Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 21:54:13
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: STUPNICE  (Prečítané 100168 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #135 kedy: 08. November , 2010, 18:16:37 »

PLS mohol by ma niekto skontrolovat?

Nachadzam sa v stupnici Ddur. D,E,Fis,G,A,H,Cis,D.

Noty, intervaly... je spravne:
mala tercia F
mala septima C
velka tercia Fis

Huh! diky, nema ma kto skontrolovat :D
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #136 kedy: 08. November , 2010, 20:00:53 »

PLS mohol by ma niekto skontrolovat?

Nachadzam sa v stupnici Ddur. D,E,Fis,G,A,H,Cis,D.

Noty, intervaly... je spravne:
mala tercia F
mala septima C
velka tercia Fis

Huh! diky, nema ma kto skontrolovat :D

Jop.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #137 kedy: 08. November , 2010, 20:08:14 »

no neviem ale predsa v Ddure nie su tony C a F v ziadnom vztahu k danej stupnici nie? to uz predas potom neni Ddur
« Posledná zmena: 08. November , 2010, 20:08:33 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #138 kedy: 08. November , 2010, 20:11:52 »

D-E-Fis je velka tercia
E- Fis- G je mala tercia
Zaznamenané

RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #139 kedy: 09. November , 2010, 08:46:51 »

Islo mi ale o ten samotny interval toho tonu. Tak je to spravne potom. Dikes.
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #140 kedy: 08. Máj , 2011, 18:03:32 »

Prosim vas viete niekto konkretne vymenovat stupnice ktore sa najcastejsie vyuzivali aj vyuzivaju v jazzovej hudbe, bebop, dixie,swing? Neviem sa nejak v tom zorientovat
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #141 kedy: 08. Máj , 2011, 20:35:24 »

Prosim vas viete niekto konkretne vymenovat stupnice ktore sa najcastejsie vyuzivali aj vyuzivaju v jazzovej hudbe, bebop, dixie,swing? Neviem sa nejak v tom zorientovat
všetky...  Popiskujem si
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #142 kedy: 15. Máj , 2011, 01:11:39 »

Prosim vas viete niekto konkretne vymenovat stupnice ktore sa najcastejsie vyuzivali aj vyuzivaju v jazzovej hudbe, bebop, dixie,swing? Neviem sa nejak v tom zorientovat
Su len tri druhy stupnic ktore ti treba. Tak ako akordy su len tri ktore ti treba. Major,Minor a Dominant.
na zaciatok: ionska,dorska,mixolydicka
pre molovu toninu melodicka molova,mixo b13b9

potom neskor na dominaty:
alterovana,zmensena .... mozno celotonova
na dur lydicka

viac ti netreba. Dolezite je ale sa ucit jazyk,melodicke frazy,stahovat sola. Stupnice su fajn ale to je pasca,stupnica ti neda melodicke myslenie. Potom neskor ked to troska ceknes tak zistis ze ti staci par stupnic lebo mozes vzdy jednoducho mysliet. Napr ked chces hrat G alterovanu tak zistis ze je to mod Ab melodickej molovej takze v podstate hras Ab mol cez G7 a mas alterovany sound. Tazke nakoniec ti staci zopar stupniciek.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #143 kedy: 14. Júl , 2011, 10:42:09 »

...taka haluz...nahral som si nejaky podkladovy motyv a skusam don improvizovat...po case zistujem, ze tam nejak pasuje Hmol harmonicka molova, ale nejak mi tam nesedi v tejto stupnici ton D, co je akoze jeden z nosnych tonov tejto stupnice...pozrem ten podkladovy motyv a zistujem, ze obsahuje vsetky tony Hmol harmonickej molovej okrem tonu D....dobre teda, vypustam ten ton D z prstokladov Hmol harmonickej molovej a sedi to tam pekne...tak si teda hram a po case zistujem, ze ved v podstate hram v Cis mol Bluesovej molovej bez tonu Gis, ktory ked zahram, tak do podkladoveho motyvu pasuje. No a odtial je uz iba krok k Cis mol Dorskej, rozsirenim doterajsieho o ton Dis, ktory na povodny podkladovy motyv cuduj sa svete tiez pasuje a vlastne sa dostavam ku klasickemu prekrytiu stupnic Cis mol Bluesova molova s Cis mol Dorskou. Chel som tym povedat, ze by ma asi teoreticky nikdy nenapadlo, ze moze byt vazba medzi H mol harmonickou molovou a Cis bluesovou molovou a teraz ako sa na to tak pozeram tak v podstate ta Cis mol bluesova z tej H mol harmonickej molovej (teda vypustenim toho tonu D) mozno aj nejak vznika. Moze to tak nejak byt?
Zaznamenané

sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #144 kedy: 14. Júl , 2011, 11:28:21 »

...taka haluz...nahral som si nejaky podkladovy motyv a skusam don improvizovat...po case zistujem, ze tam nejak pasuje Hmol harmonicka molova, ale nejak mi tam nesedi v tejto stupnici ton D, co je akoze jeden z nosnych tonov tejto stupnice...pozrem ten podkladovy motyv a zistujem, ze obsahuje vsetky tony Hmol harmonickej molovej okrem tonu D....dobre teda, vypustam ten ton D z prstokladov Hmol harmonickej molovej a sedi to tam pekne...tak si teda hram a po case zistujem, ze ved v podstate hram v Cis mol Bluesovej molovej bez tonu Gis, ktory ked zahram, tak do podkladoveho motyvu pasuje. No a odtial je uz iba krok k Cis mol Dorskej, rozsirenim doterajsieho o ton Dis, ktory na povodny podkladovy motyv cuduj sa svete tiez pasuje a vlastne sa dostavam ku klasickemu prekrytiu stupnic Cis mol Bluesova molova s Cis mol Dorskou. Chel som tym povedat, ze by ma asi teoreticky nikdy nenapadlo, ze moze byt vazba medzi H mol harmonickou molovou a Cis bluesovou molovou a teraz ako sa na to tak pozeram tak v podstate ta Cis mol bluesova z tej H mol harmonickej molovej (teda vypustenim toho tonu D) mozno aj nejak vznika. Moze to tak nejak byt?

Aj ja si obcas lubim vypit Bavím sa skvele
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #145 kedy: 14. Júl , 2011, 12:55:23 »

Aj ja si obcas lubim vypit Bavím sa skvele

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele som to ani docitat nemohol Bavím sa skvele a motiv je s makkym i, hento vyzera strasne  Fuuha zíram
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #146 kedy: 14. Júl , 2011, 14:28:49 »

Neviem no... ja som nikdy neimprovizoval s tym, aby mi po hlave chodili tony stupnice a rozmyslal som, ci to tam ma byt/nema byt.

Proste pocujem, ci to sedi/nesedi. Konec. :)
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #147 kedy: 14. Júl , 2011, 14:35:19 »

Ja mám rád rozoberať hudbu takto matematicky, ale toto je už aj na mňa trocha moc, čo tým vlastne sleduješ proste keď to tam sedí tak to hraj, či?
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #148 kedy: 14. Júl , 2011, 15:07:02 »

...konkretne mi to je na nic iba ma to zaujima...ked to mam zjednodusit, tak takto: ked z H mol harmonickej molovej vypustim ton D, ktory je jednym z hlavnych tonov podielajucim sa na molovom charektere v danej tonine, ze aky charakter prebera takto okresana stupnica....a podla mna sa to zacne vzdialene podobat na Cis mol Bleusovu molovu...tot vsjo...
« Posledná zmena: 14. Júl , 2011, 15:25:57 od frakos » Zaznamenané

sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #149 kedy: 14. Júl , 2011, 15:35:29 »

Jeb na stupnice, pouzivaj srdiecko :)
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.