Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 20:17:10
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dodo Duban - Radost zo života, 9.10.2008(stvrtok) 21:05, STV1  (Prečítané 11031 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« kedy: 07. Október , 2008, 00:59:16 »

Vo stvrtok odvysiela STV rekonstrukcny portret Doda Dubana, ktory nakrutila reziserka Katarina Uhrová.

Životom Doda Dubána bola hudba. Založil skupinu Money Factor, neskôr hrával v legendárnej Tublatanke, zažil obdobia slávy a nemal núdzu o priaznivcov. Známym sa stal vďaka veľkému hitu Vráť trochu lásky medzi nás. Túžil po vypredaných sálach a svetových koncertných pódiách, mnohé z jeho snov však ostali nesplnené. Ako tridsaťosemročný šokoval fanúšikov, spoluhráčov a blízkych nečakaným odchodom.

O živote a snoch rockera s citlivou dušou rozprávajú spoluhráči z kapiel Károly Radvanszky, Maťo Ďurinda a Juraj Topor, bývalá partnerka Jana Šomošiová, kamarátka Terézia Boshard, riaditeľka hudobného vydavateľstva Jela Kersenbaum a fanúšička Miriam Bíliková.
(zdroj)
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 07. Október , 2008, 06:34:00 »

zaujimava spomienka, ale pochybujem ze to bude velmy presny reportaz bohuzial. Aj tak si to pozerem.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #2 kedy: 07. Október , 2008, 06:46:12 »

Kua Ty si poznal Doda ?
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 07. Október , 2008, 06:50:38 »

Ano. spolupracovali sme 3 dlhy roky, bol moj najlepsi kamerat. Velmi mi chyba, nadherny clovek.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #4 kedy: 07. Október , 2008, 07:49:23 »

ja som sa s nim celkom dobre poznal ako ste spolupracovali tri roky kedy?Huh!
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #5 kedy: 07. Október , 2008, 08:04:47 »

......ja som ho nepoznal........ale je ho kua škoda.......dík za info, určite pozriem........
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #6 kedy: 07. Október , 2008, 08:21:15 »

Tá spolupráca by ma zaujímala tiež. 
« Posledná zmena: 07. Október , 2008, 08:23:01 od RobG » Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 07. Október , 2008, 08:57:59 »

Nova platna Money factor mala byt len v anglictine. (su dema na albume "svadba certov - spomienka na Doda). Bohuzial zomrel prave ked sme zacali robit vokali, tak existuju len instrumentalky. Aranzmani boli robeni tak, ze nikto ani netusil ze ide o slovak rock, Dodo mal taky Dobry prizvuk, vyraz a feel (asi tym ze mal aj madarsky korene) a prizvuk si zvolil uz davno a na to pracoval intensivne. Chcel prizvuk ako Coverdale, co ma potesil - nie len ze mam rovnaky prizvuk, ale DC je dokonca z nase dedine!
 Velmy by ma potesil keby som aspon raz mohol odspievat tie 18 pesniciek co sme spolu robili aspon raz na Dodofest (sme v kontakte s chalanmi z MF pravidelne), ale bohuzial z moje strany som to este nestihol, to by bolo tak emotivne pre mna ze by som sa zrutil.
 Posledne 8 messiacov sa prestahoval ku mne doma, kde sme robili non stop. Mal velky plany, obrovsky talent, a empatiu ako nikto ini.
 
Asi pred rokom som rokoval s jednou firmou, ze by som dokoncil platnu s slovenskymi spevakmi, ale nie ako G8 (okrem mata nepoznal ani jeden z nich), ale to je velmy narocny projekt, a neviem ci to nie je lepsie to nechat tak.

J.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #8 kedy: 07. Október , 2008, 09:06:33 »

 ha ha ha ha ha ha...na krste G8 som hral s kapelou after Party po Money Factor v Bastione, kde si bol ?  nebol si medzi pozvanými ? Boli tam všetci Dodovi blízky spolupracovníci.....
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 07. Október , 2008, 09:20:22 »

doda do tublatanky som dotiahol este ja... skoda ho...
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #10 kedy: 07. Október , 2008, 09:21:18 »

Nedotiahol ho tam jaywalker ?  ha ha ha ha ha ha Na zdravie!
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #11 kedy: 07. Október , 2008, 09:47:20 »

Dufam ze sa v tom dokumente objavi aj Kincek  Bleee
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #12 kedy: 07. Október , 2008, 10:07:37 »

Nova platna Money factor mala byt len v anglictine. (su dema na albume "svadba certov - spomienka na Doda). Bohuzial zomrel prave ked sme zacali robit vokali, tak existuju len instrumentalky. Aranzmani boli robeni tak, ze nikto ani netusil ze ide o slovak rock, Dodo mal taky Dobry prizvuk, vyraz a feel (asi tym ze mal aj madarsky korene) a prizvuk si zvolil uz davno a na to pracoval intensivne. Chcel prizvuk ako Coverdale, co ma potesil - nie len ze mam rovnaky prizvuk, ale DC je dokonca z nase dedine!
 Velmy by ma potesil keby som aspon raz mohol odspievat tie 18 pesniciek co sme spolu robili aspon raz na Dodofest (sme v kontakte s chalanmi z MF pravidelne), ale bohuzial z moje strany som to este nestihol, to by bolo tak emotivne pre mna ze by som sa zrutil.
 Posledne 8 messiacov sa prestahoval ku mne doma, kde sme robili non stop. Mal velky plany, obrovsky talent, a empatiu ako nikto ini.
 
Asi pred rokom som rokoval s jednou firmou, ze by som dokoncil platnu s slovenskymi spevakmi, ale nie ako G8 (okrem mata nepoznal ani jeden z nich), ale to je velmy narocny projekt, a neviem ci to nie je lepsie to nechat tak.

J.

ty si normalny Forest Gump Bavím sa skvele
nemaš firmu s jablkami??? apple macintosh??? Bavím sa skvele Bavím sa skvele
tatko je Kent Amstrong a mama madame Curie
« Posledná zmena: 07. Október , 2008, 10:10:23 od joe » Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #13 kedy: 07. Október , 2008, 10:13:30 »

..a stríco je David Coverdale z tej istej dediny..či vlastne sesternicin švagor...
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #14 kedy: 07. Október , 2008, 10:15:25 »

tan jaywalkerov pribeh je jasny dokaz ze ten co nieco robi nikdy nebude nic mat. vydavatelstvo pred smrtou ho poslalo do p. a po smrti mu to s radostou vydali. showbiznis je svina. predava len smrt candle in the wind.
jaywalker zil si s nim pod jednou strechou a nevsimol si ze mu nieco je ? alebo bol uplne ok ? nepretazil si ho moc ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #15 kedy: 07. Október , 2008, 10:25:21 »

teraz budu trieskat kraviny okolo neho aby nahodou neurazili niekoho kto je na druhej strane Stix..
všetci ho poznali a bol užasny , kde boli ty všetci ked mal depky?Huh!?
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #16 kedy: 07. Október , 2008, 10:33:49 »

joe kua fix nemozem byt vsade, seco maju depky, sem tam nejaky muzikant zapalchti, osud je osud, rocknroll nema veru zlate dno sem tam Na zdravie! Zdravíčko
ked mam depky dam si 12piv a marllborky a je po depkach a to mam každy den depky" až sa na ne tešim
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #17 kedy: 07. Október , 2008, 10:34:26 »

to tu spochybnujete co napisal jaywalker, ci som nieco nepochopil?
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 07. Október , 2008, 10:59:08 »

tan jaywalkerov pribeh je jasny dokaz ze ten co nieco robi nikdy nebude nic mat. vydavatelstvo pred smrtou ho poslalo do p. a po smrti mu to s radostou vydali. showbiznis je svina. predava len smrt candle in the wind.
jaywalker zil si s nim pod jednou strechou a nevsimol si ze mu nieco je ? alebo bol uplne ok ? nepretazil si ho moc ?

vsetci sme vedeli ze mu nieco je, snazili sme, nie len ja, ale dalsi clenovia fora, asi vsetci ktory ho poznali.
Nechem o tom hovorit dalej, ked pride cas budem o tom hovorit, myslim ze je to lepsie hovorit o tom co mal najradsie. Hudba. Bol fantasticky spevak a dobry clovek, je to skoda ze uz nie je medzi nami.
 Pokec o tom co robil alebo nerobil vydavatelstvo su zbztocne naozaj.
 Uvidime co bude vo reportaze, sam neviem - odmietol som spolupracovat, ako aj pred rokmi ked zomrel. Niektory veci su prilis osobne.
« Posledná zmena: 07. Október , 2008, 10:59:53 od jaywalker » Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #19 kedy: 07. Október , 2008, 11:09:59 »

ja si pamatam ine story okolo neho inych kamošov" a kolegov ktorí hovorili ine veci tak som zvedavy o čom to bude?? či niekto povie skutočne aky mal nanho nazor,nie raz som počul od jeho užasnych kolegov že je zakomlexovany, zavistlivy nevie spievat atd som zvedavy či sa k tomu niekto prizna alebo o mrtvych len v dobrom?? nik mu nechcel vydat veci a zrazu by ho aj vykopali z hrobu a vratili život dali druhu šancu
« Posledná zmena: 07. Október , 2008, 11:12:03 od joe » Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #20 kedy: 07. Október , 2008, 11:11:45 »

ja si pamatam ine story okolo neho inych kamošov" a kolegov ktorí hovorili ine veci tak som zvedavy o čom to bude?? či niekto povie skutočne aky mal nanho nazor,nie raz som počul od jeho užasnych kolego že je zakomlexovany, zavistlivy nevie spievat atd som zvedavy či sa k tomu niekto prizna alebo o mrtvych len v dobrom??

ti co vedia ako bolo za tymi televizia nepride.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 07. Október , 2008, 11:15:17 »

ti co vedia ako bolo za tymi televizia nepride.

Presne tak.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #22 kedy: 08. Október , 2008, 20:20:45 »

to tu spochybnujete co napisal jaywalker, ci som nieco nepochopil?

ja tiez kukam, ze co  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 08. Október , 2008, 22:11:28 »

Nedotiahol ho tam jaywalker ?  ha ha ha ha ha ha Na zdravie!

Nerozumiem, prečo si z neho robíte srandu..   Bleee

Viem, že chcel robiť dosku v angličtine. Vedel zaspievať ako Coverdale, aj bol jeho najobľúbenejší spevák, len mi vadil jeho maďarský prízvuk. Je to počuť aj na tej jednej skladbe, ku ktorej mal klip..
Tiež sme mali s Dodom celkom kamarátsky vzťah, posedeli sme na káve a pokecali, čo nové vždy, keď sme sa stretli. Aj bol párkrát na našich koncertoch. Fajn chalanisko.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 11. Október , 2008, 12:48:35 »

No čo ľudia, pozerali ste niekto ten dokument  Huh!

Nemal som tú časť, tak som zvedavý na vaše reakcie. Žmurk
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 11. Október , 2008, 13:08:24 »

Ja som to tiež nepozeral.Nie je to niekde v archive?
Zaznamenané
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #26 kedy: 24. Október , 2008, 14:06:56 »

ja som to pozeral, bez toho ze by som o tom ci tejto teme vedel. nahoda. bolo to kratke , do polhodinky ale celkom obazne. tiez fajcil vela cigariet posledne dva roky zivota no nepomahalo to, ako jednemu z vas co tu pisal o depkach.
v dokumente bolo ze vydali dva jeho solo albumy (este kym zil) a prave to ze sa jeho albumy vobec nepredavali bolo pre neho velmi depresivne. Prvy jeho album sa predaval minimalne a druhy takmer vobec z coho mal depky. netvrdim ze len z toho ale jeden z hlavnych faktorov bol aj tento.  pocul som od jedneho znameho ze to bolo koli priatelke s ktorou sa rozisiel, no to bolo este s dlhsim odstupom pred smrtou takze to nebolo asi to hlavne.
v dokumente povedali ze dodo sa vyjadril ze "rod steward zacal velku karieru ked mal 38, tak mam este dva roky."
samovrazdu spachal ked mal 38 tak ma napadlo ci to s tym nesuviselo. vnutorne zivotne predsavzatie.
paradoxne ked bol v amerike a stretol vplyvneho cloveka ktory by mu vedel v amerike pomoct s hudbou, priatelka mu poradila aby mu zahral, zaspieval, ukazal cd, na co reagoval ze teraz nie.   nuz skoda, ved sa mu celkom darilo, vselico dokazal a ako vravel mato, do tublatanky priniesol usmev na podiach co dovtedy nebolo, lebo rokeri sa skor mracili a hnevali v ramci image.  je to skoda ze taki dobri, citlivi, veseli ludia prepadnu svojim trapeniam az tak ze sa zabiju. neni vsetko dobre a idealne na svete ale treba vydrzat, zle preboliet, najst odpovede, cestu, nie peklo.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #27 kedy: 24. Október , 2008, 14:11:14 »

nema stv archiv na webe neni to tam niekde k pozretiu ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.103 sekund, 22 otázok.