Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 01:48:45
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aka 4x12 bedna k Mesa boogie caliber 50+  (Prečítané 27511 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #120 kedy: 19. Október , 2010, 22:55:48 »

Fuuha.. no nespomeniem si, ale skusim. Od marshallu vsetky mozne dostupne druhy, Mesa taktiez od Recto po Stiletto, taktiez Bogner, Fender, Engl, Framus, ... neviem, nechce sa mi teraz spominat. :) Ale bolo toho vela.  Nechajte ma vydýchať

kks.. jak na vysluchu.. Ty si co skusal ? Nech mam aj ja prehlad, prosim ta.  Zdravíčko

A aky Bogner si skusal ? Lebo ja som hral okrem cubeov a 4x10 na vsetkych bogneroch a podla mna uz 212 oversize dava dole tie orange bedne voicingom aj feelom nazivo, ale to je samozrejme vec vkusu - no vobec nemam pocit, ze by orange boli nejake nejlepsie bende pod slnkom, taky Bogner ta dava s prehladom dolu, sorry  No hanbím sa..

A takisto VHT caby su tiez velmi vychytene bedne v tej "boutique" komunite, hlavne na tvrdu muziku a teda tie si asi neskusal, tak by som sa snazil vyvarovat hlasok a la najlepsia bedna atd, ja len na to narazam, nic ine. nechcem ta hnevat, len treba striedmo s tym vyjadrovanim (ale to co som povedal o strofu vyssie, za tym si stojim :) )

A napr mne sa este Mesa 412 paci ovela viac ako Orange, to zas napr ty nemas rad. je to o vkuse aj ked objektivne, malo co hra ta univerzalne dobre ako Mesa boxy, to je proste rokovy top popri inych firmach
« Posledná zmena: 19. Október , 2010, 23:00:33 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #121 kedy: 19. Október , 2010, 23:01:10 »

A aky Bogner si skusal ? Lebo ja som hral okrem cubeov a 4x10 na vsetkych bogneroch a podla mna uz 212 oversize dava dole tie orange bedne voicingom aj feelom nazivo, ale to je samozrejme vec vkusu - no vobec nemam pocit, ze by orange boli nejake nejlepsie bende pod slnkom, taky Bogner ta dava s prehladom dolu, sorry  No hanbím sa..

A takisto VHT caby su tiez velmi vychytene bedne v tej "boutique" komunite, hlavne na tvrdu muziku a teda tie si asi neskusal, tak by som sa snazil vyvarovat hlasok a la najlepsia bedna atd, ja len na to narazam, nic ine. nechcem ta hnevat, len treba striedmo s tym vyjadrovanim (ale to co som povedal o strofu vyssie, za tym si stojim :) )

A napr mne sa este Mesa 412 paci ovela viac ako Orange, to zas napr ty nemas rad. je to o vkuse aj ked objektivne, malo co hra ta univerzalne dobre ako Mesa boxy, to je proste rokovy top popri inych firmach
Cize je to vec vkusu.  Žmurk Mne sa najviac pacil Orange a je to pre mna najlepsi box, kvoli krasnym stredom.  Na zdravie!

A este sa mi paci misova bugera spolu s prelepenymi boxami Marshall MG.
« Posledná zmena: 19. Október , 2010, 23:01:57 od Branko » Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #122 kedy: 19. Október , 2010, 23:02:37 »

Cize je to vec vkusu.  Žmurk Mne sa najviac pacil Orange a je to pre mna najlepsi box, kvoli krasnym stredom.  Na zdravie!

ja osobne moc stredy nemusim. ked som bol maly, vyrazil som si zuby a vzdy v stredu sme chodili na stomatochirurgiu revidovat to a podobne chutovky  Bleee
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #123 kedy: 19. Október , 2010, 23:05:08 »

A este sa mi paci misova bugera spolu s prelepenymi boxami Marshall MG.

tak, ale miso mal dohodnuty endorse s Freyette, ale nedohodli sa, tak si povedal, ze ich moze jebat; ze im nebude robit reklamu zadara, zas mudro.
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #124 kedy: 19. Október , 2010, 23:28:09 »

wait..  ja musim povedat ze ten orange hra ppci teda so vsetkym co som zatial pocul.. a viem presne cim to je

- vacsina V30tkovych reprakov znie dost navyskovane a ma take to typicke zrno, no orange zneje skor takym 'darker'charakterom.. to znamena ze aj na vacsine zosikov ktore hraju v kombinacii s inymi boxami horsie zneje ten orange pomerne dobre.. preto vacsinou ked sa postavi vedla seba co ja viem 5 reprakov s V30 roznych znaciek hra orange najprijemnejsie na ucho
..on tak nejak zjemnuje tu ostrost a dodava tomu zvuku skor taky mid/bass growl nez nejake ujacane vysky..
cize by som povedal ze - vela ampov si nerozumie s vlekym mnozstvom boxov.. a vela boxov nesedi moc dobre pod vacsinou zosikov a je to velakrat o nahodnom matchnuti celkovej zostavy gitara-nastavenie-amp-box, ale ten orange hra pomerne dost univerzalne a preto zneje prakticky dobre s takmer vstkym.. mozno nebude hrat az tak dobre s takym tym 'dark' znejucim ampom lebo tam by to mzno bolo uz kapanek ubucane
« Posledná zmena: 19. Október , 2010, 23:29:37 od kaolko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #125 kedy: 19. Október , 2010, 23:30:28 »

wait..  ja musim povedat ze ten orange hra ppci teda so vsetkym co som zatial pocul.. a viem presne cim to je

- vacsina V30tkovych reprakov znie dost navyskovane a ma take to typicke zrno, no orange zneje skor takym 'darker'charakterom.. to znamena ze aj na vacsine zosikov ktore hraju v kombinacii s inymi boxami horsie zneje ten orange pomerne dobre.. on tak nejak zjemnuje tu ostrost a dodava tomu zvuku skor taky mid/bass growl nez nejake ujacane vysky..
cize by som povedal ze - vela ampov si nerozumie s vlekym mnozstvom boxov.. a vela boxov nesedi moc dobre pod vacsinou zosikov a je to velakrat o nahodnom matchnuti celkovej zostavy gitara-nastavenie-amp-box, ale ten orange hra pomerne dost univerzalne a preto zneje prakticky dobre s takmer vstkym.. mozno nebude hrat az tak dobre s takym tym 'dark' znejucim ampom lebo tam by to mzno bolo uz kapanek ubucane
Dobre, ze si spomenul tie V30, lebo opat mi neda napisat, ze Dual MNE osobne znie najlepsie s Orange boxom. Ostatok je rezavy (mesa recto), upistany (marshall V30), prevyskovany (Marshall V30, mesa) a hlavne nekonkretny v basoch (mesa recto).
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #126 kedy: 19. Október , 2010, 23:30:57 »

a myslis ze preto nebolo ondra v sobotu pocut?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #127 kedy: 19. Október , 2010, 23:31:00 »

dokonca dual recto sa mi u chalanov v r2d skusobni pacilo odost viac s orangeom nez s recto boxom.. ale to len tak.. ono to dost zasadne dokaze pozmenit charakter zosika co moze mat za nasladeok to ze - ak niekto nema rad charakter recta, tak sa mu moze pacit ako zneje s orange boxom..
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #128 kedy: 19. Október , 2010, 23:31:55 »

a myslis ze preto nebolo ondra v sobotu pocut?  Bavím sa skvele

ty vole ale sak ani teba nebolo .. a ani ondreeho.. a nebude to boxom.. lebo ondreeho naprikald byvalo pocut dost dobre ked tam mal ten Hot hore Žmurk
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #129 kedy: 19. Október , 2010, 23:32:22 »

a hlavne nekonkretny v basoch (mesa recto)

brano sorry, ale s touto hlaskou vyhravas titul blbecek mesiaca  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #130 kedy: 19. Október , 2010, 23:32:43 »

ty vole ale sak ani teba nebolo .. a ani ondreeho.. a nebude to boxom.. lebo ondreeho naprikald byvalo pocut dost dobre ked tam mal ten Hot hore Žmurk

vsak ja sa smejem ty fas  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #131 kedy: 19. Október , 2010, 23:34:18 »

brano sorry, ale s touto hlaskou vyhravas titul blbecek mesiaca  Bavím sa skvele
Som za vodou kámo  Bavím sa skvele Recto box ma s Dualom fakt nie pevne basy a je mi jedno, co si o tom myslis.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #132 kedy: 19. Október , 2010, 23:36:00 »

Som za vodou kámo  Bavím sa skvele Recto box ma s Dualom fakt nie pevne basy a je mi jedno, co si o tom myslis.  Bavím sa skvele

mas pravdu, je jedno co si o tom ja myslim. fakt je taky ze je to hovadina najvacsieho zrna  :)
Zaznamenané

stoka!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #133 kedy: 19. Október , 2010, 23:38:15 »

moj nazor je ze -

-recto box sa mi nepaci ako hra v skusobni, pre mna ma vo zvuku nieco s cim moje usi maju zasadny problem a to taky mierne gumeny sound v basoch a trhavy zvuk vo vyskach ako ked nafuka clovek balon a trie ho rukou.. no ked sa nasnima na live mikrakom tak je to popici a neviem ci poznam lepsi zvuk pre metalovu kapelu :)
-orange znie lepsie a prijemnejsie na posluch, no nema az taky cut, cize predpokladam ze to treba potom na live nejak vykompenzovat ked tak
- co som mal 2X12 s C90 3/4 back tak bola popici..
- kettnery sa mi nepacia vobec ako hraju s V30
- randall XL cabs sa mi velmi paci s V30
- VHT netusim, viem ze to hra, ale nikdy som si na to nevedel spravit nejaky nazor ze kam to zaradit
- Behringer s jensenmi co som pocul tak som bol prekvapeny ze hra velmi dobre, super vec za par korun
- framus dragon box sa mi velmi pacil
- framus cobra sa mi nepacil

Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #134 kedy: 19. Október , 2010, 23:38:24 »

mas pravdu, je jedno co si o tom ja myslim. fakt je taky ze je to hovadina najvacsieho zrna  :)
Fakt je ten, ze ja aj ty mame svoju pravdu.  Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.085 sekund, 22 otázok.