Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 10:08:23
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: krk sa ohyba pri pouzivani Flydu  (Prečítané 3714 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Wodzart
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 96


« kedy: 08. November , 2008, 08:10:01 »

Ahoj mam takyto problem krk sa ohyba pri pouzivani Flydu ked mam gitaru polozenu na zemi a povolim struny floydom krk videt ze trochu padne blizsie k zemi a ked struny natiahnem krk sa zas trosku zdvihne je to problem moze to sposobovat ze mi nedrzi dobre ladenie dik
« Posledná zmena: 08. November , 2008, 08:40:49 od Wodzart » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #1 kedy: 08. November , 2008, 09:23:40 »

lacna gitara.  krk sa nevrati naspat a rozladi sa. inak sa robisa hrube krky na gitarach co sa pakuje aby sa neohybali.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
udry
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 08. November , 2008, 10:05:38 »

Ahoj mam takyto problem krk sa ohyba pri pouzivani Flydu ked mam gitaru polozenu na zemi a povolim struny floydom krk videt ze trochu padne blizsie k zemi a ked struny natiahnem krk sa zas trosku zdvihne je to problem moze to sposobovat ze mi nedrzi dobre ladenie dik
  Tak rychlo a tak moc /viditelne/  sa krk nemôže ohybat. To by musel byt z gumy. /možno je zle utiahnuty v sedle tela-skus dotiahnut šroby/ EDIT. Takže maš priebežny krk- potom šroby nič.
« Posledná zmena: 08. November , 2008, 12:18:08 od udry » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 08. November , 2008, 10:07:15 »

inak sa robisa hrube krky na gitarach co sa pakuje aby sa neohybali.
A čo Ibanezacke krky, tenke ako šparatko do zubov ?
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 08. November , 2008, 10:10:47 »

lacna gitara.  krk sa nevrati naspat a rozladi sa. inak sa robisa hrube krky na gitarach co sa pakuje aby sa neohybali.

na to si ako zas dosiel? lebo mas na ESP hrub krk? trilion drahych ibanezov ma tenke krky a nic sa neohyba

Ahoj mam takyto problem krk sa ohyba pri pouzivani Flydu ked mam gitaru polozenu na zemi a povolim struny floydom krk videt ze trochu padne blizsie k zemi a ked struny natiahnem krk sa zas trosku zdvihne je to problem moze to sposobovat ze mi nedrzi dobre ladenie dik

Napis co mas za gitaru
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #5 kedy: 08. November , 2008, 10:19:42 »

tenke krky  musia byt pruzne aby sa vracali aj patricne vystuzene. ked sa nevrati presne naspat tak smola. preto asi niektori vyrobcovia davaju hrube krky. to je normalne ze krk pracuje struny maju tah  60kg. kazdy zatahuje sroby na tremole az strha zavity ale chyba je v krku ten nepracuje spravne.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Wodzart
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 96


« Odpoveď #6 kedy: 08. November , 2008, 10:41:58 »

fender squer stgmaster alebo takecosi kupovana pred 10 aj viac rokmi za 20000sk takze to lacna gitara v tych rokoch sa squra vyrovnala fendere
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 08. November , 2008, 10:44:33 »

fender squer stgmaster alebo takecosi kupovana pred 10 aj viac rokmi za 20000sk takze to lacna gitara v tych rokoch sa squra vyrovnala fendere

no to mas to iste co ja :) ja mam tiez taku doma, a tu by som ku gitaram s tenkym krkom neradil. si si isty ze mas dobre nastaveneho floyda? mne ta gitara praveze ladi perfetkne.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #8 kedy: 08. November , 2008, 10:56:37 »

fender squer stgmaster alebo takecosi kupovana pred 10 aj viac rokmi za 20000sk takze to lacna gitara v tych rokoch sa squra vyrovnala fendere
nidy nestala tolko penazi a s tym krkom nemaš nič maximalne haluze...
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 08. November , 2008, 11:10:56 »

nidy nestala tolko penazi a s tym krkom nemaš nič maximalne haluze...

kludne mohla tolko stat ak je to ta verzia s priebeznym krkom. ja som tu moju standartnu kupil pred 9rokmi za tusim 15-16 tisic
Zaznamenané
Wodzart
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 96


« Odpoveď #10 kedy: 08. November , 2008, 11:20:11 »

nidy nestala tolko penazi a s tym krkom nemaš nič maximalne haluze...



ty sa vyznas http://www.muziker.sk/default.aspx?content=0400&nparams=typ_t;0400;vyr;13194&search=132- stoji 17990 teraz nie to pred 10 rokmi ty si insi znalec nemohla tolko stat  Bavím sa skvele  Som metlak
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 08. November , 2008, 12:10:21 »

pred 10 rokmi ten najlacnejsi skver s obratenou hlavou a floydom stal presne 13, sa pamatam ako som po nom poskuloval v expose na medenej. anyway - chalan nikde nespomina, ze by sa mu krk nevratil, tak potom je to normalne nie? sak to su vsetko pruzne materialy. jasne, ze ked povoli tah, tak sa krk pohne. akurat neviem cim to sledoval, lebo len tak volnym okom si to nikto nevsimne.

ze mu nedrzi ladenie, by som skor hladal v lacnej mechanike, resp. zle utiahnutych sroboch na nulaku.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #12 kedy: 08. November , 2008, 13:25:36 »



ty sa vyznas http://www.muziker.sk/default.aspx?content=0400&nparams=typ_t;0400;vyr;13194&search=132- stoji 17990 teraz nie to pred 10 rokmi ty si insi znalec nemohla tolko stat  Bavím sa skvele  Som metlak

tak mohla
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #13 kedy: 09. November , 2008, 10:45:44 »

pred 10 rokmi ten najlacnejsi skver s obratenou hlavou a floydom stal presne 13, sa pamatam ako som po nom poskuloval v expose na medenej. anyway - chalan nikde nespomina, ze by sa mu krk nevratil, tak potom je to normalne nie? sak to su vsetko pruzne materialy. jasne, ze ked povoli tah, tak sa krk pohne. akurat neviem cim to sledoval, lebo len tak volnym okom si to nikto nevsimne.

ze mu nedrzi ladenie, by som skor hladal v lacnej mechanike, resp. zle utiahnutych sroboch na nulaku.

bolo viacej serii, nielen jedna.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 09. November , 2008, 13:36:17 »

Wodzart - bud riesis nejake divne halucinacie alebo to mas divne rozstelovane alebo kombinacia jedneho a druheho.
Zaznamenané
Wodzart
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 96


« Odpoveď #15 kedy: 09. November , 2008, 21:11:19 »

Wodzart - bud riesis nejake divne halucinacie alebo to mas divne rozstelovane alebo kombinacia jedneho a druheho.
  rozstelovane to nemam halucinacie su to tiez neni a cil co Fuuha zíram
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 09. November , 2008, 21:15:30 »

  rozstelovane to nemam halucinacie su to tiez neni a cil co Fuuha zíram

tazko povedat :)

skus este raz presne napisat a naformulovat, aky mas problem s tym.
Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #17 kedy: 14. November , 2008, 13:44:53 »

šak ale čo riešite všetci? je to pružný materiál. šak je normálne, že sa to ohýba, aj ja to vidím. taký milimetrík-dva to spraví. krk nieje stále rovný. aj keď povolujete struny tak sa skrúca. šak načo by sa tam inak dávalo tiahlo?

musicman-neviem čo splietaš o lacnej gitare, aj na tvojej ESPčke sa hýbe aj na ibanez rg200000000 sa hýbe. a na lacných gitarách je krk v princípe z rovnakého materiálu ako na drahých, tak stále neviem čo splietaš. napr. aj keď hráš poležiačky to neladí....atď
 ladenie je skôr vecou floydu samotného, ten sa na šitoch nevracia do pôvodnej polohy.

čo som tým chcel povedať? majte v peetchi. je to normálne.
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #18 kedy: 14. November , 2008, 14:24:45 »

Vymen floyd a skoč k Igorovi K.Ti ho naladí na PC.
Zaznamenané

johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #19 kedy: 14. November , 2008, 19:21:17 »

Vymen floyd a skoč k Igorovi K.Ti ho naladí na PC.

šak to že sa kýva krk neni floydom ale tým že gitara je z dreva... Pomoooc! ?§!.
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #20 kedy: 15. November , 2008, 15:29:00 »

šak ale čo riešite všetci? je to pružný materiál. šak je normálne, že sa to ohýba, aj ja to vidím. taký milimetrík-dva to spraví. krk nieje stále rovný. aj keď povolujete struny tak sa skrúca. šak načo by sa tam inak dávalo tiahlo?

musicman-neviem čo splietaš o lacnej gitare, aj na tvojej ESPčke sa hýbe aj na ibanez rg200000000 sa hýbe. a na lacných gitarách je krk v princípe z rovnakého materiálu ako na drahých, tak stále neviem čo splietaš. napr. aj keď hráš poležiačky to neladí....atď
 ladenie je skôr vecou floydu samotného, ten sa na šitoch nevracia do pôvodnej polohy.

čo som tým chcel povedať? majte v peetchi. je to normálne.
zalezi aj od konstrukcie samotneho krku  Žmurk ci je tenky a z jedneho kusu alebo lepeny z viacerych a ci je tam iba obycajna vystuha alebo okrem nej aj "karbonova vyztuz"..
Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #21 kedy: 15. November , 2008, 16:23:09 »

šak ja nehovorím, že nie. ale kamarat má o 3 triedy lepšiu gitaru ako ja a krk mám v princípe rovnaký, konštrukčne, hrúbkou, tvarom, drevom.
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #22 kedy: 15. November , 2008, 16:25:28 »

šak ja nehovorím, že nie. ale kamarat má o 3 triedy lepšiu gitaru ako ja a krk mám v princípe rovnaký, konštrukčne, hrúbkou, tvarom, drevom.

dokonca on tam ma prazce a struny aj ty tam mas. to bude asi to iste  Popiskujem si
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #23 kedy: 15. November , 2008, 16:28:24 »

dokonca on tam ma prazce a struny aj ty tam mas. to bude asi to iste  Popiskujem si

čo tým chcel básnik povedať?  Neser ma! nerob tu zo mňa čuráka. ja len hovorím, že KONŠTRUKČNE je to to isté.
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 15. November , 2008, 16:28:49 »

a co riesite ?
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.