Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 11:23:26
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Compressor  (Prečítané 35229 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #60 kedy: 22. Júl , 2012, 16:13:27 »

 ha ha ha Rasto, bavis ma dnes.  Bavím sa skvele Este sa opytaj, co znamena dat kabel do gitary.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #61 kedy: 22. Júl , 2012, 16:34:53 »

tiež tomu moc nerozumiem, podobne ako Rasťo.

Ten limiter/kompresor más teda ešte pred skreslením??
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #62 kedy: 22. Júl , 2012, 16:37:34 »

tiež tomu moc nerozumiem, podobne ako Rasťo.

Ten limiter/kompresor más teda ešte pred skreslením??
Ale vsak samozrejme, ze pred skreslenim. :) Aj ked chystam sa totalne menit retazec z dovodu experimentu. Ja ked na skreslenom zapnem compressor/limiter, tak (samozrejme zalezi od nastaveni) mi to drzi danu hlasitost a punch, proste nepusti dalej, jak po hlasitostnej stranke, tak po drive-ovej.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #63 kedy: 22. Júl , 2012, 16:44:57 »

obyčajne kompresor býva na konci zvukového reťazca, pred delaymi a reverbmi.

Čiže ty máš limiter/kompresor pred skreslením, keby si hral náhodou moc dynamicky pravou rukou, ti tú dynamiku stlačil alebo orezal, aby sa ti zachovala úroveň skreslenia. To je ale na úkor dynamického hrania.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #64 kedy: 22. Júl , 2012, 16:53:49 »

obyčajne kompresor býva na konci zvukového reťazca, pred delaymi a reverbmi.

Čiže ty máš limiter/kompresor pred skreslením, keby si hral náhodou moc dynamicky pravou rukou, ti tú dynamiku stlačil alebo orezal, aby sa ti zachovala úroveň skreslenia. To je ale na úkor dynamického hrania.
Obycajne kompresor vidam hned za gitarou.

Zalezi samozrejme od danej pesnicky/hry/zvuku a samozrejme od kompresoru. Ten CM je genialny pre mna, aj ked to prezenies s kompresiou, tak vysledny zvuk je kralovsky a radost hrat potom.

daj si od 2:46

Je to sice Quatro, ale kompresor od tej istej firmy nemoze byt daleko od samotnej krabicky, myslim si.

Ked tak nostalgicky spominam... tak isto mi hral moj stary bassman 68 do Orange boxu.
« Posledná zmena: 22. Júl , 2012, 16:55:12 od Branko » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #65 kedy: 22. Júl , 2012, 17:45:55 »

ha ha ha Rasto, bavis ma dnes.  Bavím sa skvele Este sa opytaj, co znamena dat kabel do gitary.

ja sa Ta inac spytam - aky je rozdiel medzi kompresorom a limiterom ?
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #66 kedy: 22. Júl , 2012, 19:01:14 »

ja sa Ta inac spytam - aky je rozdiel medzi kompresorom a limiterom ?
Rozdiel je v hodnote Attack a Ratio (ale viem ze Rastik vie) :)
Bezne (hlavne gitarove) kompresory nemaju moznost limitovat zvuk. Aj ked vyuzitie v tom vidim minimalne.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #67 kedy: 22. Júl , 2012, 19:04:02 »

Podobne ako Brano vidim praktickejsie vyuzitie kompresora lepsie pred skreslenim.

Hodne ho pouzivam na Clean, ale aj na nakopnutie Crunch zvukov. Po skresleni sa to chova inak ako sa mi paci. V basoch pri lead zvukoch to robi presny opak toho, co chcem.

Po skresleni je zaujimave pouzivat Kompresor ako Volume Boost na sola. Akurat sa to blati, ale treba vyskusat.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 22. Júl , 2012, 19:04:43 od Majo Fero » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #68 kedy: 22. Júl , 2012, 19:34:50 »

Podobne ako Brano vidim praktickejsie vyuzitie kompresora lepsie pred skreslenim.

Hodne ho pouzivam na Clean, ale aj na nakopnutie Crunch zvukov. Po skresleni sa to chova inak ako sa mi paci. V basoch pri lead zvukoch to robi presny opak toho, co chcem.

Po skresleni je zaujimave pouzivat Kompresor ako Volume Boost na sola. Akurat sa to blati, ale treba vyskusat.  Na zdravie!

Na clean mi príde v podstate jedno, či bude kompresor za gitarou alebo až za preampom, na skreslenie mi to príde nezmysel a u crunchu dajme tomu. Ale aj tak mi príde logickejšie dať kompresor až za skreslenie, aj keď je slabšie. Lebo to stláča zvuk z gitary do jednej úrovne a potom sa horšie pracuje s možnosťou vybudiť crunch len silou úderu pravou rukou alebo pri práci s poťákom.

Ale vidím v tom logiku, ak sa chce zachovať crunch rovnaký, nech sa akokoľvek rúbe do gitary. Na mňa to moc nieje, mám rád, ked ten tón pracuje pod prstami.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #69 kedy: 22. Júl , 2012, 19:38:17 »

ono je to tak myslene, ze ked mas ten kompresor pred skreslenim, tak nim ovplyvnujes aj charakter toho skreslenia a tak. mozes to s nim spravit trochu ine, zvukom, ciastocne aj farbou, ako ked ho tam nemas. dynamiku to nemusi uplne nutne potlacat. vsak zalezi od nastavenia, ty si ho mozes nastavit aj tak, aby Ti pri slabsom hrani nezaberal a zacal fungovat az pri silnejsom brnkani, ked zacne ovplyvnovat charakter zvuku zaroven, cim moze vzniknut naopak dojem, akokeby dynamiku hrania zvyraznoval...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #70 kedy: 23. Júl , 2012, 00:22:04 »

Tak-tak, zalezi podla nastavenia.

... osobne pouzivam compressor v nastaveniach viac ako Sustainer, cize dlhsi Attack, kratky Release.
Potom to reaguje aj na pick-attack a nezabije to uplne dynamiku, ale skor pridava sustain.
Hraje to viac pod rukou, nenarobim sa tak na strakaci.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #71 kedy: 23. Júl , 2012, 14:23:20 »

ja sa Ta inac spytam - aky je rozdiel medzi kompresorom a limiterom ?
Limitér je kompresor nastavený na nekonečný pomer. Akákoľvek zmena vstupnej úrovne (nad hodnotou treshold) nemá vplyv na výstupnú úroveň.

A naco pouzivas kompresor pri skreslenom zvuku?
Ešte sa predĺži tón, ak je pred skreslovačom. Za skreslovačom nemá zmysel, lebo tam signál nemá dynamiku - nie je čo komprimovať.
« Posledná zmena: 23. Júl , 2012, 14:26:32 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #72 kedy: 23. Júl , 2012, 14:38:17 »

.. v kazdom digitalnom efekte jak napr. boss DD3 uz mate limiter,tak na co si tam davat este jeden ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #73 kedy: 23. Júl , 2012, 15:44:04 »

.. v kazdom digitalnom efekte jak napr. boss DD3 uz mate limiter,tak na co si tam davat este jeden ?


debata bola taka, ze ktosi tu tvrdil, ze kompresor je fajn na crunch zvuk a ze niekedy aj limiter... tak som sa trosku pozastavil, ze preso limiter, ze co taky limiter akoze ma robit... mne je pomerne jasna funkcia kompresoru, aj kedy uz ide o limiter, len mi nebolo jasne a stale neni, ze co robi kompresor na crunch zvuko v nastaveni limiteru...
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #74 kedy: 23. Júl , 2012, 17:57:26 »

debata bola taka, ze ktosi tu tvrdil, ze kompresor je fajn na crunch zvuk a ze niekedy aj limiter... tak som sa trosku pozastavil, ze preso limiter, ze co taky limiter akoze ma robit... mne je pomerne jasna funkcia kompresoru, aj kedy uz ide o limiter, len mi nebolo jasne a stale neni, ze co robi kompresor na crunch zvuko v nastaveni limiteru...
Ja to vidím tak, že ten crunch veľmi tón nepredlžuje a keď dáš väčší zisk, už to nie je crunch. Vtedy limitér udrží dlhšie správnu úroveň na vstupe skreslovača.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.