Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 04:55:11
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ritchie Blackmore  (Prečítané 68201 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
atheysm
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 384


LEBO JA SOM koko*t


« kedy: 19. November , 2008, 22:57:21 »

Ritchie Blackmore,gitarista kapelky Deep Purple.U mna pan gitarista...Ved posudte sami -

Začiatky

Ritchie Blackmore sa narodil vo Weston-super-Mare v Anglicku. Keď mal 2 roky, rodičia sa presťahovali do mesta Heston, Middlesex v Anglicku. Prvú gitaru mu otec kúpil, keď mal 11 rokov. Hudobne ho ovplyvnili Hank Marvin a Cliff Gallup, neskôr zberatelia country ako Chet Atkins.

Blackmore začal ako štúdiový gitarista v Anglicku. Na začiatku šesťdesiatych rokov začal pôsobiť ako príležitostný hráč pre hudobnú produkciu Joea Meeksa a vystupoval v niekoľkých skupinách. Bol členom inštrumentálnej skupiny The Outlaws, hral pre Heinza (hrajúc pieseň, ktorá bola v tom čase v Top Ten "Just Like Eddie"), Screaming Lord Sutch, Glenda Collins, BOZ a mnoho iných. S Jonom Lordom založil v roku 1968 skupinu Deep Purple, kde pôsobil v rokoch 1968-1975 a potom neskôr v rokoch 1984-1993.


Prvé roky v Deep Purple 

História tohoto zoskupenia začína vo februári 1968, keď sa v anglickom Hertforde Chris Curtis, bývalý bubeník skupiny Searchers, rozhodne založiť kapelu a začína okolo seba zhromažďovať hudobníkov.

Tak vznikla kapela Roundabout, ktorá je považovaná za tzv. embryo skupiny Deep Purple. Jej zloženie: Ritchie Blackmore - gitara, Jon Lord - klávesy, Dave Curtis - basová gitara, a Bobby Woodman - bicie. Už pri prvých spoločných skúškach bolo jasné, že Ritchie sa určite neuspokojí s tým, že má byť len členom v sprievodnej kapele pre ďalšieho excentrika, ktorými boli 50.a 60. roky doslova preplnené.

Po krátkom čase sa skupina rozpadá a Ritchie Blacmore s Jonom Lordom sa vydávajú na turné po Škandinávii s novým spevákom Rodom Evansom, basgitaristom Nickom Simperom (ex Johnny Kid and the Pirates a bubeníkom Ianom Paiceom. Na ich prvom spoločnom koncerte 20. apríla 1968 si dali meno Deep Purple.
Skupina sa rýchlo preslávila piesňou Hush, ktorá ako singel obsadila v US rebríčku 4. miesto. Následný album z názvom Shades of Deep Purple, sa dostal až do Top 25. V decembri 1968 vydala skupina ďalší singel - prepracovaný hit Neila Diamonda Kentucky Woman, ktorý bol taktiež úspešný.

Tretí album s jednoduchým názvom Deep Purple Third Album nepriniesol žiadny úspech; navyše zbankrotovala firma Tetragrammaton, ktorá produkovala albumy skupiny. Na základe tohto neúspechu boli prizvaní Ian Gillan a Roger Glover, ktorí nahrali skúšobnú skladbu "Hallellujah"; následne kapelu opustili Evans so Simperom.

Úspech skupiny 

Prvý album, ktorý nahrali so skupinou Gillan a Glover bol Concerto for Group and Orchestra. V tejto zostave (Blackmore, Glover, Gillan, Lord a Paice) boli nahrané historické nahrávky Deep Purple in Rock, Fireball, Machine Head a Who Do We Think We Are?, ktorý bol poznačený dlho pretrvávajúcou krízou medzi Blackmoreom a Gillanom. Nemožno zabudnúť ani na koncertný album 70. rokov Made in Japan, ktorý je spolu s koncertom skupiny Uriah Heep - Live in January z roku 1973 považovaný za najlepšie živé nahrávky 70.-tych rokov.

Po koncerte v Japonsku Gillan ohlásil svoj odchod od skupiny. Spolu s ním však odišiel aj Roger Glover, ktorý sa neskôr dal na producentskú dráhu. Po tomto odchode väčšina fanúšikov myslela, že je to bude znamenať koniec skupiny. Deep Purple si však dali inzerát, že zháňajú speváka a kapela si vybrala muža, ktorý pracoval ako predajca obuvi v Anglicku, Davida Coverdalea. K nemu sa pridal aj basový gitarista a spevák od skupiny Trapeze Glenn Hughes.
Príchodom týchto mužov sa zmenil štýl Deep Purple. Prvý album z názvom Burn bol prelomový, avšak jeho pokračovanie albumom Stormbringer už pre Ritchieho Blackmorea nebol zaujímavý. Značný odklon od hudby Deep Purple k soulu, funku, ktorý mali na svedomí Coverdale a Hughes, zapríčinil odchod Ritchieho Blackmorea zo skupiny. Spolu z muzikantmi skupiny Elf založil skupinu Rainbow, ktorá predtým robila Deep Purple predskokanov.


 Prvé roky Rainbow 

Skupinu tvorili okrem Ritchieho Ronnie James Dio - spev, Craig Gruber - basová gitara, Micky Lee Soule - klávesy a Gary Driscoll na bicie. Avšak všetci traja po nahratí prvého albumu Ritchie Blackmore's Rainbow kapelu opustili. Na miesto bubeníka sa posadil Cozy Powell, ktorý u Rainbow vydržal až do roku 1980. Basovú gitaru obsadil Jimmy Bain a za klávesy nastúpil Američan Tony Carey. V tejto zostave nahrali svoj druhý album Rising, a ku koncu roka 1975 sa vydali na prvé turné skupiny. V tejto zostave vydali aj živú nahrávku On Stage, po ktorej Ritchie vyhodil Baina. Nahradil ho bývalý basový gitarista Uriah Heep Mark Clarke. Avšak už pri nahrávaní nového albumu Long Live Rock 'n' Roll spolu s Careym skupinu opustil. Na miesto klávesáka sa posadil Kanaďan David Stone z menej známej skupiny Symphonic Slam. Dlho nemohol Blackmore zohnať kvalitného basového gitaristu, a po neúspešnej snahe stiahnuť nazad do kapely Jimmyho Baina, nahral väčšinu basovej gitary na album on sám. V troch skladbách ("Gates of Babylon", "Kill The King" a "Sensitive to Light") ho nahradil austrálčan Bob Daisley. Po vydaní albumu a následnom svetovom turné v rokoch 1977-78, sa Blackmore rozhodol výrazne zkomerčniť hudbu Rainbow. Chcel skončiť z tzv. tajomnými a stredovekými témami. Dio z týmito zmenami nesúhlasil, a kapelu opustil.


Komerčný úspech 

Blackmore chcel nahradiť Dia Ianom Gillanom, avšak ten na oplátku chcel aby mu Blackmore išiel hrať do Gillan bandu, takže tento zámer nakoniec neuspel. Po sériách konkurzov získala skupina nového speváka, Grahama Bonneta (ex-Marbles). Powell zostal, avšak Daisleyho a Stonea nahradili klávesák Don Airey, ktorý je v súčasnosti stálym klávesákom skupiny Deep Purple a basový gitarista Roger Glover. Nová zostava nahrala album Down to Earth, ktorý priniesol skupine prvý komerčný úspech hitmi "All Night Long" a cover verziou od Russa Ballarda "Since You've Been Gone". Bonnet mal silný hlas, avšak chýbal mu Diov hlasový rozsah. Posledným výstupom Cozyho Powella v skupine Rainbow bol výstup na festivale "Monsters of Rock" v Castle Donningtone v Anglicku. Powellovi nesedel až príliš pop metalový zvuk skupiny. Krátko nato skupinu opustil i Bonnet.


 Joe Lynn Turner
 

Ďalší album nahral v úlohe speváka Joe Lynn Turner (ex-Fandango) a bubeník Bobby Rondinelli. Joe Lynn Turner sa k skupine pripojil ešte za pôsobenia Grahama Bonneta. Väčšina skladieb na novom albume Difficult to Cure boli zložené duom Blackmore-Glover a nahrané, čakalo sa iba na speváka. Titulný song z nového albumu bola verzia Beethovenoej Deviatej Symfónie. Album taktiež obsahuje gitarový kúsok zložený duom Blackmore-Airey "Maybe Next Time". Avšak najúspešnejšími hitmi z tohoto albumu sa stali rock 'n' rollová vypaľovačka "Can't Happen Here" a skladba napísaná Russom Ballardom "I Surrender". Práve táto skladba sa stala najväčším hitom kapely v jej histórii. Umiestnila sa na 3. mieste v Británii a na 27. mieste v USA.
Avšak ani po tomto úspechu neostal v skupine kameň na kameni. Tentoraz skupinu opúšťa klávesák Don Airey, ktorý dostal ponuku hrať pre Ozzyho Osbourna. Do skupiny prichádza len 20-ročný klávesák David Rosenthal, ktorý bol zameraný viac klasicky. V tejto zostave (Blackmore, Turner, Glover, Rosenthal, Rondinelli) nahráva skupina album „Straight Between The Eyes“ vydaný v roku 1982. Tento album je žánrovo ucelenejší ako jeho predchodca. Najväčšími hitmi sa stali skladby Stone Cold, Death Alley Driver a Power. Skupinu po ukončení turné opúšťa bubeník a na jeho miesto prichádza mladý a neznámy Chuck Burgi. Vychádza album „Bent Out Of Shape“ s hitmi Can't Let You Go a Street Of Dreams. Posledne menovaná skladba bola v USA zakázaná, pretože ukazovala hypnózu. Posledný koncert kapely bol 14. marca 1984 v Tokiu, v hale Budokan, kde Ritchie Blackmore zahral svoju verziu Beethovenovej Deviatej symfónie spolu s Japonským symfonickým orchestrom.


* ritchie-blackmore-5.jpg (24.8 KB, 250x398 - prehliadnuté 950 krát.)
« Posledná zmena: 12. Apríl , 2010, 10:47:30 od Pitu » Zaznamenané
atheysm
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 384


LEBO JA SOM koko*t


« Odpoveď #1 kedy: 19. November , 2008, 23:04:48 »

Odporucam koncove solo Ritchieho Zdravíčko
Zaznamenané
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #2 kedy: 20. November , 2008, 00:00:09 »

Ritchie Blackmore,gitarista kapelky Deep Purple.U mna pan gitarista...Ved posudte sami -

kokos olo brutalne hnusny zvuk ma v tom prvom klipe fakt hruuuuza  ?§!. inak Blackomore je velikan ale myslim ze zas az take genialne to nebolo najme hudba ako celok posobila dost divne samozrejme az na najvacsie hity.......tie pozname ze nadhera.........ale vsimni si v to klipe basa super klaves nic moc teda na Lorda,to je nic ani ich pocut nie je gitara super az a ten zvuk a bicie v pohode......a mam pocit ze vela piesni je strasne jednoduchych a len tam hodia tazsie solo a hotovo......ale inak obcas si ich rad vypocujem ale tych starych samozrejme HUSH nema chybu.....ale na Pageho to nema veru napaditostou a mysliekov ani technikou  ani nahodou ani kapela ani gitarista......pani teraz riadne asi rozburim vody ze ale je to tak ......... Som frajer
« Posledná zmena: 20. November , 2008, 00:06:30 od Pagey » Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 20. November , 2008, 00:05:18 »

ale na Pageho to nema veru napaditostou a mysliekov ani technikou  ani nahodou ani kapela ani gitarista......pani teraz riadne asi rozburim vody ze ale je to tak ......... Som frajer

Je to tvoj názor, nikto ti ho neberie. Žmurk
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #4 kedy: 20. November , 2008, 00:08:05 »

kokos olo brutalne hnusny zvuk ma v tom prvom klipe fakt hruuuuza  ?§!. inak Blackomore je velikan ale myslim ze zas az take genialne to nebolo najme hudba ako celok posobila dost divne samozrejme az na najvacsie hity.......tie pozname ze nadhera.........ale vsimni si v to klipe basa super klaves nic moc teda na Lorda,to je nic ani ich pocut nie je gitara super az a ten zvuk a bicie v pohode......a mam pocit ze vela piesni je strasne jednoduchych a len tam hodia tazsie solo a hotovo......ale inak obcas si ich rad vypocujem ale tych starych samozrejme HUSH nema chybu.....ale na Pageho to nema veru napaditostou a mysliekov ani technikou  ani nahodou ani kapela ani gitarista......pani teraz riadne asi rozburim vody ze ale je to tak ......... Som frajer

 ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha viac netreba Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #5 kedy: 20. November , 2008, 00:12:51 »

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha viac netreba Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Teraz neviem ci so mnou suhlasis ci nie Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 20. November , 2008, 00:39:09 »

kokos olo brutalne hnusny zvuk ma v tom prvom klipe fakt hruuuuza  ?§!. inak Blackomore je velikan ale myslim ze zas az take genialne to nebolo najme hudba ako celok posobila dost divne samozrejme az na najvacsie hity.......tie pozname ze nadhera.........ale vsimni si v to klipe basa super klaves nic moc teda na Lorda,to je nic ani ich pocut nie je gitara super az a ten zvuk a bicie v pohode......a mam pocit ze vela piesni je strasne jednoduchych a len tam hodia tazsie solo a hotovo......ale inak obcas si ich rad vypocujem ale tych starych samozrejme HUSH nema chybu.....ale na Pageho to nema veru napaditostou a mysliekov ani technikou  ani nahodou ani kapela ani gitarista......pani teraz riadne asi rozburim vody ze ale je to tak ......... Som frajer

 ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha viac netreba  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #7 kedy: 20. November , 2008, 00:42:07 »

hadaj je to na tebe Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

phytel
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #8 kedy: 20. November , 2008, 01:50:33 »

Uf. Som prekvapkany , ze ritchie sa tu objavil az teraz. Ja som na tom vyrastal, ked som objavil tatkov kotucak kde bol "Made In Japan" tak so omarodil, a nesiel do skoly. Ten stroj smrdel jak sira, ale hralo to.
Pre mna je Ritche energicky, vybusny,nesputany,napadity,arogantny a trosku(niekedy dost) spinavy gitarista. Jeho sola doslova exploduju a krasne sa striedaju s lordovymi linkami. Niekedy mam pocit ze su to preteky v hrani na hudobny nastroj, ale nikdy to nebol pre mna hmatnikovy onanista... riffy ktore zadefinoval, su uzasne. Je velka skoda ze uz teraz niet podobnej muziky. Podobny pocit pocitujem uz iba pri The Who(s tym, ze Pete uz vobec nie je onanista...)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 20. November , 2008, 10:44:08 »

kokos olo brutalne hnusny zvuk ma v tom prvom klipe fakt hruuuuza  ?§!. inak Blackomore je velikan ale myslim ze zas az take genialne to nebolo najme hudba ako celok posobila dost divne samozrejme az na najvacsie hity

.....ale na Pageho to nema veru napaditostou a mysliekov ani technikou  ani nahodou ani kapela ani gitarista......pani teraz riadne asi rozburim vody ze ale je to tak ......... Som frajer

Kaaamo, tak ty mas odvahu  Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Zvuk je primerany obdobiu a roku. A praveze bolo to dost genialne, ved od neho sa odvija vacsina gitar v kapelach. Proste Hendrix a ON. Dvaja zakladatelia git. rockoveho smeru(jasne, ze aj ine mena, aby nebola hadka Bavím sa skvele) . Samozrejme nechcem spochybnit J. Pagea, ale tak trosku silna kava povedat na IKONY rocku, ze to nebolo az take genialne a uz vobec ze napadite, atd...

Pre mna je RB klasik v rockovej gitare a s takymi napadmi, akymi on prisiel tu este dlho nebudeme pocut.

 Na zdravie!
Zaznamenané

atheysm
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 384


LEBO JA SOM koko*t


« Odpoveď #10 kedy: 20. November , 2008, 11:35:14 »

kokos olo brutalne hnusny zvuk ma v tom prvom klipe fakt hruuuuza  ?§!. inak Blackomore je velikan ale myslim ze zas az take genialne to nebolo najme hudba ako celok posobila dost divne samozrejme az na najvacsie hity.......tie pozname ze nadhera.........ale vsimni si v to klipe basa super klaves nic moc teda na Lorda,to je nic ani ich pocut nie je gitara super az a ten zvuk a bicie v pohode......a mam pocit ze vela piesni je strasne jednoduchych a len tam hodia tazsie solo a hotovo......ale inak obcas si ich rad vypocujem ale tych starych samozrejme HUSH nema chybu.....ale na Pageho to nema veru napaditostou a mysliekov ani technikou  ani nahodou ani kapela ani gitarista......pani teraz riadne asi rozburim vody ze ale je to tak ......... Som frajer
Igor hned v prvej vete si totalne protirecic pretoze si sam tu kedysi pisal "aky j*ebnuty clovek moze porovnavat zvuk z posrateho youtube" a hopla ty uz si ho nejak stihol porovnat:))ako si napisal ze"mam pocit ze vela piesni je strasne jednoduchych a len tam hodia tazsie solo a hotovo"to teda kludne mozes napisat aj o Zeppelinoch pretoze mali tak isto aj lahke pesnicky kde hodil Page len nejake tazke solo a to teda mozes napisat aj o 100 dalsich kapelach ze to tak maju a najviac som sa zasmial ze Blackmore nema technikou na Pageho.Tam si myslim ze si sa trosicku sekol...a celkovo myslim ze ten clanok co si napisal bol zase egoisticky cisto na Pageho.Trosku rozsir svoj obzor Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 20. November , 2008, 13:00:13 »

Jaaj, zas dalsia tema o trojprstych prasatach. Bavím sa skvele

Rasto, hod sem Ty nejaku perlu. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #12 kedy: 20. November , 2008, 13:09:21 »

Jaaj, zas dalsia tema o trojprstych prasatach. Bavím sa skvele

Rasto, hod sem Ty nejaku perlu. Žmurk

To je urážka našich idolov na ktorých muzike sme rástli.Neodpustitelna.Ban na rok aspon  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #13 kedy: 20. November , 2008, 16:00:38 »

zasa sa tu riesi takato legenda? ha ha ha ha ha ha ha ha ha serte na to uz som padol zo stolicky ked som cital o pageovi a hendrixovi Bavím sa skvele
Zaznamenané

AETHERON.SK
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #14 kedy: 20. November , 2008, 16:50:34 »

Igor hned v prvej vete si totalne protirecic pretoze si sam tu kedysi pisal "aky j*ebnuty clovek moze porovnavat zvuk z posrateho youtube" a hopla ty uz si ho nejak stihol porovnat:))ako si napisal ze"mam pocit ze vela piesni je strasne jednoduchych a len tam hodia tazsie solo a hotovo"to teda kludne mozes napisat aj o Zeppelinoch pretoze mali tak isto aj lahke pesnicky kde hodil Page len nejake tazke solo a to teda mozes napisat aj o 100 dalsich kapelach ze to tak maju a najviac som sa zasmial ze Blackmore nema technikou na Pageho.Tam si myslim ze si sa trosicku sekol...a celkovo myslim ze ten clanok co si napisal bol zase egoisticky cisto na Pageho.Trosku rozsir svoj obzor Žmurk
No OLino tak prvorade keby nepoznas mna tak ani nevies kto dotycny pan bol to si ujasnime........
2.to solo co si tam hodil sak si ho este raz pozri to je onania sak to  uz nudi aj toho cernoskeho dirigenta Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
3.uved konkretne skladby kde Page len hodil solo a koniec inak boli akordove ci dojfrazove....aby som slamu nemlatil ja uvadzam....Fireball- supr klavesove solo inak nic
Smoke on the Wather - Chytlave inak nic 3 krat vypocujes a uz ta to omrzi......a tisic mesuge pesniciek ktore nepoznam ani nazvy napriklad....z albumu Stormbringer (1974)..okrem Soldiers of fortune nevieim ani povedat co za songy su tam{teraz ho mam v garage tak nemam booklet na vipisanie} su tak nevyrazne ze ten album som nikdy ani do konca nemohol dopocuvat kto ano nech da vediet........nechcem hanit ich prinos a popularitu ale myslim ze Deep Purple su dost premedializovany proste nafuknuta bublina rad si ich vypocujem no staci hodinka a mesiac uz ich pocut zas nemusim.....
Takze sa pozeram realne o mojom rozhlade nepochybuj spolahni sa nan pocuvam tuto hudbu troska dlksie.....a teda uved prosim tie piesne som moc zvedavy Page bol mozno v comsi slendrian ale v studiu nie na to bacha tam sa s pesnickami hral......tak som zvedavy ktore uvedies

S uctov k vsetkym rockovym starym  gitaristom som toto pisal.
Tak nech ziju:-)
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 22 otázok.