Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 21:33:24
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Compressor  (Prečítané 35225 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #105 kedy: 10. November , 2017, 13:04:20 »

Tie recenzie asi pise zrejme z pohladu basgitaristu, mozno preto sa ti niektore nezdali.
Vdaka za tip na ten Rothwell, vyskusam ked s ak tomu niekde dostanem.
Zatial som nepocul o nikom, kto by na nom hraval - zo Slovenska. Ja som si ho kupil a vratil v ramci testu z UK.
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #106 kedy: 11. November , 2017, 01:02:12 »

Ak by mal niekto zaujem, mam doma home-made kopiu Love Squeeze od Mareka Taraja.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #107 kedy: 11. November , 2017, 10:22:40 »

Nechapem, jak mozes pouzivat ten TCE. Mal som to na tyzden pozicane a tesil som sa, az to zmizne z pedalboardu.  Bavím sa skvele Zasumene cele, nema to taky krasny "twang/kvak" jak ten Smrcka/CM, ale zrejme hras inu muziku nez ja.

jj, pouzivam ho na akustiku, takze šumu jsem si nevšiml a rozhodně ho nemám pro twang, ale spiš jako studiovou kompresi.
to psali ve vetsine recenzi ze v tom vintage modu není tak jiskrivy, ale ja ho mam kvůli multibandu.
o ovnilab a basovem pohledu uz se tu psalo, ja jenom dodam ze na basu (nebo akustiku) jsou ohledne komprese kladene nesrovnatelne vyssi nároky nez na elektriku (a tim padem i trochu jiné, nez obligatni country squash :)
« Posledná zmena: 11. November , 2017, 10:23:11 od hyenik » Zaznamenané

Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #108 kedy: 25. Máj , 2018, 16:34:05 »

Zatial som nepocul o nikom, kto by na nom hraval - zo Slovenska. Ja som si ho kupil a vratil v ramci testu z UK.

Vyskusal som za poslednych par mesiacov niekolko priemernych a niekolko velmi dobrych compressorov, tak sa podelim o dojmy.
Moje poziadavky boli aby to co najmenej sumelo a aby sa z toho dal dostat vyrazny "prskavy" efekt, country twang atd. Pouzivam to hlavne na ciste zvuky so singlami a ked zapnem kompresor, chcem aby to bolo pocut a citit. Primarne mi neslo o to aby kompresor fungoval iba ako boost, i ked to ma svoje caro. Kriterium bola aj cena do 100 eur - viac ako 100 eur som za akukolvek krabicku az na jednu vynimku nikdy nedal a ani nemam v plane.

EHX soul food - Zvukovo s odstupom casu priemer a vadili mi dve veci - sumel najviac zo vsetkych a pri zapnuti spinaca bolo pocut hlasne puknutie, takze isiel na bazos.

Boss CS-1 - Japonec, svojsky zvuk ale prekvapivo pouzitelny. Trochu viac sumu-ako je pri Boss zvykom, pri vyraznejsich nastaveniach je dost pocut ako kompresor zabera, co sa mne osobne moc nepaci. Ostava v zbierke kedze je to stary Japonec

Greer Amps Fish Press - Velmi podarena krabicka od sympatickeho vyrobcu. Ako boost pre strat, hlavne v medzipolohach, som este nic lepsie nepocul a pod prstami sa to spravalo uplne dokonale. Vyraznejsie nastavenie neboli az tak oslnive, ale ak chce niekto boost na ciste/poloskreslene zvuky, tak urcite doporucujem vyskusat. Okrem toho takmer vobec nesumel. Nakoniec som ho za nieco vymenil, ale ak bude prilezitost chcem si vyskusat aj ine krabicky od tejto firmy, OD su dost vychvalene.

MXR Dyna Comp - Klasika, v jednom konkretnom nastaveni funguje perfektne. Kludne by stacil jeden potenciometer na output volume a kompresia by mohla byt nastavena pevne. Vedel by som s nim fungovat ale hned po kupe sa na ebay vyskytol Rothwell Love Squeeze, takze MXR isiel z domu.

Rothwell Love Squeeze - Kupil som na Brankovo doporucenie, velmi dobry all round kompressor, nesumi, robi presne co ma. Pocitovo podobny ako Greer, ale ma trochu vacsi rozsah nastavenia, akurat sa mi nepaci dizajn - gumene gombiky su ako z Tesly Vrable a celkovo to vyzera tak nejako sovietsky :)

Fender The Bends - novinka od Fender, prijemne prekvapenie. Zatial sa mi zda ze spaja pozitiva vsetkych predchadzajucich. Rozsah nastavenia je velmi dobre trafeny, mam pocit ze hra dobre v kazdom nastaveni. ma potenciometer Blend na primiesanie cisteho signalu, co je celkom uzitocne. Spracovanie je tiez fajn - tazka kovova krabica, svietiace potenciometre, pristup k baterke cez dvierka na maget, ledka meni farbu podla toho ako kompresor zabera. Zda sa ze je to dost dobre vymyslene.

Takze zatial ostava v pedalboarde Fender.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #109 kedy: 25. Máj , 2018, 17:29:34 »

EHX Soul Food nie je comp, ale nevadi. Myslel si Soul Preacher.

Btw, fakt najlepsi, ultimatny gitarovo/basovy comp je od pana Smrcku. Kazdy nech si vyskusa, stoji 5 korun a kvalita prevysuje vsetky butikove efekty, hlavne pouzity switch, ktory je pravdepodobne nesmrtelny.

Mam Empress, Carl Martin, Okko comp, Keeley comp, atd... Smrcka je vitaz a je stale v boarde.
Zaznamenané

Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #110 kedy: 25. Máj , 2018, 18:39:32 »

Jasne, Soul Preacher.
Od Smrckua odradilo 18v napájanie, pre mna zbytocna komplikácia.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #111 kedy: 25. Máj , 2018, 18:40:49 »

Jasne, Soul Preacher.
Od Smrckua odradilo 18v napájanie, pre mna zbytocna komplikácia.
15AC napajanie. Hej, je to trafko navyse, no zato maximalna izolacia od barsjakych neduhov/brumov. :)
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #112 kedy: 26. Máj , 2018, 20:24:05 »

Btw, fakt najlepsi, ultimatny gitarovo/basovy comp je od pana Smrcku. Kazdy nech si vyskusa, stoji 5 korun a kvalita prevysuje vsetky butikove efekty, hlavne pouzity switch, ktory je pravdepodobne nesmrtelny.

Mam Empress, Carl Martin, Okko comp, Keeley comp, atd... Smrcka je vitaz a je stale v boarde.

Souhlas.
Ale chybu neudelas s zadnym jmenovanym :) Jsou to uz spis rozdily na urovni subjektivních pocitu.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.