Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 20:00:49
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basa do gitaroveho aparatu?  (Prečítané 5556 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #30 kedy: 12. Február , 2005, 16:53:58 »

Ja hram na svojom Hiwatte aj s basgitarou a klavesami. AJ elektricke husle sme skusali. To je stara skola zo 70tych - all purpose amp.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RockBassist
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


« Odpoveď #31 kedy: 09. September , 2007, 20:20:07 »

a čo vravite na zapajanie gitary do basoveho aparátu? Ja zapajam a zda sa mi to v pohode hra to krásne ,no basy su na gitaru až priliš silné. Neriskujem nič?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #32 kedy: 09. September , 2007, 20:33:54 »

nie akurat na basu sa pouzivaju ine frekvencne obvody si myslim
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #33 kedy: 09. September , 2007, 21:54:35 »

a čo vravite na zapajanie gitary do basoveho aparátu? Ja zapajam a zda sa mi to v pohode hra to krásne ,no basy su na gitaru až priliš silné. Neriskujem nič?

ja som tak na jolane diamantke odohral male vystupenie na stuzkovej do basoveho peaveycka. vsetci sme to bez vacsej ujmy na zdravi prezili..ale dlhodobo? co ja viem, to je ako ist zabijat mravce kladivom
Zaznamenané
RockBassist
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116


« Odpoveď #34 kedy: 14. September , 2007, 12:12:02 »

som rozmyšlal či nemôže odpaliť kombo ked budem hrať nahlas a zaserem nejake poriadne vysoké solo či to unesie reproduktor. Je predsa robeny na prehavanie hlbších tonov.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 14. September , 2007, 17:19:17 »

Nie, aj tie najvyssie tony na gitare maju frekvenciu len okolo 1000 Hz. A samozrejme vyssie harmonicke frekvencie. Ak ide o skresleny distortion/overdrive gitarovy zvuk, tak tie vyssie harmonicke su zvyraznene a idu aj cez 10kHz, ale prakticky od 5kHz uplne zaniknu kvoli frekvencnej charakteristike gitaroveho reproduktora.

Cize nic take sa stat nemoze. Ibaze by v tych vysokych frekvenciach bol na ten reproduktor prilis velky vykon, ale to sa s beznymi zosilnovacmi urcite nestane.

Ze je reproduktor robeny na prehravanie hlbsich frekvencii znamena, ze tie vyssie frekvencie sa v nom stracaju.
« Posledná zmena: 14. September , 2007, 17:20:46 od Martinlm » Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.1 sekund, 22 otázok.