Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 17:59:48
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aj 100w Hiwatt mi je prilis tichy - potrebujem fullstack s 2 4x12 bednami?  (Prečítané 8582 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 06. November , 2008, 11:29:10 »

Stale sa divim, ako tu vsetci pisu o tom, ake su dnes nepouzitelne 50w a 100w vintage hlavy atd. Ja som mal 50w Hiwatt a momentalne mam 100w a v skusobni mam obcas pocit, ze by som uvital este viac. Bavím sa skvele Proste nech clovek ten akusticky tlak ozaj citi az v zaludku. ha ha ha Rozmyslam uz aj nad 200w variantou so 6 EL34, nech mam maximum headroomu. Bavím sa skvele
Pritom stare Hiwatty su asi najhlasnejsie aparaty, realne davaju citelne vyssiu hlasitost a su agresivnejsie ako ine ekvivalentne aparaty. Pritom to mam stale naplno vytocene. 50w ampy mi uz proste pridu prilis "tiche", 100w tak akurat, ale aj viac by som si vedel predstavit . Ved s tym sa v klude da hrat aj s kapelou v odhlucnenej miestnosti, pokial basak stiha iny gitarista ma nejaky ekvivalentne hlasny aparat a bubenik nema uplne mlandravy uder. :) Hlavne netreba stat hned pri bedni, ked clovek ustupi bokom a nasmeruje dobre bedne, je to parada ta masa zvuku ako do cloveka udiera. :) Absolutne nevidim problem mat vo vacsej skusobni pre gitaristov a basaka 100w fullstacky. 

Myslite, ze mi skor pomoze kupit si este jednu bednu? Pocul som ze to realne viac zvysi hlasitost a tlak ako aparat s vyssim vykonom. Popiste mi vase skusenosti s dvoma 4x12 a rozdielom v hlasitosti.
« Posledná zmena: 06. November , 2008, 11:33:20 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1 kedy: 06. November , 2008, 11:34:22 »

Ja odporúčam navštíviť ORL... Na zdravie!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 06. November , 2008, 11:35:13 »

S tebou by som v kapele nehral.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 06. November , 2008, 11:36:55 »

Ja odporúčam navštíviť ORL... Na zdravie!

Nemyslim, ze to je hluchnutim, lebo doma pocuvam hudbu stale na rovnakej hlasitosti a nemam potrebu pridavat. Takisto rad pocuvam aj tichucko a detaily dobre vnimam. Ani mi zatial nepiska v usiach.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #4 kedy: 06. November , 2008, 11:37:03 »

Progrocker: ty si uz asi fakt ohluchol, ked sa ti 100W hiwatt zda nie moc hlasny Bavím sa skvele
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #5 kedy: 06. November , 2008, 11:39:40 »

Na fullstack potrebuješ 10W hlavu a aby tam tie repráky nespali, riadne ju vykúriť..použiteľné je to v skúšobni a na šatdióne..v tom druhom prípad to má aj opodstatnenie...používam B boxy práve kôli tomu, aby mi to nepraštilo do hlavy keď som prit tom....a v pohode mi stačí 1 4x12 300W box.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #6 kedy: 06. November , 2008, 11:40:47 »

progrocker potrebuje srdcove arytmie moze si kupit buchar  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 06. November , 2008, 11:43:28 »

Na fullstack potrebuješ 10W hlavu a aby tam tie repráky nespali, riadne ju vykúriť..použiteľné je to v skúšobni a na šatdióne..v tom druhom prípad to má aj opodstatnenie...používam B boxy práve kôli tomu, aby mi to nepraštilo do hlavy keď som prit tom....a v pohode mi stačí 1 4x12 300W box.

Ja to mam stale naplno vytocene a iba regulujem skreslenie cez volume na gitare. Hlasitost je ale zhruba stale rovnaka. Iste, ked clovek stoji oproti bedni tak je to dost drsne, ale ja si odidem bokom tak 5 metrov a vtedy je to parada, zvuk je menej urevany a je to akurat, navyse to chyti akoby taky maly prirodzeny reverb. S kapelou sa podla mna tiez da vo vacsej skusobni takto, minimalne trio si viem predstavit. Ved si vezmi kedysi stare kapely nemali moc vela tichsich aparatov, vacsina bolo aspon 30w a bezne skusali aj so 100w hlavami. A je fakt, ze tie stare masiny su hlasitostou ovela silnejsie ako nove. Aj Marshally.    
« Posledná zmena: 06. November , 2008, 11:46:05 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mando_diao
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72


Hagström Guitars


« Odpoveď #8 kedy: 06. November , 2008, 11:47:12 »

 ?§!. ?§!. Na to sa neda nic ine povedat
Zaznamenané

Hagström Viking + Digitech Whammy, Big Muff (homemade), EHX Small Clone, Big Muff SuberBuzz mod (homemade), Nurse Quacky, Lofo Mofo

Mando Diao rules
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #9 kedy: 06. November , 2008, 11:47:46 »

Ja mám Zakk Wylda osadného na konci KT lampami a točím ho max do polovice a je to hukot...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 06. November , 2008, 11:48:53 »

Ja mám Zakk Wylda osadného na konci KT lampami a točím ho max do polovice a je to hukot...

Porovnaval si niekedy to iste nastavenie ampu s jednou 4x12 a dvoma? Je vyrazny rozdiel v hlasitosti a objeme zvuku? Este som nemal cest toto skusat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #11 kedy: 06. November , 2008, 11:50:22 »

no len ako som ti povedal, kupis si 200ku a sadnes si 10 metrov od toho, aby to nebolo urevane. stoj pred tym a bude ti 100 w s jednou bednou dost. ked uz, tak si kup dalsiu bednu, to bude lepsi tlak. halvne tych 200 w by ti 100 w 4x12 s jednym vyhrkanym repro ktovie ako znasala
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 06. November , 2008, 11:52:06 »

no len ako som ti povedal, kupis si 200ku a sadnes si 10 metrov od toho, aby to nebolo urevane. stoj pred tym a bude ti 100 w s jednou bednou dost. ked uz, tak si kup dalsiu bednu, to bude lepsi tlak. halvne tych 200 w by ti 100 w 4x12 s jednym vyhrkanym repro ktovie ako znasala

Iste, treba mi este jednu bednu zrejme. Len by som chcel pocut od niekoho kto s tym ma skusenosti, aky to ma velky efekt.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 06. November , 2008, 11:54:55 »

aj ja si rad zajdem obcas do skusobne a vytocim 100W do 100W boxu naplno a tesim sa a ani mi to nepripadne extremne hlasite. ale je rozdiel pravidelne skusavat s kapelou, pracovat a cvicit veci - vtedy mame vsetci vsetko rozumne tak, aby sme boli vyrovnani bubenikovi a aby nas to v tej skusobni aj bavilo "pracovat" - to je ine, ako ulietat si na vlastnom zvuku...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 06. November , 2008, 11:57:33 »

aj ja si rad zajdem obcas do skusobne a vytocim 100W do 100W boxu naplno a tesim sa a ani mi to nepripadne extremne hlasite. ale je rozdiel pravidelne skusavat s kapelou, pracovat a cvicit veci - vtedy mame vsetci vsetko rozumne tak, aby sme boli vyrovnani bubenikovi a aby nas to v tej skusobni aj bavilo "pracovat" - to je ine, ako ulietat si na vlastnom zvuku...

Samozrejme, len ja moc na Hiwatte hlasitostnych variant nemam, pokial nechcem len cisty zvuk. S basakom co ma tiez 100ku sa to krasne da zladit naplno. Bubenik sa da tiez zapojit len treba vhodne natocit a umiestnit bedne. Nevidim problem skusat s vytocenymi 100kami a neohluchnut pritom.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.