Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 13:23:12
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Paco De Lucia  (Prečítané 5788 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #15 kedy: 20. November , 2008, 21:53:21 »

je úplne jedno či hráš trsátkom alebo prstami, rýchlosť sa dá natrénovať rovnako v obidvoch prípadoch.

tomu verim :)
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 20. November , 2008, 21:55:27 »

sak jasne ze da....len my z tej shrederskej komunity sme zvyknuti na brnkatko  ha ha ha prstami to potom vyzera take neskutocne....aj ked vlastne basaci to tiez vedia :)

keď niečo nehráš, neznamená, že sa to nedá. Žmurk
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #17 kedy: 20. November , 2008, 21:57:41 »

keď niečo nehráš, neznamená, že sa to nedá. Žmurk

hej hej to uz som si vsimol :)
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 20. November , 2008, 22:12:59 »

hrat brnkatkom a prstami rychlo voooobec nie je to iste, prstami je to odost tazsie. Viem relativne oboje a viem, ze hrat brnkatkom vie rychlo clovek za rok, ale prstami to je o inom, je to tazsie. To ze su ludia ktori to vedia , to neznamena, ze to je to iste. Pri brnkatku cvicis  len jeden pohyb, kym pri prstoch ich mas ovela viac... :)
Ked cvici clovek 6 hodin na gitare, tak to je strasne vela. No ked sa pytali flamencovych virtuozov, kolko cvicili tak tomatio odpovedal, ze od rana do vecera, sabicas hral od 12-15hodin denne, Paco hraval nad 10 ... a potm sa da povedat "ano tiito vedia hrat prstami jak daabli" :)
Paco NIE je cigan, ked berem tych svetovych virtuozov vo flamencu tak jediny cigan je Jose Fernandez Torres "tomatito". Cigani su nadani muzikanti no zial nemaju zvacsa to co "bieli"a to je trpezlivost hodiny cvicit :)
Koncert v san franciscu, ktory tu bol spominany , patri medzi viac krat opakovane turne po celom svete, s roznymi muzikantami. Od vtedy sa vlastne flamenco masovo rozsirilo do celeho sveta.
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #19 kedy: 20. November , 2008, 23:28:25 »

aj mne sa z mojho laickeho pohladu zda hra prstami naorcnejsia a vyzadujuca si viacej cvicenia....ale zas nesuhlasim ze za rok mas zmaknute brnkatko. Rychle brnkatko, to nie su len tri tony na strunu stupnice a co ja viem co...aj pri brnkatku treba cvicit mnoho tazkych veci: hranie ob strunu, 2 tony na strunu atd...ma to tiez vela aspektov na ktorych treba makat, myslim ze sa to takto neda porovnavat

skor by ma zaujimalo, kolko trva vycvicit rychle tremolo na jednom tone prstami. Brnkatkom je to samozrejme za chvilocku. Prstami to asi nieco trva...respektive kolko to tebe trvalo?
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #20 kedy: 20. November , 2008, 23:36:32 »

prstami to zahrat je skutočne tažke a niekto može cvičit až do smrti aj tak to nezahra .Paco je genius a problem je tam niekde inde
« Posledná zmena: 21. November , 2008, 12:29:02 od joe » Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 20. November , 2008, 23:36:46 »

no jasne, nejdem do detajlov, hovorim o tom, ze napriklad stupnicu zahras brnkatkom po roku cvicenia rychlejsie ako prstami.
no ja si nemyslim, ze mam rychle nejake picada prstami, ale zevraj mam na to nabeh  Bavím sa skvele pri hrani prstami nemas rovnake slachy na vsetkych prstoch a ani svaly, cize clovek musi bojovat s vecami akoze kazdy prst inac zneje, s inou silou a dokonca aj namiesto pravidelneho hrania ta--ta--ta--ta--... moze byt ta--tata--ta-taa, proste nepravidelnosti a rozdiely vo zvuku a sile u jednotlivych prstov, toto su problemy s ktorymi sa prii brnakatku ani len nestretnes
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #22 kedy: 20. November , 2008, 23:42:36 »

asi mas pravdu...odradil si ma Bavím sa skvele
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 20. November , 2008, 23:48:58 »

Swordy, kolko mm/cm máš rozdiel medzi ukazovákom a prostredníkom? Nemôže mať vplyv táto dispozícia na picado?
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 20. November , 2008, 23:54:37 »

 Bavím sa skvele co ja viem
no musis si najst spravnu techniku napriklad vicente ma taku velku paprcu, ze hra uplne inac ako ostatni :) to by si musel mat nejak vyraznee rozdiely v prstoch aby to malo vplyv nejaky... to sa da vycvicit len je to roboty jak na kostole a prave v tom je aj talent, ze niekomu to trva dlhsie , niekomu kratsie
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 20. November , 2008, 23:58:36 »

nevyhováraj sa a hybaj po colštok  Bavím sa skvele
lebo ja tam mám kua 1,5 cm  Cmuk chlapci
Som rozmýšlal že vyskúšam picado ukazovák-prstenník, tam mám len zopár mm  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 21. November , 2008, 00:01:06 od brmbolec » Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 21. November , 2008, 00:00:44 »

colstok nemam a subleru neviem najst  Bavím sa skvele no skus Žmurk mozno budes taky frajer ze to budu vsetci po tebe opakovat :D
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 21. November , 2008, 00:01:34 »

 Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 21. November , 2008, 00:03:07 »

toto si už videl? :) http://tvnoviny.sk/showbiz/bulvar/lucie-bila-ma-milenca-slovaka.html
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #29 kedy: 21. November , 2008, 00:10:29 »


Vsak to je kamarat Matus z Remediosu, no to su mi veci...  Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.117 sekund, 22 otázok.