Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 21:04:30
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Compressor  (Prečítané 35224 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #90 kedy: 26. Január , 2017, 07:28:58 »

Kazdy comp je iny, ci uz farbou, moznostami a pod., a aj ked sa zda, ze nie je kvalitny (podla recenzii, atd...), tak aj taky ma svoje vyuzitie. Podobne jak aj napr. zly distorsn.  Bavím sa skvele

Ja mam pocas koncertu na cistych zvukoch takmer vzdy zapnuty comp. Celkovo aj ten zvuk "ozije" a lepsie sa hra.

ja som síce mal mxr dyna comp a  boss kom,sustein ...  tie najlacnejšie najbežnejšie ,   Popiskujem si

a keď som skúšal ako som skúšal  na solach to predĺžilo sustein aj kompresia bola super ale keď ,že mi to zvýšilo aj brum a  šum  tak ma to začalo štvať a  dal som to preč , ešte aj GATE mal potom problém zatvárať,  Je mi do plaču

ale na ten Clean by som si to aj vedel predstaviť ale dáko teória  a prax mi nešla vždy  Bavím sa skvele
tie neduhy som vyrovnal vždy skorej brnkátkom  a prstom , než kompresorom
nejde o to že by som ho nevedel nastaviť ale o tú extrémnu dinamiku , atak  a  štýlom mojej hry som rozbil kompresor vždy,

vždy keď som tomu zasolil to spravilo ten country Prd   ale to som mal moc Comp nastavenie , radčej mať živý dynamický clean ako moc uhladený , potom to zaniká v   tých nástrojoch , hlavne bubeník to ihneď prevalí činelami ,  TONE is in the fingers ,  Bavím sa skvele

väčšinou si myslím ,že to je skorej štúdiová vec podla tých porovnávacích videí  od Carla M.  
aj  v praxi mám dobré skúsenosti  v  študiu  s kompresormi , aj s detailným nastavením než  v pedalbordoch

v  kapele som si všimol ,že hráme každý song dynamicky  aj rýchlostne inak a  ten Comp by som musel mať na každú pesničku inak nastavený , a to  v praxi moc nejde ,

som prišiel z  myšlienkou keď aj na lacnej gitare na pódiu zahrám moje party nájde sa človek kt mi pochváli môj zvuk :D
a to isté keď odohrám koncert na gybsone :D :D  ako človek pod pódiom nevidím rozdiel , hlavne že sa bavím ,


ja si myslím, že to netreba preháňať aby si každý myslel ,že to čo mu chýba v borde je zrovna kompresor ,  Som frajer

trvá určitý čas stáleho používania omyl pokus  s hraním na efektoch kým človek ho vie ovládať a nastaviť presne na seba ,
a  nie vždy keď si niekto kúpi efekt hneď má zvuk aký chcel , hneď to nemusí zapasovať do kapely do pesničky ....

a Kompresor ,kt. už má veľa možností a  človek sa aj do toho rozumie čím točí a  ako hrá tak to je aj celkom hlboko do vačku  finančne ,  ha ha ha ha ha ha ha ha ha a nie vždy očákavania sú večšie ako výsledok  a potom si tu človek vyberá z pomezdi drahých kompresorov s  vela točítkami  a nevie si vybrať  ha ha ha ha ha ha ha ha ha

toš moj názor ku kompresorom ,
« Posledná zmena: 26. Január , 2017, 07:33:25 od tipek » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #91 kedy: 26. Január , 2017, 09:46:47 »

ja som síce mal mxr dyna comp a  boss kom,sustein ...  tie najlacnejšie najbežnejšie ,   Popiskujem si

a keď som skúšal ako som skúšal  na solach to predĺžilo sustein aj kompresia bola super ale keď ,že mi to zvýšilo aj brum a  šum  tak ma to začalo štvať a  dal som to preč , ešte aj GATE mal potom problém zatvárať,  Je mi do plaču

ale na ten Clean by som si to aj vedel predstaviť ale dáko teória  a prax mi nešla vždy  Bavím sa skvele
tie neduhy som vyrovnal vždy skorej brnkátkom  a prstom , než kompresorom
nejde o to že by som ho nevedel nastaviť ale o tú extrémnu dinamiku , atak  a  štýlom mojej hry som rozbil kompresor vždy,

vždy keď som tomu zasolil to spravilo ten country Prd   ale to som mal moc Comp nastavenie , radčej mať živý dynamický clean ako moc uhladený , potom to zaniká v   tých nástrojoch , hlavne bubeník to ihneď prevalí činelami ,  TONE is in the fingers ,  Bavím sa skvele

väčšinou si myslím ,že to je skorej štúdiová vec podla tých porovnávacích videí  od Carla M.  
aj  v praxi mám dobré skúsenosti  v  študiu  s kompresormi , aj s detailným nastavením než  v pedalbordoch

v  kapele som si všimol ,že hráme každý song dynamicky  aj rýchlostne inak a  ten Comp by som musel mať na každú pesničku inak nastavený , a to  v praxi moc nejde ,

som prišiel z  myšlienkou keď aj na lacnej gitare na pódiu zahrám moje party nájde sa človek kt mi pochváli môj zvuk :D
a to isté keď odohrám koncert na gybsone :D :D  ako človek pod pódiom nevidím rozdiel , hlavne že sa bavím ,


ja si myslím, že to netreba preháňať aby si každý myslel ,že to čo mu chýba v borde je zrovna kompresor ,  Som frajer

trvá určitý čas stáleho používania omyl pokus  s hraním na efektoch kým človek ho vie ovládať a nastaviť presne na seba ,
a  nie vždy keď si niekto kúpi efekt hneď má zvuk aký chcel , hneď to nemusí zapasovať do kapely do pesničky ....

a Kompresor ,kt. už má veľa možností a  človek sa aj do toho rozumie čím točí a  ako hrá tak to je aj celkom hlboko do vačku  finančne ,  ha ha ha ha ha ha ha ha ha a nie vždy očákavania sú večšie ako výsledok  a potom si tu človek vyberá z pomezdi drahých kompresorov s  vela točítkami  a nevie si vybrať  ha ha ha ha ha ha ha ha ha

toš moj názor ku kompresorom ,
Kamo, text hodny na uvod knihy, ale pointa kdesi v utrobach criev.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #92 kedy: 26. Január , 2017, 10:01:41 »

 ha ha ha čo už no  Je to frajer
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #93 kedy: 06. November , 2017, 23:40:32 »

BTW, po dlhej kompresorovej odmlke som si kupil Smrcka compressor (par tyzdnov dozadu) a musim uznat, ze moje predsudky sa voci ceskym rucickam vyrazne zmenili, resp. zmizli.

Jeden genialny comp, takmer dokonaly, ak si odmyslim to externe trafo a 15AC napajanie. Inak nic. Krasne a citlive potaky, relativne userfriendly. Musis vediet, co ides robit a co ktory potak robi. Potom nemas problem ho nastavit.

Ked ho mam porovnat s Carl Martin, s ktorym som bol donedavna dokonalo spokojny (akurat mi vadilo, ze som ho mal uz dlho v boarde  ha ha ha ), tak Smrcka je lepsi, asi po kazdej stranke. Jak konstrukcne, tak kvalitou suciastok a samozrejme aj nastavovanim a samotnym zvukom. Samotny p. Smrcka reaguje, ze je to taky CM klon, ale o dost vylepseny a ma pravdu. VCAckovy compressor, ktory ja milujem viac, nez hociktoru optiku. Lepsi, co mam je uz len Empress a to tiez len o nejaky kusok + Empress ma lepsi metering, mix knob, atd... ale aj cena je vyrazne inde.

Ano, je to subjektivny dojem, treba skusit, ale faktom je, ze je uplne tichy, nebrumi/nesumi (co CM robil), postaveny z TOP hi-endovych suciastok, vo velmi odolnej krabici a taktiez paradnym, mozno neznicitelnym switchom.  Bavím sa skvele

Naozaj odporucam. Nechcem prehanat, ale myslim si, ze v pomerovom klise cena/kvalita neexistuje momentalne lepsi produkt.  Na zdravie!
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #94 kedy: 07. November , 2017, 10:02:23 »

to je ten biely ??  

http://www.smrckaeffects.com/kytarove-efekty/compresor-limiter-tb/


* CM-TB-for-web-1.jpg (145.35 KB, 764x782 - prehliadnuté 330 krát.)
« Posledná zmena: 07. November , 2017, 10:11:50 od tipek » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #95 kedy: 07. November , 2017, 10:04:12 »

to bol ten  biely čo s  a predával na  bazoši ?
Neviem, ci to "s" myslis ako "si" alebo "sa" predaval... lebo ja som nepredaval nic  Bavím sa skvele Ale hej, je biely.
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #96 kedy: 07. November , 2017, 12:11:47 »

To ja som teraz predaval Smčkov kompresor na bazoší, aj tu v inzercii ho mám.
Môžem potvrdiť že bol skvelý, ako Branko píše, aj u mňa to bol asi najlepší kompresor aký som mal.
Ale je to analóg a doba pokročila.

digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..
Zaznamenané

FALLGRAPP
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #97 kedy: 07. November , 2017, 12:22:33 »

digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..

 ha ha ha

potvrzuju brankuv komentar, ze Smrcka comp je urcite momentalne nejlepsi pomer cena/vykon, zvlast z bazaru (je uplne jedno jestli bila nebo starsi stribrna verze s nalepkou, vsechny hrajou dobre) mel jsem ho taky, vymenil jsem ho za digital TCE :)
ale urcite ne kvuli zvuku, mel jsem tech kompresoru uz moc, studiove je nakonec nepouzivam (zvukari si chteji komprimovat sami) a na zivo do boardu je pro me jednodussi multiband TCE (Hypergravity a dualni NDY-1)

PS: a dalsi dobrý bazar tip https://hudebnibazar.cz/okko-cocaine-compressor-preamp/ID133895/
« Posledná zmena: 08. November , 2017, 11:19:44 od hyenik » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #98 kedy: 09. November , 2017, 11:59:18 »

ha ha ha

potvrzuju brankuv komentar, ze Smrcka comp je urcite momentalne nejlepsi pomer cena/vykon, zvlast z bazaru (je uplne jedno jestli bila nebo starsi stribrna verze s nalepkou, vsechny hrajou dobre) mel jsem ho taky, vymenil jsem ho za digital TCE :)
ale urcite ne kvuli zvuku, mel jsem tech kompresoru uz moc, studiove je nakonec nepouzivam (zvukari si chteji komprimovat sami) a na zivo do boardu je pro me jednodussi multiband TCE (Hypergravity a dualni NDY-1)

PS: a dalsi dobrý bazar tip https://hudebnibazar.cz/okko-cocaine-compressor-preamp/ID133895/

Nechapem, jak mozes pouzivat ten TCE. Mal som to na tyzden pozicane a tesil som sa, az to zmizne z pedalboardu.  Bavím sa skvele Zasumene cele, nema to taky krasny "twang/kvak" jak ten Smrcka/CM, ale zrejme hras inu muziku nez ja.

To Okko je vyborne, mam ho, akurat to treba prehanat s potakmi, aby si ho "citil".
Zaznamenané

Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #99 kedy: 09. November , 2017, 14:16:13 »

Branko, z tvojich skusenosti, ktory compressor sumi najmenej? Ja som zatial skusal len strednu triedu, zvukovo by som si aj vedel vybrat nieco co ostane v pedalboarde natrvalo, ale sum hlavne so singlami je vzdy peklo pri tychto lacnejsich veciach. Boss CP-1x si neskusal?
Smrcku vylucujem z vyberu kvoli napajaniu.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #100 kedy: 09. November , 2017, 15:09:01 »

Branko, z tvojich skusenosti, ktory compressor sumi najmenej? Ja som zatial skusal len strednu triedu, zvukovo by som si aj vedel vybrat nieco co ostane v pedalboarde natrvalo, ale sum hlavne so singlami je vzdy peklo pri tychto lacnejsich veciach. Boss CP-1x si neskusal?
Smrcku vylucujem z vyberu kvoli napajaniu.
Kedze kompressor vie aj dvihnut signal, tak sum moze byt nim (kompressorom) aj podporeny zo samotnej zasumenej cesty, napr. OD, skresleny kanal, atd...

Mne sa celkom paci, ked stiahnem gain a zapnem comp. Jednak mi to nakopne trosku zvuk a hlavne sa takto vyborne hraje.

Bossacke krabice sumia same o sebe, ale konkretnu novinku som neskusal. Svojou otazkou si samozrejme pytas aj vyssie poziadavky co = vyssia cena. Na compe by som nesetril, kvalitny comp ti spravi velmi vela radosti + samozrejme MUSIS vediet, co s cim pracuje, ako sa jednotlive potaky spravaju a co robia, atd... uz som pisal vyssie...

Ale ak chces userfriedly vyborny comp, tak odporucam toto - https://www.andertons.co.uk/guitar-dept/guitar-pedals/compression-pedals/rothwell-love-squeeze-lovesqueeze

Jeden paradny FET Si píš!!! compressor.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #101 kedy: 09. November , 2017, 15:18:41 »

Tu si mozes precitat niekoho nazor - http://www.ovnilab.com/reviews/rothwell.shtml

Btw, je to dobra stranka, ktoru sem pastol Hyenik, ale niektore jeho recenzie mi v skutocnosti nesedeli.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #102 kedy: 09. November , 2017, 17:44:07 »

 ?§!.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #103 kedy: 09. November , 2017, 18:17:26 »

ked chcem bit jemny zjemny to ton

Kua, Stevo  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #104 kedy: 10. November , 2017, 09:54:44 »

Tu si mozes precitat niekoho nazor - http://www.ovnilab.com/reviews/rothwell.shtml

Btw, je to dobra stranka, ktoru sem pastol Hyenik, ale niektore jeho recenzie mi v skutocnosti nesedeli.

Tie recenzie asi pise zrejme z pohladu basgitaristu, mozno preto sa ti niektore nezdali.
Vdaka za tip na ten Rothwell, vyskusam ked s ak tomu niekde dostanem.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.