Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 03:20:25
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: STUPNICE  (Prečítané 100244 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #45 kedy: 27. Máj , 2004, 20:31:34 »

OBJAVIL SOM VELMI BRUTALNU STRANKU http://www.wholenote.com/ ani nebudem pisat co tam je. je tam uplne vsetko. je to po anglicky ,ale su tam tablatury a zvukove ukazky.
Zaznamenané
katarina
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 725


spanilá deva


« Odpoveď #46 kedy: 10. September , 2004, 15:10:34 »

paralelne akordy. Kazda dur tonina ma na jej siestom stupni paralelnu molovu, cize ma tie iste tony, len zacnes od ineho tonu( trochu polopatisticky povedane). Takze Fdur je paralelny s dmol(Fdur=fac, dmol= dfa; Cdur=ceg, amol=ace). Maju 2 spolocne tony. V podstate ked v durovom akorde nahradis jeho kvintu sextou, dostanes k nemu paralelny molovy akord, len v inom obrate(tzv.sextakord): ceG=>ceA(Cdur=>amol). Je to jednoduche.
Zaznamenané

Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #47 kedy: 20. September , 2004, 07:04:17 »

Cela pointa je len f tom,ze paralelne toniny maju rovnako vela predznamenani,takze maju v podstate rovnake tony.Preto ked si vsimnes polka pesniciek ma slohu a refren prave zacinajuce na tieti akordy.Ze napr sloha je z a molu a potom refren z c duru lebo sa to k sebe hodi.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #48 kedy: 15. Február , 2005, 23:50:24 »

kazda dur tonina ma na jej siestom stupni paralelnu molovu ma teda na stvrtom stupni aj paralelnu lydicku?
Zaznamenané

Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #49 kedy: 17. Február , 2005, 22:12:21 »

No hej tak nejak.A na druhom dorsku treto frygicku atd.
Zaznamenané

swyx
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 308



« Odpoveď #50 kedy: 22. Júl , 2007, 01:10:13 »

mam jednu otazku mozno trochu OT, ale aj tak mam doma ucebnicu rockova kytara od vitezslava stefla (inak rad by som pocul neaku konstruktivnu kritiku na nu pocul som iba chvalu a az taka dobra sa mi nezda) a je tam ze stupnica do "c-dur, a-blues, a-mi) potom su tam ukatane tzv "finty" kde sa zacina na dise, cize mimo klasickej c-durovej stupnice, moze to tam pasovat???"
Zaznamenané

------->>>Prechadzam na druhy ucet
Damian
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #51 kedy: 22. Júl , 2007, 01:18:13 »

z toho dis asi len chromaticky prejdeš na najbližší tón stupnice, čiže v tomto prípade na e, prípadne zlezieš na d.
Zaznamenané

swyx
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 308



« Odpoveď #52 kedy: 22. Júl , 2007, 07:59:32 »

je tam vytiahnutie o stvrt tonu a potom a z neaky dalsi ton
Zaznamenané

------->>>Prechadzam na druhy ucet
Damian
Zuzka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 542



« Odpoveď #53 kedy: 22. Júl , 2007, 09:52:49 »

Swyx, zevraj je to najlepsia kniha, co o tomto mozes dostat. Zhanam ju uz 2 mesiace a az vo stvrtok mi tetka v redute povedala, ze na slovensku ju uz nenajdem nikde.
Zaznamenané

Suit up! I'ts gonna be legendary.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #54 kedy: 22. Júl , 2007, 09:57:12 »

Swyx, zevraj je to najlepsia kniha, co o tomto mozes dostat. Zhanam ju uz 2 mesiace a az vo stvrtok mi tetka v redute povedala, ze na slovensku ju uz nenajdem nikde.
Objednaj si ju z Muzikusu.
Zaznamenané
Zuzka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 542



« Odpoveď #55 kedy: 22. Júl , 2007, 10:00:26 »

Objednaj si ju z Muzikusu.
Jo, presne to sa chystam urobit Žmurk
Zaznamenané

Suit up! I'ts gonna be legendary.
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #56 kedy: 22. Júl , 2007, 11:37:06 »

Ja to v ponuke Muzikusu sk neviem nájsť , odkiaľ to objednať?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #57 kedy: 22. Júl , 2007, 12:11:39 »

Ja to v ponuke Muzikusu sk neviem nájsť , odkiaľ to objednať?

muzikus cz
Zaznamenané

swyx
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 308



« Odpoveď #58 kedy: 22. Júl , 2007, 12:52:38 »

Swyx, zevraj je to najlepsia kniha, co o tomto mozes dostat. Zhanam ju uz 2 mesiace a az vo stvrtok mi tetka v redute povedala, ze na slovensku ju uz nenajdem nikde.

nie som si isty ci je az taka dobra snad sa najdu lepsie:
prvych 20 stranok je o aparatoch, gitarach... (to je take tliachanie od nicoho k nicomu; osobne som sa dozvedel ovela viac tady na fore za 2 dni)
druha cast zaklady improvizacie je: naladenie, natiahnutie strun...., potom nasleduje vlastne pentatonika na Ami, Cdur, ale nikde neni napisana ze je to pentatonika (vlastne podla mna najlepsia cast knihy pokial nevies pentatoniku, ale texty k tomu su napisane dost divne na moj vkus, taka snaha o jednoduchost ale viac moc mi to nedalo) a potom nasleduju finty ktore som riesil tady je to rozne natahovania, slide hameringy (kto si vies urobit aj sama ked uz mas neaky zaklad), a nakoniec cez 30 stran akordov, ktore su vsade na internete (cize zbytocne plytvanie),
teraz by som si uz dvakrat rozmyslel ci su ju kupim, ved stala okolo 400sk, mohla to byt dobra kniha keby ju napisal radsej trocha zlozitejsie, ale presnejsie a  obsirnejsie, alebo lepsie, no dost by ma zaujimalo co sa riesi v dvojke a trojke
Zaznamenané

------->>>Prechadzam na druhy ucet
Damian
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #59 kedy: 22. Júl , 2007, 13:23:56 »

Nebol som si istý, či som ju už nevidel, ale podľa tohoto popisu myslím, že hej. A je to zbytočnosť aj podľa mňa. Tu na fóre sú témy o stupniciach, intervaloch, akordoch a inom, ak aj nie sú úplne podrobne rozpísané, sú tam linky na iné stránky.

Ak už podrobnú školu o gitarovej teórii a harmónii, tak od Andršta. Žmurk
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.