Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 08:43:22
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basa do gitaroveho aparatu?  (Prečítané 5559 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« kedy: 22. Apríl , 2004, 20:09:50 »

je to nebezpecne? skusali ste? poradte.. napriklad taky marshall mg30 dfx..
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #1 kedy: 22. Apríl , 2004, 20:13:20 »

no ja som skusal hrat basu cez moj chudak 15w peavey a namietal. uplne hrozne. basu hram cez take stare tesla radio co ma aj gramofo a znie to brutalne dobre ale kombo je kombo.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 22. Apríl , 2004, 22:32:21 »

Gitarové aparáty nie sú na basové frekvencie stavané, takže zvukovo to nie je to čo basový aparát a nebezpečenstvo odpálenia môže byť vtedy, keď sa bude vypekať nadoraz s ""vyhúlenými"" basmi, pri domácom hraní by sa nemalo nič stať.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 23. Apríl , 2004, 08:13:12 »

pokial to velmi nesmazis, tak tomu kombu moc neublizis. S lampovymi aparatmi to je lepsie - tam skor zalezi kolko zvlada prenasat speaker.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 23. Apríl , 2004, 09:54:33 »

doma som skusal kamaratovu squierku basu do mojho lampampu (LAMPovy AMPlifier) a ""celestionu"" g12h-100 (80-5000) a - da sa.. akoze na doma maximalne, bolo to moc potichu (nakolko som basou siel rovno na vstup - bez preampu).. a ked som pred to zapojil MT-2, tak ... hlasitost ok, ale bal som sa vytocit volume nad 3/4, aby tie basy s reprakom nepekne veci neporobili - - ten lampamp by na basu stacil, ale reprak by to chcelo basovy..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 23. Apríl , 2004, 22:39:55 »

Problem by som videl z dlhodobeho hladiska v repraku. Za normalnych okolnosti by mal vydrzat roky az desarrocia. Ak don pojdes basou a trebars este aj s nejakym tym vacsim volume, v dlhu zivotnost by som veru moc neveril... Je to logicke - pri tak nizkych frekvenciach ho nutis k takemu rozkmitu, na ktory nie je stavany...
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 24. Apríl , 2004, 08:32:13 »

.. aj tak to mam moc potichu, tak som sa bal vypekat to cez 3/4
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 25. Apríl , 2004, 10:21:32 »

Ja som si tak odpálil reprák bol to síce šmejd ale radšej to už neskúšam proste to nezvládne basa ma vežké výstupné napätia a to po zosilení môže zabiť reprák...Hlavne gitarový...
Zaznamenané

tatko fóra
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 28. Apríl , 2004, 06:32:08 »

ja si myslim, ze ak to pouzivas na domace hranie, tak sa nema co pokazit. na cvicenie ano. do skusobne nie
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 29. Máj , 2004, 23:42:39 »

a ak si cez kombo pustim cd ? ja to totiz dost casto robim. nahram si bicie ,zapojim do komba a hram si. dokonca tam mam na to aj vstup. niekedy si pustim aj daky album. tam je ten rozsah frekvencii dost velky. mam sa na to radsej vykaslat ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 31. Máj , 2004, 21:16:02 »

marian - pri beznej izbovej hlasitosti to musi vydrzat. A ked nie - srat na to, ani si to nezasluzilo iny koniec :)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 31. Máj , 2004, 21:43:50 »

he, he ... rastis ,ved aj ja to tak dako berem. by si sa pozeral na moju vybavu jak jej dam zabrat ,ale co je haluz ,zatial drzi... zase ,ju nerozbijam ,len si tak hram...
Zaznamenané
katarina
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 725


spanilá deva


« Odpoveď #12 kedy: 10. September , 2004, 15:42:15 »

Trochu odbocim. Co si myslite o zapajani klavesov do gitaroveho aparatu?
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 10. September , 2004, 22:13:00 »

Kláves potrebuje širšie a vyrovnanejšie frekvenčné spektrum ako gitara. Gitarové aparáty majú orezané výšky a basy a sú stredovejšie. Ale na hammond by sa to mohlo celkom hodiť, ten zvuk je celkom príbuzný skreslenej gitare. Klavírne zvuky, sláčiky a pod. by nezneli asi najlepšie.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #14 kedy: 13. September , 2004, 09:34:23 »

Pitu, na hammondkach sa hrava najlepsie cez male lampove komba (15 az 30W a 12""repro). Vo svete sa to pouziva hlavne v studiu pri rockovych solach. Na koncertoch menej. Este sa cez gitarove kombo hrava na fukacej harmonike. To je tiez sranda (napr. J.Satriani) Na kombo je dobre pouzit iba hammondovy zvuk z klavesu. Ostatne zvuky su dost stredove. Stary pani, ktori maju tolko rokov ako ich stare hammondy pouzivaju gitarove krabicky na skreslenie signalu pri solach. Je to potom ozaj rocky. Normalne tam zapoja Boss DS-1 alebo nejaky overdrive/distortion. :)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 22 otázok.