Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. September , 2024, 10:31:57
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Divný vírus  (Prečítané 6434 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 11. November , 2008, 12:18:29 »

ak by niekto človeku čo sa slušne vyzná v PC oznámili že antivíraky a podobné softy na hľadanie škodcov sú blbosť, tak si v tichosti pomyslel že dotyčná osoba je minimálne turbokokot  Bavím sa skvele
pre ľudí s trošku obmedzeným chápaním reality posielam jeden link na vysvetlenie  Bavím sa skvele
http://pcinfo.szm.sk/inf/virusy.htm
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 11. November , 2008, 19:31:56 »

ak by niekto človeku čo sa slušne vyzná v PC oznámili že antivíraky a podobné softy na hľadanie škodcov sú blbosť, tak si v tichosti pomyslel že dotyčná osoba je minimálne turbokokot  Bavím sa skvele
pre ľudí s trošku obmedzeným chápaním reality posielam jeden link na vysvetlenie  Bavím sa skvele
http://pcinfo.szm.sk/inf/virusy.htm
no co cakat od niekoho, kto veri na rozpravky typu HIT. Asi ze bude verit rozpravkam o viroch...
to, aky kredit prisudzovat stranke na .szm, tu rozpitvavat nebudem, na freehost si mozem zavesit mudru encyklopediu s vtipmi aj ja...
... ale ak to tu nahodou niekto cita a nedoslo mu - jasne, s obrovskou davkou nadsazky a vulgarizmov som sa snazil povedat akurat tolko, ze ludom, co sa vyznaju do compov naozaj (nie iba 'slusne' ako brmbolec. on si asi 'slusne' drzi odstup, alebo robi niekde na siemensackom helpdesku, kde cita odpovede z FAQ), su antiviry na nic. ak volakedy vir mohol fungovat tak, ako to popisuje ta stranka, tak dnes tak fungovat nemoze, pretoze system nespusti automaticky hociaku aplikaciu a uz vobec jej nedovoli priamo kontrolovat hardware (takze vsetky myty o viroch vymazavajucich disk, paliacich monitory a neviem co, co volakedy boli pravdou, su dnes uz davnou a zabudnutou minulostou) ani sa mnozit, pripajat k suborom, atd. proste to system prav neumoznuje. prostredie, v ktorom virus kedysi fungoval je prec a uz sa nevrati.
...uplne inou kategoroiou je zvysok malware, ktory ale vyzaduje neznalost / ignoranciu uzivatela na to, aby cokolvek mohol urobit. cize ten program treba do compu prijat otvorene a vedome (napriklad mailom s prilohou alebo instalaciou z nejakeho webu) a este ho aj spustit.
... uz sa opakujem, ale brmbolcovi urcite ani dvakrat nebude stacit - casy, kedy som vlozil do PC prazdnu disketu a to stacilo na to, aby sa mi onehalf z bootsectoru rozsral po celom pc uz su v nenavratne.

PS: "turbokokot" je nieco ako vykonny-v-posteli ?  Popiskujem si

Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 11. November , 2008, 20:39:25 »

nazdar poradte teda, doniesol sused laptop, nejak si odpalil secki 3 usb vstupy, nemuoze pripojit externy hardisk, nemuoze pouzivat mys, skusil som klasika cez device manazer upddatnut usb drivers ,ale po odinstalovani stale nerozoznava masina nic aj ked sa preinstaluju, stale vypisuje ,ze boli malfunctioned a ze ich treba teda preinstalovat, muoj recept na opravu sused zamietol , cakaju baby takze nechce nejak peniaze vysypat za novy stroj, mal som podobny problem, ale na desktope , odisli mi 2 predne usb, kedze mi ostali 2 vzadu vysral som sa na to, ako bezny user mu vysvetlujem, ze robim co muozem, je to v doske? je to nadobro odpalene? any ideas? vopred vdaka, jaaaj komp je prazdny, cisty, je to v pici ?§!. Zdravíčko Na zdravie!
no to je vzdy tazko takto na dialku ked ten konkretny stroj nevidis... asi by som kukol na nete model tej dosky, ci nahodou nemaju ostatni majitelia podobny problem - to by mohlo pomoct objasnit. inak este skusit drivery k samotnej doske. 100% odpoved, ci je chyba HW alebo SW povodu ti da asi len reinstall systemu na cisty disk...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 11. November , 2008, 20:50:20 »

alebo povedz, resp. sa spytaj, ze ako si ich odpalil. vies, ak nejako jasne znicitelne, tak to nema ani cenu  :)
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #19 kedy: 11. November , 2008, 22:07:45 »

Iggy: aj ked zdielam podobny nazor, ze antivir len spomaluje komp, obcas sa zide, ale asi ani ty ani ja nie sme warez tahaci, takze nam je nanic. PC pouzivam bez reinstalu uz asi 5 rokov a spybot mi nasiel maximalne tracking cookies a nod mi nenasiel nic. Chytis spyware? NP. Zmaze sa profil a ide sa dalej. Dokumenty mam aj tak inde... A kto pracuje pod adminom tak mu treba  Nezahrávaj sa.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 12. November , 2008, 13:51:57 »

Iggy: aj ked zdielam podobny nazor, ze antivir len spomaluje komp, obcas sa zide, ale asi ani ty ani ja nie sme warez tahaci, takze nam je nanic. PC pouzivam bez reinstalu uz asi 5 rokov a spybot mi nasiel maximalne tracking cookies a nod mi nenasiel nic. Chytis spyware? NP. Zmaze sa profil a ide sa dalej. Dokumenty mam aj tak inde... A kto pracuje pod adminom tak mu treba  Nezahrávaj sa.
podobne - pritom pracujem pod adminom a som v klidku. cez firefox, firewall a trochu uvazlive browsenie fakt nechytis nic, takze nemusim ani mazat profily. zbezne si sem-tam kuknem, co mam v procesoch, co mam v msconfigu a precistim to. casto comp nespomaluje ani tak malware ako kopec bordelu, co zostane po nedobre odinstalovanych softoch alebo 3rd party picovinach, ktore clovek ignorantsky odklika pri instalacii cohosi, co neskor zmaze. tieto veci tiez minimalizujem uz v zarodku. a ak sa naozaj nieco pritrafi, google ma odpoved na vsetko, takze zaskodnicky proces sa da rychlo identifikovat a zmazat vsetko co za nim je. ako subory, tak zaznamy v registroch. ked to porovnam s vyznamnym spomalenim PC a nutnostou dennodennej aktualizacie, ktore sa spajaju s kazdym 'antivirom', tak moja cost-benefit analyza dopada jednoznacne proti instalacii akehokolvek z nich.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.