:52 »

ty koki zuzka... teda necital som o com ste pisali ale na fotke vyzeras dost dobre :) nepotrebujes doucko?  Cmuk chlapci  Popiskujem si  ha ha ha
mam lektora z VSMU, doucko netreba Bavím sa skvele. ale dik za ochotu Žmurk

EDIT: Uz to nieje pravda, mam ineho lektora :).
« Posledná zmena: 19. November , 2007, 20:34:58 od Zuzka » Zaznamenané

Suit up! I'ts gonna be legendary.
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #68 kedy: 19. November , 2007, 17:07:00 »

poradte niekto kde mozem v kosiciach zohnat tu ucebnicu harmonie od kofrona co spominal pitu. nejak to nikde nemozem najst, v ziadnom knihkupectve ani na nete Smútim
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #69 kedy: 19. November , 2007, 20:38:20 »

poradte niekto kde mozem v kosiciach zohnat tu ucebnicu harmonie od kofrona co spominal pitu. nejak to nikde nemozem najst, v ziadnom knihkupectve ani na nete Smútim

http://www.muzikus.cz/knihy/?lang=1&w=117&frmdata%5B1%5D=jazz+rock+blues&frmdata%5B2%5D=&frmdata%5B3%5D=

tu máš od Andršta vcelku šikovné knihy, Martinn spomínal že vydali aj trojku tak som to čekol na nete. Vychádza to v omnoho lepších cenách ako v kníhkupectvách. Platíš tam ale poštovné. Ak by si zohnel viacero ľudí čo by z tadial niečo chceli tak sa ti to vcelku vyplatí. Vianoce sa blížia, môže to byť vcelkú pekný darček :) Lepší ako ponožky a spol. :) Ak by mal niekto záujem o objednávku nejakých kníh z okolia NR z tej stránky tak som k dispozícii :) Poštovné by sa rozdelilo.
« Posledná zmena: 20. November , 2007, 09:26:36 od brmbolec » Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #70 kedy: 20. November , 2007, 17:23:08 »

no tak na to co chcem ja sa asi najviac hodi ta jednotka :) ale ked mate niekto nieco o tej ucebnici od kofrona tak dajte sem, aby som sa vedel rozhodnut Žmurk
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #71 kedy: 05. November , 2009, 22:15:47 »

nedávno som začal s teoriou a lutujem, že som to neurobil skôr, ale čo už...

začal som teda trénovať C dur stupnicu a priznám sa, že sú ešte veci, ktoré by som mal vylepšiť a chystám sa na tom pracovať...nebudem sa tu o tom viac rozpisovať, kedže si to nakoniec musím vyriešiť sám...

ale aj tak mi to nedalo nevyskúšať si nejaké to ,,odvodzovanie stupníc" aspoň teoreticky kým sa ich snáď naučím používať priamo počas hry a tak...

Pokial viem z C Dur stupnice sa odvodzujú potom ostatné stupnice...



http://webhouse.cz/kurz-harmonie/Stupnice.htm
tu som sa dočítal o krížikových stupniciach...podla tejto stránky by to mali byť tieto stupnice:
C, G, D, A, E, H, FIS, CIS…dur

chcel by som Vás poprosiť či by si niekto nepozrel dokument, ktorý som pripojil...
Ide o jednu stránku A4 vo worde.
Použil som na niektoré časti aj dosť veľké písmo, takže nie je na nej toho vôbec veľa akoby sa možno mohlo zdať...

Píšem tam o tomto:
G dur
D dur
- ich tony a pár veci, ktoré som si všimol...

Rád by som vedel, že či som tieto stupnice pochopil správne, dokument myslím vraví sám za seba....





* krizove_stupnice.doc (34 KB - stiahnuté 671 krát.)
Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #72 kedy: 05. November , 2009, 22:20:47 »

a tvoja otazka je?
Zaznamenané

m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #73 kedy: 05. November , 2009, 22:25:43 »

či som tam niekde neurobil chybu..a tym padom bude G dur aj D dur iny ako som ho ja opisal v tom dokumente...
Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #74 kedy: 05. November , 2009, 22:30:58 »

Ides na to nejako moc zlozito a pritom je to cele jednoduche.
Zober si C dur (teda same cele tony), najdi si vsetky tony tejto stupnice na hmatniku, najdi si vsetky mozne prstoklady.
A potom uz len posuvaj podla potreby, ked to cele posunies napr o tom vyssie, tak mas D dur atd.
Netreba na to ist az takto "vedecky"
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.