Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 19:14:34
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: STUPNICE  (Prečítané 100255 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #75 kedy: 05. November , 2009, 22:41:29 »

zatial som rad, ze ako-tak viem zahrat c-dur...a nejaku dobu sa tomu určite budem ešte venovať...napr. potreboval by som lepši prehľad o tom ako sú na hmatníku rozložené tóny...

ale povedal som si, že troška teórie ma nezabije...ale diki za radu
« Posledná zmena: 05. November , 2009, 22:42:08 od m0noLiTh » Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #76 kedy: 05. November , 2009, 22:42:54 »

Tak si sprav pomocku, nakresli si hmatnik a napis si kde je aky ton, za par hodin to budes vediet naspamat.
Zaznamenané
m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #77 kedy: 05. November , 2009, 22:44:10 »

Tak si sprav pomocku, nakresli si hmatnik a napis si kde je aky ton, za par hodin to budes vediet naspamat.


presne takúto pomôcku mám...našiel som si svoj systém ako na stupnice, ale to by bolo na dlhšie a neviem či by to niekoho tu zaujimalo...
Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #78 kedy: 05. November , 2009, 22:47:36 »

presne takúto pomôcku mám...našiel som si svoj systém ako na stupnice, ale to by bolo na dlhšie a neviem či by to niekoho tu zaujimalo...
tak kazdy ma nejaky system, niekto rychlejsi, niekto zdlhavejsi, dolezity je vysledok toho snazenia  Žmurk
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
udry
Hosť
« Odpoveď #79 kedy: 05. November , 2009, 22:55:19 »

  http://www.all-guitar-chords.com/guitar_scales.php?qqq=FULL&scch=C&scchnam=Major&get2=Get
Zaznamenané
m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #80 kedy: 05. November , 2009, 23:02:29 »


diki je to super...skúsil som to už rovno aj použiť a myslím si, že to určtie ešte využijem  Na zdravie!
Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #81 kedy: 05. November , 2009, 23:46:23 »

Zober si C dur (teda same cele tony),

Len tolko k tomu, ze Cdur nie su same cele tony. Viem, co myslis; biele klavesy na klavesnici. Ibaze su tam aj poltony medzi nimi.

Monolith, mozes pouzit aj ako pomocku kvintovy kruh:
http://www.mariadewi.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/02/circle-of-fifths.jpg
A vobec nie je chyba, ze sa to ucis takto ''poriadne''. Neskor sa to vrati.
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #82 kedy: 05. November , 2009, 23:58:22 »

Len tolko k tomu, ze Cdur nie su same cele tony. Viem, co myslis; biele klavesy na klavesnici. Ibaze su tam aj poltony medzi nimi.

Chapem ta :), jasne, mas pravdu, nemyslel som samozrejme intervaly medzi jednotlivymi tonmi stupnice.
Zaznamenané
Rotanimod
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 290


on a journey to become a musician...


« Odpoveď #83 kedy: 06. November , 2009, 05:01:44 »

satriani ma podla mna skvelu metodu ako sa naucit vsetky tony a tak dobre, ze ich clovek vyuzije v osiali improvizacie....
nastav si metronom na bpm 60 (alebo pomalsie ak nestihas, rychlejsie ak je to moc pomale...)
a potom si povedz chcem na kazdej strune zahrat c(a takto si povedz vsetky tony ked cvicis d, gis, e samozrejme nie v chromatickej stupnici za sebou )
a ides na kazdu dobu
8 prazec e struna
3 prazec a struna
10 prazec d struna
atd mozes ist aj o oktavu vyssie, mne to dost pomohlo :)
Zaznamenané

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
And you are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun.
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #84 kedy: 06. November , 2009, 07:04:50 »

satriani ma podla mna skvelu metodu ako sa naucit vsetky tony a tak dobre, ze ich clovek vyuzije v osiali improvizacie....
nastav si metronom na bpm 60 (alebo pomalsie ak nestihas, rychlejsie ak je to moc pomale...)
a potom si povedz chcem na kazdej strune zahrat c(a takto si povedz vsetky tony ked cvicis d, gis, e samozrejme nie v chromatickej stupnici za sebou )
a ides na kazdu dobu
8 prazec e struna
3 prazec a struna
10 prazec d struna
atd mozes ist aj o oktavu vyssie, mne to dost pomohlo :)

to by ma zabilo a nudilo, nie je lepšie sa naučiť radšej stupnice po polohách? alebo tony každej struny do dvanásteho pražca?
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
stary
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #85 kedy: 06. November , 2009, 08:04:34 »

to by ma zabilo a nudilo, nie je lepšie sa naučiť radšej stupnice po polohách? alebo tony každej struny do dvanásteho pražca?
ty mas iba 12 prazcovu gitaru? hmmmmm  Popiskujem si
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #86 kedy: 06. November , 2009, 08:16:06 »

ty mas iba 12 prazcovu gitaru? hmmmmm  Popiskujem si

naucis sa prvych dvanast a tych zvysnych dvanast je predsa to iste  Žmurk ak to tak u teba neni, dam ti cislo na neuszera nech ti to kukne a nastavi ti oktavy  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 06. November , 2009, 08:16:36 od kaolko » Zaznamenané

Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #87 kedy: 06. November , 2009, 10:05:05 »

Chapem ta :), jasne, mas pravdu, nemyslel som samozrejme intervaly medzi jednotlivymi tonmi stupnice.

Ja len kvoli tomu, aby to jeho nemylilo. Na zdravie!
Zaznamenané
Rotanimod
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 290


on a journey to become a musician...


« Odpoveď #88 kedy: 06. November , 2009, 14:16:47 »

to by ma zabilo a nudilo, nie je lepšie sa naučiť radšej stupnice po polohách? alebo tony každej struny do dvanásteho pražca?
nvm stupnice po polohach som sa ucil dovtedy, ale v rychlosti sa mi tazko hladal ten ktory ton na strune, po nejakom tyzdni cvicenia tohto som vedel cely krk spamati, ale tak to fungovalo u mna. Samozrejme, ze to nie je zrovna najvacsia zabava na svete  :) Pomer cas/vykon sa mi zdal ale dost dobry.
Zaznamenané

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
And you are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #89 kedy: 06. November , 2009, 14:20:19 »

podla mna sa netreba sprtat tony ako take ale inervaly.. lebo nahodou raz prejdes do ineho ladenia a mozes si to zopakovat a najblizsich 5 rokov sa budes venovat zas studiu hmanitka jak u pomocnych..  mne je tak jedno kde na gitare mam ton 'A' lebo na kazdej ho budem mat coskoro aj tak inde .. kebyze mam nastroje ladene: 7icka standardne, 6tke open D, a dalsia 6tka drop C tak si tu nepiseme asi najblizsich 20 rokov
« Posledná zmena: 06. November , 2009, 14:24:08 od kaolko » Zaznamenané

Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.