Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 23:46:41
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Moj Mars HALL :)  (Prečítané 20189 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #30 kedy: 17. Október , 2008, 11:21:32 »

to uzasne logo Mars hall je napisane vytlacenou zubnou pastou tusim  Beeee

Ak by som to robil ja, tak by som si dal zalezat na tom.
Hoci, ako som uz pisal vyssie, nikdy by som sa nepustil do homemade. Nemam nejak vztah k tomu, hoci sa mi to paci. Mam kopec inych aparatov na hranie.
 Na zdravie!

A nakoniec moze to hrat pekne. Je to stare, je to pravda a robene neviem kedy... Kamos na to hral dlhu dobu s krabickami. Chcem to dat dokopy cisto zo zvedavosti, ako to bude hrat. Dost ma to zaujima. Urcite sa to da poskladat tak, aby to hralo aj bez nejakeho hlbsieho zasahu. Ako som spominal : hralo to dovtedy pokial tam nevyhoreli patice a lampy. Mozno je niekde zvysene napatie... alebo ja fakt neviem co. Lebo to musela byt fakt supa, ked roztavila patice. Bavím sa skvele Bavím sa skvele
 Na zdravie!
« Posledná zmena: 17. Október , 2008, 11:25:20 od Branko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #31 kedy: 17. Október , 2008, 11:25:59 »

vyzera to ako z medovniku... ta mars(c)hall cukrova poleva je mega dobra!
Zaznamenané

Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #32 kedy: 17. Október , 2008, 11:31:44 »

Možno pospájal unikát ktorý v tom čase nemal kto ocenit.Len aby marshall este na kolenách o licenciu neprosil  :)
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #33 kedy: 07. Október , 2018, 00:19:10 »

Este par dni zostava, aby tato tema nadobudla desatrocnicu.  ha ha ha Na zdravie!

Trvalo to veru dlho, kym sa tato hlavicka dostala naspat ku mne. Precestovala doslova cez tisic km po Slovensku, aby si overila, ze malokomu sa chce ozivit stary crep. :)

Uspesne prebudenie malo velmi pozitivne vysledky, stacilo par miniaturnych oprav a po cca 10 - 15 rokoch znova zacala ludit celkom vabive tony. Posudte sami:

https://soundcloud.com/brandon-kociov/diy-amp

Nahravka stylu, "ze daj nieco len tak". Hra to velmi pekne, klasicky Marshalloid.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #34 kedy: 08. Október , 2018, 07:14:06 »

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele dočkalo si ťa to  Zdravíčko parádny zvuk
Zaznamenané

stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #35 kedy: 14. November , 2018, 01:29:16 »

Nazdar, na dialku ti s tymi spagetami asi nikto neporadi. Ani neviem, aky Marshall, resp. akeho Marshalla klon by to mal byt. Vyzera to skor na nieco vlastne z prelomu 60. a 70. rokov alebo zo 70. rokov. Tipujem, ze koncak je 100W (4xEL34). Ale ziadny 100W dvojdierovy Marshall so siedmymi potakmi mi nenapada. Ak by si to chcel ozivit, tak by ta stalo strasne vela usilia iba zistit, ako to fungovalo. Ja by som to asi cele vykuchal a pouzil len trafaky a tlmivku ak su dobre a poskladal nejaku plexinu. Tie suciastky vyzeraju byt za zenitom, nespoliehal by som sa na ne.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #36 kedy: 14. November , 2018, 09:34:39 »

Nazdar, na dialku ti s tymi spagetami asi nikto neporadi. Ani neviem, aky Marshall, resp. akeho Marshalla klon by to mal byt. Vyzera to skor na nieco vlastne z prelomu 60. a 70. rokov alebo zo 70. rokov. Tipujem, ze koncak je 100W (4xEL34). Ale ziadny 100W dvojdierovy Marshall so siedmymi potakmi mi nenapada. Ak by si to chcel ozivit, tak by ta stalo strasne vela usilia iba zistit, ako to fungovalo. Ja by som to asi cele vykuchal a pouzil len trafaky a tlmivku ak su dobre a poskladal nejaku plexinu. Tie suciastky vyzeraju byt za zenitom, nespoliehal by som sa na ne.

Neviem ako dobre si cital tuto staru temu, ale zosik uz funguje, stacilo vymenit paticu a par kablikov pripajkovat na svoje miesto. :) Asi 15 minut roboty, cize ziadne strasne velke usilie, ani nic podobne. Skor chcenie a radost sa sprtat.

Btw, cele to uz je vykuchane, prave vcera som tomu spravil krabicu, cakam na nove sasi a neskor odprezentujem tuto, pre mna novinku, na ktoru sa celkom tesim.  Na zdravie!

Zaznamenané

stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #37 kedy: 14. November , 2018, 09:52:21 »

no musim sa priznat, ze velmi pozorne nie No hanbím sa.. cital som to v noci na mobile a asi 5x som pritom zaspal Bavím sa skvele

tak klobuk dole, ze si to rozbehal a drzim palce na odprezentovani! bude to verejne?

a co to je teda za amp? napis pls nieco o tom, dik.
Zaznamenané
stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #38 kedy: 14. November , 2018, 09:56:39 »

wow, paradny zvuk!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #39 kedy: 14. November , 2018, 12:13:09 »

...
a co to je teda za amp? napis pls nieco o tom, dik.
Kopia plexiny zrejme, ma to "basovy" a "vyskovy" vstup, ktory sa zial neda prepojit.  Bavím sa skvele Ale ako pisem, tento zosik je minulost, pouzitelny bol akurat tak v skusobni na zabavu.

Neskor, az bude zosik hotovy, dam fotky + maly report.
Zaznamenané

stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #40 kedy: 14. November , 2018, 13:02:54 »

a naco bol ten siedmy potak?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #41 kedy: 14. November , 2018, 13:13:11 »

a naco bol ten siedmy potak?
Master, vol1, vol2, bass, middle, treble, presence.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #42 kedy: 14. November , 2018, 15:26:44 »

Master, vol1, vol2, bass, middle, treble, presence.
Tie vol 1 a 2 sú vedľa seba (Plexi), alebo za sebou (800)?

Ale ináč za taký bordel, aký je vnútri by som sa hanbil, tak by nemal vyzerať ani prototyp na 1 použitie. Dúfam, že to nevezmeš na koncertnú šnúru ako jediný zosík... ?§!.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #43 kedy: 15. November , 2018, 08:57:52 »

Tie vol 1 a 2 sú vedľa seba (Plexi), alebo za sebou (800)?

Ale ináč za taký bordel, aký je vnútri by som sa hanbil, tak by nemal vyzerať ani prototyp na 1 použitie. Dúfam, že to nevezmeš na koncertnú šnúru ako jediný zosík... ?§!.
Vol 1 bol pre vstup 1 a vol 2 pre vstup 2.

Co furt riesite bordel vo vnutri?  Bavím sa skvele Hrat to hralo, to je zaklad, jasne, ze s tym nejdem hrat turne a hlavne tato hlava bola vyrabana mozno pred 30+ rokmi, vtedy chlapec, co to staval ani netusil o nejakom internom dizajne.  Na zdravie!
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #44 kedy: 16. November , 2018, 20:38:55 »

A poznas toho chlapuka co to staval ? Bol to niekto z vaseho konca? Pytam sa preto , lebo ten rukopis mi pripomina jedneho tvoritela z nasich koncin ktory tiez vyrabal podobne vypadajuce hnojisko...tak ale za husaka bol problem zohnat aj normalne lankove kabliky  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.