Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 17:58:35
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Linuxová hudobná pracovná stanica  (Prečítané 6286 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 23. December , 2008, 16:26:59 »

Inak aby tu ma zase niekto neobvinil, ze som nejaky antiLinuxista. Bol som pri zrode slovenskej verzie Debianu, ako jeden z prvych som tu mal na serveri FreeBSD = v minulom storoci :-D

Len som realista, Linux uz uz 15 rokov ide vyhodit zo sedla Windows a stale nic. Skor keby Apple upravil cenu trochu dolu, tak by sa diali zaujimave veci. Pre mna inak vyhravaju uz networking aplikacie, esteze su hry a specialne programy ako napr. hudobny soft, lebo uz by som windows aj vysmaril a fical len ako klient na sieti. Cize Linux ako workstation? Nie.

Podľa mňa toto príde pomerne rýchlo. Použiteľnosť ako pracovná stanica predsa kráča ruka v ruke s jednoduchou ovládateľnosťou systému. A tu bol dlhé roky problém. Nikto predsa nebude robiť komerčné aplikácie pre systém, u ktorého je úspech, keď sa ho vôbec podarí úspešne nainštalovať a ako-tak nakonfigurovať.

Za tých 15 rokov sa však Linux vyvinul hodne a súčasné moderné distrá sa nedajú porovnávať s tou hrôzou, čo bola pred 15. rokmi, kde si si polovicu vecí musel urobiť na kolene a druhá polovica nešla, alebo v lepšom prípade si sa s jej rozchodením babral pol roka. Teraz je situácia o zopár rádov lepšia a o pár rokov už nebude problém vôbec. Dnešné moderné user-friendly distrá sa inštalujú o hodne ľahšie ako Windows či MacOS. Už len treba počkať, kedy si to všimnú aj výrobcovia.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 23. December , 2008, 16:28:41 »

ovladace to je kamen urazu.  a velke projekty ako protools, logic studio to sa nikdy nepodari ako free soft. skor len take poloprofi a amaterske softy budu free.
Presne tak. Ardour a zopár ďalších softov zdarma, komerčné veci ako Logic či ProTools za prachy.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 21 otázok.