Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 09:09:07
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kúpa lepšej veže  (Prečítané 8767 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« kedy: 27. Október , 2008, 12:09:58 »

Rád by som si kúpil nejaké to domáce stereo, len v tom príliš nemám prehľad. Veže postavené z komponentov akoby už patrili do minulosti, všade vidím iba mini systémy. Je v tom rozdiel? Teda čo sa týka kvality posluchu. Nepasiem zrovna po Hi-Ende, ale nechcem úplný low-end z Tesca. Kedysi som počul aj také, že meniče na 4-5 CD sú síce pekná vec, ale je to vlastne shit, ktorý sa často kazí. Tak ako je to audiofili? Oplatí sa zainvestovať do zostavy z dobrých komponentov? (Zosík, repro, CD, rádio, možno gramec), alebo tie minisystémy z Nayu úplne v pohode stačia a rozmýšľam nad nezmyslami? Aké máte zostavy doma?
Zaznamenané

yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #1 kedy: 27. Október , 2008, 12:14:57 »

No to je asi taká otázka  ako  "sú lepšie multiefekty alebo samostané krabičky" Žmurk . Drahšia veža nebude hrať zle.  Akurát je to integrované riešenie a ťažko tam niečo v budúcnosti vylepšiť/vymeniť. Na druhej strane vežu o par rokov šupneš niekam na chatu a kúpiš novú lepšiu.

Ja som svojho času tolko vyberal vežu až som skončil pri skladačke so samostatných komponentov :) .
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #2 kedy: 27. Október , 2008, 12:19:06 »

Sedíš doma a počúvaš hudbu ? ja to stíham len v aute...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 27. Október , 2008, 12:19:25 »

ja by som mozno skor uvazoval nad kupou nejakej poriadnej zvukovky, ktoru vyuzijes mozno aj pri pachani nejakych nahravok, nejakych lepsich bedni. s nastupom PC a dnes, ked su niekolko sto GB disky takmer za facku a mozno na disku uchovavat komplet CD v povodnom formate, pripadne konvertovat do flac alebo kvalitnej MP3 a nemusim pri tom pocitat volne megabajty, pre mna veza nejako straca zmysel (ale to je len moj sposob uvazovania)  Na zdravie!
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 27. Október , 2008, 12:27:56 »

RobG - moc času na to nemám, ale zistil som, že keď si chcem niečo vypočuť, tak proste mám iba PC. Môj starý CD/kazeťák jednoducho odchádza.

Ostatní - nepýtal som sa na zvukovku, ani na dátovú kompresiu. Pýtal som sa na čosi, na čom si fyzicky môžem pustiť CD, vypočuť rádio, alebo platňu a bude to slušne hrať. Keď mám chuť pustiť si niečo, čo mám na mp3, zapnem PC. Už sa mi pár razy stalo, že som si chcel pustiť CD a nechcelo sa mi päť minút bootovať počítač. Navyše mám aj zopár platní, a tie si teraz fakt nemám na čom pustiť. Nie, že by som bol na nich závislý, tie isté tituly mám aj na mp3, ale občas si pustiť LP, už len pre ten pocit... Beeee

Jednoducho si chcem obstarať slušné domáce stereo, tak skúste niečo v týchto vodách.
Zaznamenané

yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #5 kedy: 27. Október , 2008, 12:29:48 »

Jop, to je tiež veľmi zaujímavá možnosť takúto nejakú súpravičku  :) :

http://www.m-audio.com/products/en_us/Audiophile2496.html
http://www.hej.sk/audio-video/obchod/705915/jamo/jamo-s-602/
http://www.hej.sk/audio-video/obchod/475502/onkyo/onkyo-a-9155/
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #6 kedy: 27. Október , 2008, 12:30:26 »

Mam 80 GB iPod pichnuty do aktivnych monitorov Creative M80 a hra to jak diva svina . Mam v nom muziky na cely mesiac . A ked chcem co najlepsiu kvalitu tak tam supnem WAVKO  :) a je to ! Kompletnu zostavu by som nekupoval (pokial ti samozrejme nevyhovuje) , ale investoval by som do samostatnych komponentov (alebo vid. styrioci) . Mas tam presne co chces a pri troche stastia ta to vyjde lacnejsie nez komplet .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 27. Október , 2008, 12:33:06 »


Písal som, že ma teraz nezaujímajú zvukovky, takže ten prvý link ignorujem. Čo sa týka tých druhých dvoch, môžeš mi povedať, prečo konkrétne mi odporúčaš práve tamto?
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #8 kedy: 27. Október , 2008, 12:38:27 »

Veže postavené z komponentov akoby už patrili do minulosti, všade vidím iba mini systémy.

Ej, tu by som bol opatrnejsi. Daju sa kupit komponenty, kde kus stoji par sto tisic. :)

Ja by som hudbu nezabijal lacnym minisystemom.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 27. Október , 2008, 12:40:08 »

Ej, tu by som bol opatrnejsi. Daju sa kupit komponenty, kde kus stoji par sto tisic. :)

Ja by som hudbu nezabijal lacnym minisystemom.

Taktiež som písal, že nemám záujem o hi-end.
Čo myslíš pod "zabíjaním hudby minisystémom"? Nevyznám sa, preto sa normálne pýtam. Ako minisystém zabíja hudbu? Lacnou cenovkou asi nie...
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 27. Október , 2008, 12:43:25 »

Najprv napis, aky max. rozpocet na to mas.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #11 kedy: 27. Október , 2008, 12:43:55 »

Písal som, že ma teraz nezaujímajú zvukovky, takže ten prvý link ignorujem. Čo sa týka tých druhých dvoch, môžeš mi povedať, prečo konkrétne mi odporúčaš práve tamto?

Je to v podstate to najlacnejšie čo tam z lepších značiek mali (nedal si presný budget), rátam že už sú to asi aj výbehové modely. Je to minimalistické riešenie aspoň oproti veži ktorá ma 350 blikavých funkcií ktoré reálne málokedy použiješ. Nebazírujem na konkretne hentých 2 typoch skôr na koncepte  rozumný stereo zosiľňovač (60W kľudne stačí, vstupy sú v hentom segmente samozrejmosť) + dve bedničky. Jamo sa celkom dá, počul som nejaké naživo za tie prachy pohoda.

Pripojiš k tomu komp a počúvaš, časom pribudne gramec a cd player.  Zdravíčko
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 27. Október , 2008, 12:45:50 »

Vsak ale zosilnovac za 8000 a k tomu bednicky za 3000? Kup si Krk RP-5 ako ja :) Vzadu mas 3 rozne vystupy, cize naraz mozes pripojit aj PC, aj mp3 player, aj este nieco dalsie a fungujes :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #13 kedy: 27. Október , 2008, 12:49:36 »

este OT, kedze si Alto, moju moznost zavrhol..

doba pokrocila, ako som uz pisal, PC davno nebootuju 5min, miesto pre uchovanie hudby v dobrej kvalite tiez nie je problem. preto som napisal tu variantu, ktoru som ti napisal (PC + lepsi posluch), kedze si myslim, ze by to mohla byt schopna alternativa, vzhladom na to, ze nechces ani mini system ani hi-end. ked to chces kvoli platniam, tak tiez nevidim problem v kupeni samostatneho gramca a ten prepojit so zvukovkou a pod.  Zdravíčko ale nebudem ta presviedcat, ked chces samostatne riesenie  :)
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #14 kedy: 27. Október , 2008, 12:51:38 »

Vsak ale zosilnovac za 8000 a k tomu bednicky za 3000? Kup si Krk RP-5 ako ja :) Vzadu mas 3 rozne vystupy, cize naraz mozes pripojit aj PC, aj mp3 player, aj este nieco dalsie a fungujes :)

Jop to bol len príklad, vyváženosť komponentov je bez rozpočtu diskutabilna strašne to stúpa ďaleko za hranicu cien minisystémov Žmurk .

Ako vlastne znejú tie Krky pri bežnom posluchu, keď na tom vypečieš nejaké mp3 ?
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 23 otázok.